Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Wobler

Zdzichu i Janek poszli na sumy , po chwili:
- koledzy! ratujcie!Zdziśka, wobler przygniótł.

Wobler
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Genesis

Wspomniany punkt w par. 13 brzmi dokładnie tak:

"3) kierować postulaty i wnioski do właściwych władz Związku, a także żądać odpowiedzi;"

Ten punkt wymaga zmiany. Bo on wcale nie mówi o tym, że członek ma tę odpowiedź uzyskać, ani nie mówi, że ktokolwiek ma tej odpowiedzi udzielić. Ani nie mówi jakiej odpowiedzi należy udzielić. On przyznaje tylko prawo do domagania się odpowiedzi, nie wspominając nic o skuteczności tego "dopominania się". Sprowadzając rzecz do absurdu ten punkt może co najwyżej gwarantować, że za domaganie się odpowiedzi nie zostanie się ukaranym

Ale poważnie rzecz biorąc- właśnie bezpośredni kontakt z ludźmi (tak, z ludźmi) w stowarzyszeniu jest niezbędny.

Tak prawdę mówiąc, postawy wędkarzy, o których piszą nasi Koledzy, sprawiaja, że na organizowanie "konsultacji" szkoda pieniędzy. Przy okazji cierpią ci, którym mogłoby zależeć na tej wiedzy, mogliby jej uzyc z pozytkiem dla wszystkich, ale jej nie otrzymują. A docierać do tej wiedzy i do posiadających ja ludzi nie mają ochoty albo, nie wiadomo dlaczego, uznają to jakby za uwłaczające (tylko czemu). A może po prostu nie potrafią pójść do drugiego człowieka i zapytać?

Wracając do wyżej cytowanego zapisu Statutu - nałożenie obowiązku udzielania informacji niesie też za sobą obowiązejk właściwego adresowania pytań. Niewłaściwie adresowane są kierowane do odpowiedniego źródła informacji. Albo ignorowane. Jak to w życiu. Żeby uzyskać odpowiedź trzeba umiejętnie zapytać.

Pozostając jeszcze przy genezie różnych sytuacji i problemów - z poprzedniej Twojej wypowiedzi wynika coś, co nie znajduje źródła w znanych mi zapisach. A mianowicie rozpowszechnione przekonanie jakoby:

"...PZW, którego jestem członkiem, bo przecież muszę nim być jeśli chcę wędkować."

Podobnie rozpowszechnione jest przekonanie o tym, że:

"A może już mamy do czynienia z jakąś mafią, która bez skrupułów żyje z naszych składek (czy wiadomo ilu w Polsce jest wędkarzy płacących składki?)"

Wiadomo ilu wędkarzy płaci składki, wiadomo też, że wynagrodzenia otrzymują pracownicy, zaś członkowie stowarzyszenia, wybrani do organów przedstawicielskich stowarzyszenia pracują społecznie, otrzymując zwrot ponoszonych kosztów z gromadzonych składek "członkowskich", a nie z "ochrony i zagospodarowania wód".
Chętnie też dowiedziałbym się, (a pewnie i Tomek Okręt i Andrzej Trembaczowski) jakie to "pensje" i to "niemałe" otrzymują członkowie Zarządów czy Prezesi. Może ktoś wie?

Warto i trzeba wiele spaw "odkłamać" i przedstawić, a w ślad za tym rozumieć, takimi, jakie są, żeby zacząć cokolwiek budować. Na razie siła stereotypów jest większa niz faktów.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: MRP

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).