Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Dyktafon

Szef do blondynki sekretarki:
- Jak pani chce, proszę użyć mojego dyktafonu.
- Dziękuję, ale użyję po prostu ręki jak inni.

Dyktafon
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze.

Trafiłem....

więcej...

Wielkie Łuki cz.2.
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Stowarzyszenie?

Piotrze,

Piszesz bardziej o strukturze spółdzielni niż stowarzyszenia, co podkreślałem już wielokrotnie, w dyskusjach i w artykułach.

Obie te formy zakładają społeczny wkład pracy członków. M.in. w zarządzanie (Rada Nadzorcza spółdzielni powołana spośród członków też musi mieć społecznie działających fachowców - księgowych, prawników, ekonomistów itp.). Jest natomiast zagrożona dominacją ze strony zatrudnionych osób przy niemrawości członków i ich przedstawicieli (jaki Pan taki kram). Jeżeli ci członkowie, przez brak zainteresowania funkcjonowaniem spółdzielni, wybiorą na członków Rady ludzi do tego nieprzygotowanych to się sami „urządzą”. A jak mogą wybrać najlepszych – przez tworzenie wspólnoty. Kontakty, wspólnie podejmowane decyzje, jak również przez wspólnie podejmowane działania. W efekcie wiadomo kto jest gotów angażować się na rzecz wspólnoty, kto jest w tym skuteczny, czyje działania stwarzają warunki działania dla innych.

Chociaż struktura spółdzielni wcale nie wyklucza, a wręcz zachęca do zapewniania pracy swoim członkom, albo do ograniczania kosztów funkcjonowania spółdzielni przez społeczny wkład pracy członków. Nie mówię tu o spółdzielniach w rozumieniu „socjalistycznym”, w jakim większość zna tę formę działalności gospodarczej.

Bo spółdzielnia jest formą działalności gospodarczej, a stowarzyszenie nie, chociaż stowarzyszenie może podejmowac działalnośc gospdoarcza na rzecz realizowania celów statutowych, a nie do podziału między członków. Non profit.

Tak, uważam, że to, o czym piszesz zaprzecza istocie stowarzyszania się.

A czasy, kiedy ludzie podejmują społecznie skuteczne, sensowne działania, dobrze organizują się, JESZCZE nie nadeszły. Bo one są pochodną poziomu rozwoju społecznego i intelektualnego zbiorowości i tworzących je osób. A przynajmniej nie nadeszły w wędkarstwie w Polsce, tworzonym w oparciu o swoista "selekcję negatywną".

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Urlop: wy-Wczasy.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).