Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Wobler

Zdzichu i Janek poszli na sumy , po chwili:
- koledzy! ratujcie!Zdziśka, wobler przygniótł.

Wobler
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Propozycje

A jak Pan to wyliczył? Może ktoś to już zaproponował takie rozwiązanie na podstawie odpowiednich kalkulacji? Przyznaję, że nie słyszałem.

Dlaczego poniżej i o ile poniżej?

A czy zrozumiał Pan różnice między składkami, a opłatami?

Masz rację, nikt nie płaci za prawo głosu. Ono demokratycznie przysługuje każdemu członkowi, który zgłosi dobrowolną chęć członkostwa w stowarzyszeniu. I wniesie składkę, ale z samej natury składki wynika, że nie jest ona "za" coś, ale "na" coś.

Dlatego też wędkarze zrzeszeni w PZW nie wnoszą składki "za" coś, nie "płacą za wędkowanie" tylko składają się "NA zagospodarowanie i ochronę wód". Co w połączeniu z pracą społeczną członków (podejmowaną wbrew rozpowszechnionym opiniom przez wielu z nas) ma zapewnić realizację celów statutowych w tym zakresie.

Nie zapewnia, bo składki są "kalkulowane" na zasadzie takiej, jaką opisałeś w powyżej.

Członkowie PZW mają prawo członkowskie wędkowania w wodach użytkowanych przez PZW. Niekiedy wymaga to wniesienia dodatkowej składki na szczególne zagospodarowanie i ochronę wód, z których się korzysta. To wynika ze Statutu (par.13 pkt.5).

Niezrzeszeni płacą "ZA możliwość łowienia ryb". I do tego statusu droga jest wolna i otwarta. Dla wszystkich, którzy chcą tylko "płacić za możliwość łowienia ryb". Niektórzy, odpowiedzialni i świadomi, taką drogę wybierają.

Większość pozostaje na drodze ... hmmm .... nazwijmy to przejściowo, w okresie wyjaśniania ... "niezgodności z zasadami".

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski

Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Wszywki, metki, etykiety - szeroka oferta. Zobacz: Etykiety odzieżowe

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).