Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 2

Instruktaż

Tego was nie nauczą na kursach...(prost z internetu)
Kilka ważnych uwag dla każdego, kto prowadzi samochód
(autor: LechuP, opublikowane na pl.misc.samochody):

Pamiętaj, że celem każdego kierowcy jest być pierwszym, cokolwiek to oznacza.

Im szybciej przejedziesz na czerwonym świetle, tym mniejsze
prawdopodobienstwo, że ktoś cię stuknie z boku.

Włączenie kierunkowskazu ujawnia wszystkim twój zamiar wykonania manewru. Prawdziwy kierowca nigdy tego nie zdradza.

Nigdy nie wymuszaj pierwszeństwa, ani nie zajeżdzaj drogi starszemu samochodowi. Tamten gość prawdopodobnie nie ma nic do stracenia.

Jeżeli jedziesz lewym pasem bez żadnej możliwości wyprzedzenia auta przed tobą, lub zjechania na prawo, a gość z tyłu trąbi i błyska światłami, oznacza to, że ma on dodatkowe możliwości.

Prędkość w km/h widniejąca na znakach drogowych jest jedynie wielkością sugerowaną i w żadnym wypadku nie należy jej sztywno stosować.

Nigdy nie utrzymuj takiego odstępu od poprzedzającego pojazdu, aby mogło tam wjechać inne auto. Nawet jeżeli uważasz, że ten odstep jest zbyt mały by ktokolwiek mogł się tam wcisnąć, zmniejsz go o połowę.

Hamować należy w ostatniej chwili i tak mocno, aby bezwzględnie zadziałał ABS, powodując odprężajacy masaż stopy. W przypadku aut bez ABSu ćwiczymy rozciąganie nogi.

Nigdy nie podczepiaj się pod karetkę jadacą na sygnale. Z reguły na miejsce przyjedziesz ostatni.

Wpuszczając przed siebie auto wyjeżdzające z podporządkowanej uszczęśliwiasz jednego, a wkurzasz dziesiątki jadących za tobą.

Pamiętaj, że wśród pieszych, których przepuszczasz na pasach lub wysepce tramwajowej może być terrorysta.

Zauważ, że jeżeli zaparkujesz samochód na środku trawnika, na pewno żaden pies nie zrobi w tym miejscu kupy.

Jeżeli nie potrafisz prowadzić samochodu jednocześnie nadając SMSa, jedząc hamburgera, pijąc cole, paląc papierosa i zmieniając cd - nigdy nie zostaniesz sales representative. Kobiety dodatkowo muszą posiąść umiejętność karmienia dzieci piersią podczas jazdy.

Blondynka napotkana za kierownicą innego pojazdu jest rownoważna 100 czarnym kotom przebiegającym drogę.

Znaki drogowe informujące o niebezpieczeństwie na określonym odcinku drogi pojawiają się zaraz po tym, kiedy przejedziesz już ten odcinek.

Wyrzucanie śmieci za okno samochodu urozmaica krajobraz oraz nadaje sens istnieniu służb porządkowych.

Blondynko - jeżeli w czasie godzin szczytu na skrzyżowaniu, z kratki wentylacyjnej wyjdzie ci pająk - nie panikuj, tylko spokojnie opuść samochód.

Inteligentna sygnalizacja drogowa nie jest po to, aby ułatwić ci życie, ale po to by pokazać, iż odpowiednie służby są na bieżąco z postepem technicznym.

Miej świadomość, że najlepszy kierowca to taki, który ma w aucie najgłośniejszy klakson.

Pamiętaj, że zmienne warunki pogodowe nie są w żadnym wypadku powodem dla zmiany powyższych reguł. Są one naturalnym czynnikiem wzrostu godpodarczego w biznesie mechaników samochodowych, lakierników, dealerów, oraz w przemyśle medycznym.

Instruktaż
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze.

Leningrad.

Petersburg...

więcej...

Wenecja Północy.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Nie mam zamiaru się poprawić

Gadasz, jakby stowarzyszenie było dla ciebie wartością, a łowienie ryb przypadkowym zajęciem. No to z wędkarskiego punktu widzenia żal mi ciebie, bo nie masz takiej radochy jak ja z łowienia ryb, nie wiesz jaka to frajda , bo cię rajcuje co innego. No, ale dobrze że w ogóle masz jakąś pasję, nawet jak to jest stowarzyszanie się, bo człowiek bez pasji czy hobby jest nudny

Ja wstąpiłem do PZW tylko po to żeby móc łowić ryby. Łowienie ryb jest moją pasją. Nie jestem zainteresowany podejmowaniem jakiejkolwiek aktywności społecznej, zawodowej czy politycznej. Chcę tylko łowić ryby a moja praca jest po to, żebym miał na to kasę. Nienawidzę jakiejkolwiek pracy, która zajmuje mi czas który mógłbym przeznaczyć na wędkowanie, nawet mojej własnej w mojej firmie, a co dopiero pracy społecznej. Nigdy nie będę pracował społecznie i zapłacę każdą sumę żeby sobie nie pobrudzić rąk.

Swoją postawą oraz w miarę możliwości swoim głosem zadeklarowałem, że jestem przeciwny statutowi, mięsiarskim regulaminom, bylejakości w gospodarowaniu i niesprawiedliwym opłatom. Żaden czlowiek ani ze stowarzyszenia ani tym bardziej spoza niego nie może mi zarzucić że nie złowił ryby w wodzie którą ja zagospodarowuję, bo ja jestem w opozycji do tej rzeczywistości od dawna.

Stowarzyszenie członków w przypadku PZW jest fikcją i zawsze nią będzie. Zapisaliśmy się wszyscy żeby łowić ryby i tylko po to.

O tym kto kogo oszukuje:

Członkowie PZW się nie oszukują nawzajem, że będą działać, bo każdy z nich wcale tego nie oczekuje od innych członkow. Nikomu prócz ciebie przez myśl nawet nie przejdzie żeby wymagać od innych prac społecznych czy jakiejkolwiek aktywności. Jedynie od władz oczekujemy dobrego zagospodarowania wód za nasze pieniądze. W rozumieniu jednych to będzie zarybienie ( czyli załatwienie ryb i zapłacenie z naszych składek za ich wpuszczenie i transport). Dla drugich to będzie szersze pojęcie niż tylko zarybianie.

Ale jest jedno pewne, że oszustami są władze, które nie mówią prawdy o stanie łowisk, o bezrybiu, o tym że płacąs składki nie połowimy ryb bo ich najzwyczajniej nie ma.
Nieaktywni członkowie oszustami nie są, bo między sobą wzajemnie nie oczekują zaangażowania w stowarzyszenie. Łączy ich nie chęć bycia stowarzyszonymi, łączy ich tylko ta sama pasja - łowienie ryb.

T.P.

Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Wędkarskie stowarzyszenie o ideach nieco odmiennych od promowanych przez PZW. Szczególnie uważnie przeczytaj zatem nagłówek tej strony: Stowarzyszenie Wędkarzy Internautów . Szybko zrozumiesz różnicę i kto wie, może się do niego przyłączysz.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).