Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Wobler

Zdzichu i Janek poszli na sumy , po chwili:
- koledzy! ratujcie!Zdziśka, wobler przygniótł.

Wobler
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Ja tylko o faktach pisałem

Ja nie neguję czyiś wizji pt. "Fajnie by było gdyby..." albo "Trzeba by żeby wszyscy..."
Ja mówię o realiach. Nie ma wśród wędkarzy więcej niż kilka %, którzy chcą zmian. We władzach takich jeszcze mniej. Ludzie nie mają czasu ani na działalność społeczną. Ludzie nie wierzą władzom (i słusznie). Na wybory - po co iść, skoro wybór jest tylko między młotem a kowadłem.
Więc opierając się na tym co jest, a nie na pobożnych życzeniach, ci co chcą podziałać MUSZĄ wziąć pod uwagę STAN RZECZYWISTY. I muszą dostosować działania do realiów, inaczej nie będzie żadnego efektu. Zaangażowanie się wystarczającej masy ludzi w wybory, prace społeczne itd jest przez najbliższe lata NIEMOZLIWE i nie da się tego zmienić nijak, więc kto chce coś zmienić niech sobie to najpierw wbije do głowy, a potem wymyśli taki plan działania, który to bierze pod uwagę i daje szanse na sukces.
Pisanie o potrzebie stowarzyszania ludziom, którzy szukają wyłącznie ryb, ciszy i samotności nad wodą to tak jak przekonywanie górnika o dobrodziejstwach posiadania sztormiaka. Niby ok, ale po co górnikowi sztormiak?
Ja uważam, że bez zmiany RAPR, opłat, zmian statutu i przeobrażenia PZW bardziej w firmę dbającą o zagospodarowanie wód, niż stowarzyszenie dbające o swój byt (czyli wyłącznie o składki, struktury i kolesiostwo działaczy) a nie o wody, nie jest mozliwy wzrost ilości ryb w wodach.
Wyraziłem się jasno nie raz, że dla mnie wędkarstwo to łowienie ryb, a stowarzyszanie się wędkarzy - to zupełnie inna sprawa.
Jesteśmy stowarzyszeni żeby mniej płacić. Za dzienne zezwolenie niestowarzyszony płaci 20-30 zł - różnie. I to jest temat, że Stowarzyszenie PZW oszukuje innych sprzedając im lipę - licencje na bezrybne wody. Nie mówiąc o tym, że Stowarzyszenie PZW nabija też w butelkę 590000 swoich członków, którzy oczekują że jak zapłacą to będą łowić ryby. Nabija w butelkę tych ludzi nie tłumacząc prostym ludziom wprost, że łowienie ryb jest nieistotną sprawą w stowarzyszeniu. A te dziesięc tycięcy uświadomionych to ci, którzy wielokrotnie czytali statut, są wykształceni i potrafią to pojąć, to ja-który wpadłem na to dopiero po 20 latach wpłacania składek, to działacze, którzy dobrze wiedzą o co chodzi
Pozdrówka
p.s. właśnie wróciłem z ryb, 2 dni biczowania wody bez brania - to efekt wyłącznie gospodarności PZW na wodzie, którą mam najbliżej domu. Bo co jak co, ale łowić to ja trochę umiem i choćby nie wiem jaka była pogoda to jak jest ryba - zawsze któraś "zygnie"

T.P.

Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Nasze studio DTP dysponuje nowoczesnym sprzętem i doświadczoną obsługą. Świadczymy Usługi poligraficzne Zapewniamy profesjonalną i szybką obsługę.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).