Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 4,5 Reviews count: 16

Niedźwiedź i zając.

Jedzie niedźwiedź na motorze, spotyka zająca.
- Chodź, zając, przewiozę Cię.
Jadą po lesie, 120,130,140…
- No, jak zając, posikałeś się już ze strachu? – Pyta przez ramię niedźwiedź.
- Noo.
- No, to wracamy.
Na drugi dzień, zając przyjeżdża motorem do niedźwiedzia.
- Chodź misiek, dzisiaj ja Ciebie przewiozę.
Znowu jadą tą samą drogą, 130,140, 150…
- Jak misiek, posikałeś się już?
- Taak!
- No, to teraz się pos…, bo nie sięgam do hamulca!!!

Niedźwiedź i zając.
 • Currently 4,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,4/5 (16 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić!

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (46 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Oszuści

Tomek twierdzi ze 99% procent członków PZW jest w nim tylko po to, żeby mniej płacić za łowienie. Mam takie samo zdanie /nie będę się spierał ile jest to procent, ale na pewno zdecydowana większość/. Ta większość twierdzi, że takie zachowanie jest w porządku.

Jurek twierdzi, że jest odwrotnie. Ci którzy są członkami tylko, po to żeby ponosić niższe koszty za łowienie ryb są oszustami pozbawionymi honoru.

Patrząc rozsądnie na oba stanowiska należy wyciągnąć jeden prosty wniosek – trzeba zrównać opłaty. Skąd się biorą oszuści? Ano stąd, że daje się im taką możliwość. Nie będzie „okazji” do oszustwa, nie będzie oszustwa.

Trzeba się jeszcze zastanowić nad jednym. Jest ta grupka prawdziwych społeczników. Pracują, poświęcają swój czas dla stowarzyszenia i mają płacić takie same składki? Wtedy oni będą oszukani. Masz Ci los. Jakby nie patrzeć czy składki są niższe dla członków, czy jednakowe dla wszystkich – ci którzy coś robią zawsze są oszukani, więc zastanówmy się kiedy są „mniej oszukani”?
Tak czy inaczej zawsze pracują jednakowo:
1/ przy wariancie dotychczasowym /rożne składki dla członków i nieczłonków/ mają ryb w wodzie mniej, bo do kasy stowarzyszenia wpływa mniej pieniędzy,
2/ przy wariancie zrównanych opłat – praca ta sama, a pieniędzy więcej, czyli można lepiej gospodarować na swoich wodach. Dodatkowa zaleta, w stowarzyszeniu zostają tylko Ci którzy myślą i działają tak samo.
Jak już mam być oszukiwany to wole ten drugi wariant. A Wy koledzy?

A może udałoby się znaleźć sprawiedliwe rozwiązanie, żeby Ci co pracują mieli taniej? Może trzeba tych pracujących premiować? Jak to zrobić? Nie przyjmować każdego do związku jak leci? Wymagać od tych którzy już są w stowarzyszeniu więcej ponad jedną w roku wizytę w kole po znaczek? Wprowadzić jednakowe opłaty np. dzienne i za jeden dzień pracy społecznej dawać gratis dzienną licencje? Co jeszcze można by zrobić, żeby nie stwarzać okazji do oszustwa?

Pozdrawiam Zbyszek

Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Tygodnik Wędkarski - pierwszy, bezpłatny, internetowy Tygodnik Wędkarski wydawany przez wydawcę: Krokus Sp. z o.o, adresowany do wszystkich zainteresowanych tym hobby. Pierwsze wydanie ukazało się już w roku 1999.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).