Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek idzie przez las wypatrując wilka,słyszy jakieś jęki
z krzaków, rozgarnia gałęzie i co widzi? Wilk zupelnie nieprzygotowany do konsumpcji, oczy przekrwione, sierść skudłacona, język sztywny jak kołek wisi z pyska (stan pewnie znany niektórym kolegom). Kapturek
z wyrzutem mówi:
- wilku w bajce jest inaczej, powinieneś mnie zjeść
wilk na to:
- Kapturek od....... się, trzy dni z Costnerem tańczyłem.

Czerwony Kapturek
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Gwiazda TVN-u

Ewa od Cwikłów,
TVN-u gwiazda,
Choć błysnęła przez chwilkę,
Lecz to była jazda.

Gwiazda TVN-u
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (13)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybacy

(Wpis odzyskany z kopii zapasowej)

Rybacy - Jerzy Kowalski
Darku, chyba nie do końca zrozumiałeś, pisząc:

"Ale z tym że na wodach które są w użytkowaniu wędkarzy są i rybacy to chyba jednak się mylisz."

Nie do końca chyba też rozumiesz słowo "rybak". Bo rybak to nie tylko ten, kto łapie ryby siecią, podobnie jak wędkarz to nie ten, kto tylko łapie ryby wędką.

Powtórzę więc ten sam akapit jeszcze raz:

"Rybacy są potrzebni. Rybacy to ci, którzy zajmują sie "chowem i hodowlą" ryb. Słowakom są bardzo potrzebni. Może mniej prowadzą odłowów rybackich (sieciowych) bo prowadzą, jako rybacy i wędkarze, w miarę zrównoważoną gospodarkę. Poza tym oni sami posiadają, jako wędkarze, niezłą wiedzę "rybacką" i dobre wyczucie, wypracowane przez lata zajmowania sie swoimi obwodami. Każdy "rewir" ma swojego gospodarza rewiru."

Dla lepszego zrozumienia - Andrzej Trembaczowski i Piotr Lubiarz wraz z Kolegami, ich okręgowy ichtiolog, pracownicy okręgu, jadąc po narybek, zarybiając wody, prowadzą działalnośc rybacka. Sztuczne działania, mające na celu chów ryb w wodach otwartych. Są wędkarzami. Ichtiolog, pracownicy okręgu są rybakami, zawopdowo trudniącymi sie chowem ryb. Pracownicy i organizatorzy ośrodka hodowlanego w Foluszu, skąd ryby pochodzą, sa rybakami, zajmującymi się hodowlą ryb. Pracoownicy i/lub wiolontariusze odławiający tarlaki do osrodka hodowlanego, z którego pochodzi później narybek są rybakami. Łowią tarlaki przy pomocy agregatu.

Rybacy są potrzebni.

Druga kwestia, jaka podniosłeś, to to, że:

"na tej wodzie 2x w tygodniu lub częściej urzędują rybacy za zgodą mojego(Waszego) związku to mi ręce opadają i mi się nie chce."

Opisałem Ci na czym polega zaangażowanie Słowaków w swoje wędkarstwo, rybactwo, stowarzyszenie. Jeżeli przeczytałeś to dokładnie to może zrozumiałeś dlaczego oni mogą powiedzieć o tym wszystkim "moje". Dlaczego przykładaja wagę chocby do przytoczonego przez Ciebie rejestrowania połowów (to też działanie gospodarcze na łowisku - element rybactwa). I w związku z tym rozumieją dlaczego czasem muszą pojawic się rybacy, a przy tym decydują i wspóldziałają w takim prowadzeniu gospodarki, żeby odłowy sieciowe nie były potrzebne/konieczne/dopuszczalne.

Niedawno pojawiła się kwestia konieczności odłowienia leszczy w zbiorniku Rożnowskim, bo rozmnożyły się ponad miarę, skarłowaciały i rozprzestrzenia się wśród nich tasiemczyca. Dzieje się tak za przyczyną selektywności odłowów wędkarskich i z powodu ubożuchnej gospodarki, która sprawia, że dochodzi do nierównowagi populacji w zbiorniku. A gospodarka ubożuchna, bo mało środków i całośc gospodarowania na tysiącach hektarów oparta na wysiłkach kilku etatowych pracowników. Mam nadzieję, że to są jasne informacje na temat przyczyn i skutków.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Nazwiska Żbikowski i Żbikowska przewijają się często na naszych stronach i są ściśle związane z naszymi firmami. Najlepiej odwiedzić tę stronę: Żbikowscy aby zrozumieć dlaczego.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).