Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 4

Adam

Idzie Adam i Ewa przez Raj. Ewa pyta Adama drżącym głosem:
- Adamie kochasz Ty mnie?
Adam na to:
- A kogo mam kochać?

Adam
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

weź się i połap

.............

weź się
 • Obecnie 2 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Interpretator

(Wpis odzyskany z kopii zapasowej)

Interpretator - Jerzy Kowalski
Może pozostaw mnie określanie tego, czemu się sprzeciwiam, a co uznaję za celowe. )

Jest nieco inaczej niż napisałeś. Otóż to, że stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej członków jest zapisane w Ustawie i w Statucie (chyba każdego stowarzyszenia). Statut PZW w par. 53, pkt. 6 poza tym mówi:

§ 53
Do kompetencji Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Kola należy :
.................................................................
6) nakładanie na członków w drodze stosownej uchwały, obowiązku wykonywania pracy osobistej lub wniesienia ekwiwalentu za tę pracę.

Wynika z tego, uwzględniając poprzedzające 5 punktów, że Walne Zgromadzenie ma taką uchwałę podjąć, ale tylko to Walne Zgromadzenie członków (świadomych uczestników demokracji) jest władne taką decyzję uchwalić. Bo jest to właśnie nie "odgórne" narzucanie obowiązku pracy ale zadecydowanie o niej przez samych wędkarzy - członków stowarzyszenia podczas wspólnego ich zebrania - w demokracji bezpośredniej.

Takie uchwały zapadają, tylko nikt, w swojej "prostocie", nie zająknie się nawet o "opracy osobistej", a poprzestaje się na "ekwiwalencie" w postaci składki "na rzecz koła", gdzie za "dychę" czy dwie zwekslowuje się cała sprawę, która leży u podstaw istoty stowarzyszania się. Bo wartość tej wspólnej pracy członków jest wielokrotnie wyższa niż samo przeliczenie jej na pieniądze, "dniówki" czy ewentualny bezpośredni efekt wykonanej pracy. Wnosi też bezcenne tworzenie wspólnoty, aktywne zainteresowanie, bieżacą wiedzę, kontakty miedzy ludźmi, poszanowanie wspólnie wytworzonego dobra i wiele różnych wartości, których nie rozumie wielu spośród nas.

To nie "obóz karny" tylko wspólnota tworząca wiele wartości przez realizowanie założonych celów. I w ten sposób wywierająca wpływ na sprawy publiczne.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: metki tekstylne i żakardowe Firma "Wszywka" zaprasza!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).