Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 5

Prohibicja

Niedźwiedź wprowadził w lesie prohibicję. Poszedł na obchód lasu i spotyka pijanego zająca.
Złapał go za uszy i mówi: za pijaństwo kara śmierci, w lesie obowiązuje prohibicja!
Na to zając: wybacz mi, to ostatni raz, nie wiedziałem nic o nowym prawie!
Niedźwiedź: OK, ostatni raz ci daruję.
I puścił zająca. W następny dzień znów poszedł niedźwiedź na obchód. Wszystkie zwierzęta trzeźwe, nic się nie dzieje. Pójdę nad jezioro się wykąpać postanowił niedźwiedź. Przychodzi nad jeziorko, patrzy, a na pomoście pijany zając drze mordę na całego.
Złapał zająca za uszy i mówi: teraz to już po tobie! Kara śmierci za pijaństwo!
Na to zając: Ty sobie k... niedźwiedź wprowadzaj w lesie tą swoją prohibicję, a od nas ryb to się odp...l!!!!

Prohibicja
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

weź się i połap

.............

weź się
 • Obecnie 2 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Prawo

Zbyszku,

Dlaczego wyrażasz zmartwienie, że PZW nie łamie prawa? Czyż wśród tak praworządnych osób, jak wszyscy tu dyskutujący, nie powinno to raczej wzbudzać radości i zadowolenia?

To nie jest "używanie nazewnictwa" tylko tak funkcjonują stowarzyszenia. I to jest jak najbardziej właściwe stawianie sprawy.

Niewłaściwym jest nieuświadamianie sobie podstawowych faktów przez członków osobiście i wzajemnie (jeżeli chcesz tym obciążyć członków zarządów wszelkiego rodzaju to oni też są czlonkami stowarzyszenia, takimi samymi jak każdy inny).

Ja się temu tak bardzo nie dziwię, traktując to jako dziedzictwo fałszywego kształtowania rozumienia swiata w "komunie". Bardziej się dziwię nieumiejętności wyzwolenia się z tego dziedzictwa, zwłaszcza przez niekórych. wydawałoby się predysponowanych do tego szczególnie.

Dlatego też bardziej to "oszustwo", mimo, że całkiem konkretne, traktuję w kategoriach niewiedzy, nieporozumienia, oporu przed zmianą i dlatego zanim ktokolwiek będzie myślał o "pozbywaniu się", trzeba i warto włożyć sporo nawet wysiłku w uświadomienie, edukację, w pomoc w zrozumieniu tych kwestii, żeby jak najmniejszej grupy, ograniczonej do najbardziej opornych na wiedzę, trzeba było się pozbywać. Bo każdego szkoda. Każdy może wnosić swój bezcenny wkład do wspólnoty. Jeżłei chce dobrowolnie w niej uczestniczyć. Bo jeżeli sam stawia się, mimo warunków i wiedzy, lub odrzucając wiedzę, poza wspólnotą, to wtedy nie szkoda.

Oczywiście mówię tu o twórczej wspólnocie, a nie o wspólnocie oszustów.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Darmowy ERP i CRM - OpenERP - obecnie nazywany Odoo

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).