Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 3,5 Reviews count: 57

Rekin

Wędkarz wybrał się na ryby, nad morze.
Gdy wypłynął łodzią w morze, z wody wynurzył się rekin.
Rekin pyta się:
- Na rybki?
- Na grzyby, jak Boga kocham, że na grzyby!

Rekin
 • Currently 3,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,7/5 (57 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić!

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (46 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Propozycje

A jak Pan to wyliczył? Może ktoś to już zaproponował takie rozwiązanie na podstawie odpowiednich kalkulacji? Przyznaję, że nie słyszałem.

Dlaczego poniżej i o ile poniżej?

A czy zrozumiał Pan różnice między składkami, a opłatami?

Masz rację, nikt nie płaci za prawo głosu. Ono demokratycznie przysługuje każdemu członkowi, który zgłosi dobrowolną chęć członkostwa w stowarzyszeniu. I wniesie składkę, ale z samej natury składki wynika, że nie jest ona "za" coś, ale "na" coś.

Dlatego też wędkarze zrzeszeni w PZW nie wnoszą składki "za" coś, nie "płacą za wędkowanie" tylko składają się "NA zagospodarowanie i ochronę wód". Co w połączeniu z pracą społeczną członków (podejmowaną wbrew rozpowszechnionym opiniom przez wielu z nas) ma zapewnić realizację celów statutowych w tym zakresie.

Nie zapewnia, bo składki są "kalkulowane" na zasadzie takiej, jaką opisałeś w powyżej.

Członkowie PZW mają prawo członkowskie wędkowania w wodach użytkowanych przez PZW. Niekiedy wymaga to wniesienia dodatkowej składki na szczególne zagospodarowanie i ochronę wód, z których się korzysta. To wynika ze Statutu (par.13 pkt.5).

Niezrzeszeni płacą "ZA możliwość łowienia ryb". I do tego statusu droga jest wolna i otwarta. Dla wszystkich, którzy chcą tylko "płacić za możliwość łowienia ryb". Niektórzy, odpowiedzialni i świadomi, taką drogę wybierają.

Większość pozostaje na drodze ... hmmm .... nazwijmy to przejściowo, w okresie wyjaśniania ... "niezgodności z zasadami".

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski

Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Open source ERP i CRM - Odoo (dawniej OpenERP)

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).