Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Awaria

W samolocie awaria, przychodzi sewardessa i mówi:
- panowie trzeba odciążyć samolot, bagaże już wyrzuciliśmy, czas na bohaterów.
Francuz wypił łyk koniaku, ucałował blondynkę i z okrzykiem wiwat Francja, wyskoczył.
Po jakimś czasie sytuacja się powtarza, Anglik wypija szklaneczkę łyski, całuje brunetkę i z okrzykiem za Anglię skacze.
Po jakimś czasie znów to samo, więc Polak wypija pół litra, całuje wszystkie panie i z okrzykiem niech żyje Mozambik, wyrzuca Murzyna.

Awaria
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na Rurze.

Połowa profitów...

więcej...

Cz.5.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

I tu się mylisz

Do PZŁ też się zapisują po to, żeby strzelać, a nie gospodarzyć. Wiadomo - tak jak se wygospodarują tyle będą strzelać. Więc celem wędkarza nie jest gospodarzyć tylko łowić, a gospodarzenie to środek a nie cel. I nie trzeba tego robić samemu, wystarczy zapłacić temu, kto dobrze zagospodaruje i ma ryby w wodzie. Skoro stowarzyszenie posiada firmy (okręgi) to mamy szansę, aby te firmy działały non-profit, czyli mamy już tńsze wędkowanie - oczywiście teoretycznie I tylko o to mi chodzi, żeby powołane przez PZW firmy działały w interesie wędkarzy, których celem jest łowienie ryb. Kto chce mieć wpływ, albo zarządzać takimi firmami niech chodzi na wybory, kandyduje, jego rzecz. Kto nie chce ten opłacając składki finansuje działania innych i to wystarczy. Członek stowarzyszenia nie musi bić desek do pomostu w tym czasie, w którym chce łowić ryby - wystarczy że zapłaci składki odpowieniej wysokości, aby starczyło na zagospodarowanie łowisk.
Wyzywanie tych, którzy łowią ryby od rybołapów tylko dlatego, że oni bezczelnie i wbrew wszystkiemu nie schodzą o kiju z wody jest delikatnie mówiąc niegrzeczne. Udowadnianie że celem jest istnienie stowarzyszenia i gospodarzenie jest delikatnie mówiąc pomyłką.
Spacerowanie z wędką w ręku bez efektów jest bezsensowne, tak jak przysłowiowe spacerowanie z nartami na ramieniu po Krupówkach. Może lepiej iść na grzyby?
Esencja wędkarstwa to łowienie ryb. Nie ich zjadanie, wypuszczanie, czy zarybianie nimi. Nie budowa pomostów. Zarzucanie przynęty, zacięcie, hol i podebranie ryby. To jest wędkarstwo. Reszta to środki do uzyskania tego efektu. Ten kto tylko zarybia, tylko spaceruje z wędką w ręce, tylko działa w stowarzyszeniu, a nie łowi ryb nie jest wędkarzem.
Podciąganie całej działalności w stowarzyszeniu, całej tej otoczki pod cel główny bycia wędkarzem to usprawiedliwianie samego siebie , dowartościowanie, tworzenie kolejnych teorii, szukanie kolegów, czego chyba nie musisz robić bo jesteś dużym chłopczykiem i powinieneś być pewny swoich przekonań niezależnie czy ktoś się z nimi zgadza czy nie.

T.P.

Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Symbole prania

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).