Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 4,5 Reviews count: 16

Niedźwiedź i zając.

Jedzie niedźwiedź na motorze, spotyka zająca.
- Chodź, zając, przewiozę Cię.
Jadą po lesie, 120,130,140…
- No, jak zając, posikałeś się już ze strachu? – Pyta przez ramię niedźwiedź.
- Noo.
- No, to wracamy.
Na drugi dzień, zając przyjeżdża motorem do niedźwiedzia.
- Chodź misiek, dzisiaj ja Ciebie przewiozę.
Znowu jadą tą samą drogą, 130,140, 150…
- Jak misiek, posikałeś się już?
- Taak!
- No, to teraz się pos…, bo nie sięgam do hamulca!!!

Niedźwiedź i zając.
 • Currently 4,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,4/5 (16 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić!

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (46 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

O logikę

Tomku,

Cała moja wypowiedź odnosiła się do Twojej, począwszy od zadeklarowanej w tytule niechęci do zmian, będących motorem postępu („Nie mam zamiaru się poprawić”), przez wskazanie na nielogiczność wywodów, jak choćby dotyczącego tego, że :” Jedynie od władz oczekujemy dobrego zagospodarowania wód za nasze pieniądze.”, co kłóci się z samym znaczeniem terminu „władza”, przez wskazanie na nielogiczność użycia opisu „bycia w opozycji”, aż po prośbę o pisanie wypowiedzi ze zrozumieniem.
Rozumiem, że nie będziesz odnosił się do logiczności moich wypowiedzi, bo zdaję sobie sprawę z tego, że miałbyś problemy ze znalezieniem w nich takich punktów zaczepienia. Myślę tu o wypowiedziach, a nie o ich interpretacji z użyciem logiki analogicznej do wspomnianego wcześniej „zakopywania dolarów”.
Wspominasz o modelu stowarzyszeniowym organizacji wędkarstwa (nie łowienia ryb). Znam wiele systemów organizacji wędkarstwa funkcjonujących w różnych częściach świata. Znam też, przy okazji, warunki w jakich poszczególne systemy funkcjonują. Nasze uwarunkowania własnościowe, ekonomiczne i społeczne sprawiają, że ani model zagospodarowania wód, (edukacji, regulacji itd.) wykonywany przez państwo przy zaangażowaniu armii urzędników i pracowników nie ma większego sensu ani prywatne dzierżawy wód, które, poza nielicznymi wyjątkami, nie budzą pozytywnych emocji. Poza tym inwestycja w wędkarstwo nie jest przedsięwzięciem dochodowym na większa skalę.
Model stowarzyszeniowy funkcjonuje w wielu krajach, ewentualnie model skojarzony – publiczno - prywatny w formie partnerstwa stowarzyszeń i instytucji państw.
W naszym przypadku model stowarzyszeniowy jest oparty o rozumienie stowarzyszeń jako „organizacji społecznych” wyniesione z czasów „komuny”, stąd wiele nieporozumień.
Z większości wypowiedzi wyziera niezrealizowana tęsknota za utopijnym państwem opisywanym w „realnym socjalizmie”, kredy to „władza” ma zapewniać i obsługiwać, „prawo” to jest to, co uzyskuje się przy pomocy „każącego ramienia sprawiedliwości” w rękach rzeczonej „:władzy, a w tym wszystkim spoczywa w niebiańskim błogostanie lud, który łaskawie udziela tej władzy przyzwolenia na obsługiwanie go i zgłasza zastrzeżenia kiedy władza nie dość dobrze odgadnie jego intencje i oczekiwania.
Takiego świata nie ma. Jak się chce żyć w świecie zorganizowanym na modłę wymyśloną (logicznie) na podstawie racjonalnych przesłanek i możliwych dróg realizacji to trzeba ten świat samemu sobie organizować i funkcjonować w nim na serio, a nie na niby. Na tym ma polegać naprawa w polskim wędkarstwie - na zbudowaniu środowiska wędkarzy kierującego się racjonalnością w podejmowanych działaniach i traktującego sprawy „serio”. I wyłonienia przez takie środowisko władzy, która będzie tym wszystkim zarządzała, a nie obsługiwała. Dopóki dyskusja będzie się toczyła wokół modelu władzy ukształtowanego przez indoktrynacje z czasów „komuny”, dopóty nie pojawi się żadne „Nowe”.
Proszę Cię o więcej otwartości i gotowości do przyjęcia zmian.

Oraz o nieunikalnie dyskusji w sprawach, za które przyjmujesz odpowiedzialność.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Firma "Wszywka" zaprasza producentów odzieży oraz hurtownie dodatków krawieckich do współpracy, patrz: Wszywki i metki żakardowe pragnie zinteresować swą ofertą metek i wszywek odzieżowych również osoby prywatne

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).