Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Rozmowa

W drodze do nieba spotykają się dusze dwóch facetów i zaczynają rozmowę:
- Ja zmarłem przez zimno. No wiesz niska temperatura, organizm nie wytrzymał..
- Ja zmarłem ze zdziwienia.
- Jak to ze zdziwienia?
- Wracam wcześniej z pracy, widzę gołą żonę w łóżku, no to szukam faceta. Sprawdzam pod łóżkiem, za szafą, w szafie, na balkonie,
w łazience, w kuchni, jednym słowem wszędzie i nie mogę go znaleźć.
I z tego zdziwienia umarłem.
- Oj, żebyś ty wtedy zajrzał do lodówki, to obaj byśmy żyli.

Rozmowa
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na Romana - wspominkowo

Cisza jakas tu grobowa.
Jedza znikła. Fly sie schował.
Ja sam jeden na tym polu
Jak asinus asinorum
Chyba zeby sie pochwalic
Pisze to cum grano salis.
Kłótni wiła się tu rzeka.
Teraz ad calendas Graecas
Odłożona byc się zdaje.
Czyzby "mane, thekel, fares"?
A la guerre comme a la guerre..
Pustka cicha - marny żer.
Choc cum tacent, clamant
Cóż nam cisza powie sama?
Gdym do wojny szukał wiktu
Ech! Horribile dictu!
Patrze! O impos animi!
Fly ma disiaj imeniny!?
I wojenna ma potencja
Padła cum debita reverentia..
Miły spór da lana caprina
Choć się czasem pieni ślina.
Zyj wiec ad multos annos.
Życiu nie daj wodzić za nos.
Lux in tenebris niech Cie wiedzie.
Choc Robaki i tak w przedzie.
Obyś sie podobał niebu
Cum gais, boris et graniciebus.
I nie będzie referendum.
Nunc est bibendum!!

Na Romana
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,8/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybacy

(Wpis odzyskany z kopii zapasowej)

Rybacy - Jerzy Kowalski
Darku, chyba nie do końca zrozumiałeś, pisząc:

"Ale z tym że na wodach które są w użytkowaniu wędkarzy są i rybacy to chyba jednak się mylisz."

Nie do końca chyba też rozumiesz słowo "rybak". Bo rybak to nie tylko ten, kto łapie ryby siecią, podobnie jak wędkarz to nie ten, kto tylko łapie ryby wędką.

Powtórzę więc ten sam akapit jeszcze raz:

"Rybacy są potrzebni. Rybacy to ci, którzy zajmują sie "chowem i hodowlą" ryb. Słowakom są bardzo potrzebni. Może mniej prowadzą odłowów rybackich (sieciowych) bo prowadzą, jako rybacy i wędkarze, w miarę zrównoważoną gospodarkę. Poza tym oni sami posiadają, jako wędkarze, niezłą wiedzę "rybacką" i dobre wyczucie, wypracowane przez lata zajmowania sie swoimi obwodami. Każdy "rewir" ma swojego gospodarza rewiru."

Dla lepszego zrozumienia - Andrzej Trembaczowski i Piotr Lubiarz wraz z Kolegami, ich okręgowy ichtiolog, pracownicy okręgu, jadąc po narybek, zarybiając wody, prowadzą działalnośc rybacka. Sztuczne działania, mające na celu chów ryb w wodach otwartych. Są wędkarzami. Ichtiolog, pracownicy okręgu są rybakami, zawopdowo trudniącymi sie chowem ryb. Pracownicy i organizatorzy ośrodka hodowlanego w Foluszu, skąd ryby pochodzą, sa rybakami, zajmującymi się hodowlą ryb. Pracoownicy i/lub wiolontariusze odławiający tarlaki do osrodka hodowlanego, z którego pochodzi później narybek są rybakami. Łowią tarlaki przy pomocy agregatu.

Rybacy są potrzebni.

Druga kwestia, jaka podniosłeś, to to, że:

"na tej wodzie 2x w tygodniu lub częściej urzędują rybacy za zgodą mojego(Waszego) związku to mi ręce opadają i mi się nie chce."

Opisałem Ci na czym polega zaangażowanie Słowaków w swoje wędkarstwo, rybactwo, stowarzyszenie. Jeżeli przeczytałeś to dokładnie to może zrozumiałeś dlaczego oni mogą powiedzieć o tym wszystkim "moje". Dlaczego przykładaja wagę chocby do przytoczonego przez Ciebie rejestrowania połowów (to też działanie gospodarcze na łowisku - element rybactwa). I w związku z tym rozumieją dlaczego czasem muszą pojawic się rybacy, a przy tym decydują i wspóldziałają w takim prowadzeniu gospodarki, żeby odłowy sieciowe nie były potrzebne/konieczne/dopuszczalne.

Niedawno pojawiła się kwestia konieczności odłowienia leszczy w zbiorniku Rożnowskim, bo rozmnożyły się ponad miarę, skarłowaciały i rozprzestrzenia się wśród nich tasiemczyca. Dzieje się tak za przyczyną selektywności odłowów wędkarskich i z powodu ubożuchnej gospodarki, która sprawia, że dochodzi do nierównowagi populacji w zbiorniku. A gospodarka ubożuchna, bo mało środków i całośc gospodarowania na tysiącach hektarów oparta na wysiłkach kilku etatowych pracowników. Mam nadzieję, że to są jasne informacje na temat przyczyn i skutków.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron staramy się wykonać rzetelnie. Przykładowo tę stronę: Wszywki tekstylne firmy zajmującej się nadrukiem np. kodów kreskowych na metkach, pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).