Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 2

Kobieta

Dlaczego kobieta ma mniejsze stopy niż mężczyzna?
Żeby mogła stanąć bliżej zlewozmywaka!

Kobieta
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Rzeka

Wpadł mi w "internetowe oko" taki fajny wierszyk z "Konkursu na Wiersz dla Dzieci"
Pozwalam sobie go opublikować ponieważ bardzo mi się spodobał :) - Admin

Rzeka

Płynie sobie rzeka
I strasznie narzeka.

Na pogodę zwłaszcza,
Bo płynie bez płaszcza.

Płycizna, czy głębia,
Zaraz sie przeziębia.

więcej...

Rzeka
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (35)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Oswajanie świata

Tomku,

Przypomniałeś mi anegdotę z sali sądowej, którą opisywał mi Ojciec. Mianowicie, jeden ze świadków w sądzie na pytanie o czas zdarzenia odpowiedział: "to było wtedy kiedy wyszło prawo o zakopywaniu dolarów" - dotyczyło to prawa, nakazującego odsprzedaż państwu walut. Więc lud prosty "przetłumaczył" to sobie na "nakaz zakopywania". I tak robi do dziś, nawet gdy dotyczy to już wolnych regulacji, poszukiwania sensownych rozwiązań itd. A że większośc tego narodu "z awansu" to i rozumowanie takie samo. Słowacy są od nas lepsi, bo nazywają sprawy po imieniu i rozumieją je takimi jakie na prawdę są.

Ja rozumiem, że prosty lud musi sobie jako opisać ten świat, żeby go zrozumieć, zdaję sobie sprawę, że w ten sposób tłumaczy sobie świat lwia część polskiego społeczeństwa. Zwłaszcza ta jego część, która nie jest w stanie opanować innego rozumowania poza sklepikarskim opisaniem relacji w kategoriach najprostszego kupna-sprzedaży na poziomie straganu warzywnego.

Powiedz mi, w którym miejscu przeczytałeś, że będąc członkiem PZW otrzymujesz jakąś zniżkę na licencję za wędkowanie ?

Czy mieści Ci się w głowie, że będąc członkiem PZW, wraz ze WSZYSTKIMI tego konsekwencjami, co potwierdziłeś swoim podpisem wstępując do PZW i potwierdzasz co roku wznawiając członkostwo, gospodarzem wód będących we władaniu PZW, rybakiem prowadzącym gospodarkę na tych wodach z wykorzystaniem Twojej składki i wnosząc (albo nie wnosząc) pracę, dbając o wody (albo nie dbając - tylko eksploatując) to właśnie Ty oszukujesz niezrzeszonych, bo w zarządzanych przez Ciebie wodach nie ma ryb, a w Twoim imieniu zdziera się nienależne stawki za licencje od niezrzeszonych?

Natomiast Ty łowisz w wodach będących we władaniu PZW jako zarządzający nimi w zbiorowości. Nie wyobrażasz sobie chyba, że rybak dzierżawiący jezioro od Skarbu Państwa pobiera od siebie opłatę za licencję. Natomiast ponosi koszty prowadzenia gospodarki i wkłada pracę. A jak chce to idzie i łowi. W rozsądnych granicach. Tak samo jest z wędkarzami w PZW.

Jeżeli oszukujesz to nie twierdź, że cokolwiek robisz zgodnie z prawem. Może go nie rozumiesz ale to jest wybaczalne, pod warunkiem "mocnego postanowienia poprawy".

Pozdrawiam serdecznie

Jurek KowalskiSchowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron staramy się wykonać rzetelnie. Przykładowo tę stronę: Metki odzieżowe firmy zajmującej się nadrukiem np. kodów kreskowych na metkach, pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).