Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 2

Zdesperowany

Pewien facet miał w życiu totalnego pecha i gdy już życie zbrzydło mu solennie, postanowił pójść do kościoła i wymodlić trochę szczęścia....
W trakcie modlitwy usłyszał głos:
- idź do domu, wszystko będzie OK.
Wrócił i rzeczywiście, świat się zmienił, w co nie zagrał, wygrywał, ryby łowił na zawołanie, jakie chciał itd.
Po jakimś czasie zauważył jednak, że jest sam, jak palec. Idzie do kościoła, a podobały mu się "kolorowe" kobiety, wymodlić jakąś.
Znowu głos:
- idź do domu, wszystko będzie OK......
Wraca i faktycznie, w kuchni piękna klasyczna induska z kropką na czole. Ale po jakimś czasie wraca i wyznaje, że ta kropka go wkurza... głos:
- Nie przejmuj się idź do domu i zdrap kropkę...
Zdrapał i wygrał Toyotę Civic!

Zdesperowany
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Kłótnie?

Dyć się kłócić nie zamierzam,

ni grubego tropić zwierza.

Tak mnie wzięło na wspominki

w ROmanowe imieninki

by kolegę spytać czy

wciąż pamięta K(S)WI?

Kłótnie?
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,2/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

O logikę

Tomku,

Cała moja wypowiedź odnosiła się do Twojej, począwszy od zadeklarowanej w tytule niechęci do zmian, będących motorem postępu („Nie mam zamiaru się poprawić”), przez wskazanie na nielogiczność wywodów, jak choćby dotyczącego tego, że :” Jedynie od władz oczekujemy dobrego zagospodarowania wód za nasze pieniądze.”, co kłóci się z samym znaczeniem terminu „władza”, przez wskazanie na nielogiczność użycia opisu „bycia w opozycji”, aż po prośbę o pisanie wypowiedzi ze zrozumieniem.
Rozumiem, że nie będziesz odnosił się do logiczności moich wypowiedzi, bo zdaję sobie sprawę z tego, że miałbyś problemy ze znalezieniem w nich takich punktów zaczepienia. Myślę tu o wypowiedziach, a nie o ich interpretacji z użyciem logiki analogicznej do wspomnianego wcześniej „zakopywania dolarów”.
Wspominasz o modelu stowarzyszeniowym organizacji wędkarstwa (nie łowienia ryb). Znam wiele systemów organizacji wędkarstwa funkcjonujących w różnych częściach świata. Znam też, przy okazji, warunki w jakich poszczególne systemy funkcjonują. Nasze uwarunkowania własnościowe, ekonomiczne i społeczne sprawiają, że ani model zagospodarowania wód, (edukacji, regulacji itd.) wykonywany przez państwo przy zaangażowaniu armii urzędników i pracowników nie ma większego sensu ani prywatne dzierżawy wód, które, poza nielicznymi wyjątkami, nie budzą pozytywnych emocji. Poza tym inwestycja w wędkarstwo nie jest przedsięwzięciem dochodowym na większa skalę.
Model stowarzyszeniowy funkcjonuje w wielu krajach, ewentualnie model skojarzony – publiczno - prywatny w formie partnerstwa stowarzyszeń i instytucji państw.
W naszym przypadku model stowarzyszeniowy jest oparty o rozumienie stowarzyszeń jako „organizacji społecznych” wyniesione z czasów „komuny”, stąd wiele nieporozumień.
Z większości wypowiedzi wyziera niezrealizowana tęsknota za utopijnym państwem opisywanym w „realnym socjalizmie”, kredy to „władza” ma zapewniać i obsługiwać, „prawo” to jest to, co uzyskuje się przy pomocy „każącego ramienia sprawiedliwości” w rękach rzeczonej „:władzy, a w tym wszystkim spoczywa w niebiańskim błogostanie lud, który łaskawie udziela tej władzy przyzwolenia na obsługiwanie go i zgłasza zastrzeżenia kiedy władza nie dość dobrze odgadnie jego intencje i oczekiwania.
Takiego świata nie ma. Jak się chce żyć w świecie zorganizowanym na modłę wymyśloną (logicznie) na podstawie racjonalnych przesłanek i możliwych dróg realizacji to trzeba ten świat samemu sobie organizować i funkcjonować w nim na serio, a nie na niby. Na tym ma polegać naprawa w polskim wędkarstwie - na zbudowaniu środowiska wędkarzy kierującego się racjonalnością w podejmowanych działaniach i traktującego sprawy „serio”. I wyłonienia przez takie środowisko władzy, która będzie tym wszystkim zarządzała, a nie obsługiwała. Dopóki dyskusja będzie się toczyła wokół modelu władzy ukształtowanego przez indoktrynacje z czasów „komuny”, dopóty nie pojawi się żadne „Nowe”.
Proszę Cię o więcej otwartości i gotowości do przyjęcia zmian.

Oraz o nieunikalnie dyskusji w sprawach, za które przyjmujesz odpowiedzialność.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Przeczytaj szczegółowe opisy wędkarskich akwenów. Sporo z nich znajdzeisz pod tym adresem: Łowiska wędkarskie Znajdziesz tu także informacje o firmach wędkarskich i kwaterach związanych z uprawianiem tego hobby.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).