Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3,5 Ilość ocen: 3

Przed snem..

Podczas nocy poślubnej młody małżonek po wejściu do łóżka odwrócił się tyłem do żony i ułożył do snu.
- Wiesz - mówi żona, a moja mama to mnie zawsze przed snem trochę popieściła...
- No, przecież nie będę w środku nocy po twoją mamę leciał...

Przed snem..
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Do utalentowanego***

Nie zamykaj gęby, gdy masz taki talent!
Nie musisz w piwnicy z nim się chować wcale!!! :)

więcej...

Do utalentowanego***
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Rybim okiem/Polegać jak na Zawiszy 

Polegać jak na Zawiszy

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 2672 
Komentarzy: 0 
ID: 48461 
Węzeł: 29066 
Moje drugie ja

Przejechaliśmy się już po paru pisemkach a teraz czas na WW. Lektura tego periodyku (01/2003) dostarczyła mi tak niesamowitych wrażeń, że naruszyłem domowe zapasy okowity gromadzone pieczołowicie na święta.

Na początek jest wstępniak (króciutki) autorstwa redaktora naczelnego pana A. Zawiszy.
Na początek pan Andrzej cieszy się jak diabli, że dostał kilkadziesiąt listów (wszystkie jako odpowiedź na artykuł potępiający urzędasów niszczących wędkarstwo). Dziwne to nieprawdaż???. Potem przechodzi do raportu podsumowującego dokonania wędkarskie w 2002 i tu dopiero rozpiera go radość.

Otóż konstatuje, iż wbrew wrogim siłom i kapitalistycznym knowaniom jest dobrze a nawet lepiej. Są, są drodzy koledzy okazy w naszych wodach. Ten, kto twierdzi inaczej to burak albo niepiśmienny. Są i pływają a wszystko to dzięki naszemu organowi przewodniemu. „ W zeszłym roku aż pięciokrotnie poprawiano rekord Polski”!!!. Idę łyknąć, bo znów mnie trzęsie. Cholera ja przez to wędkarstwo alkoholikiem zostanę.

Dobra idziemy dalej. W rubryce aktualności jest info pt. „ Koniec planowej rzezi”. Chodzi o naszych kochanych rybaków, którzy pod przykrywką „Programu restytucji troci i łososi” przegrodzili Gardno i Łebsko sieciami i cięli wszystko, co się rusza. Teraz uwaga cytat – „Sprawą NIEPRAWIDŁOWOŚCI zajęły się prokuratury”. NIEPRAWIDŁOWOŚCI rozumiecie!!! Ewidentne przestępstwo nazywać nieprawidłowością – ja nie rozumiem. Trzeba być chyba działaczem, aby to pokumać.

Tuż obok jest notatka o „Tragedii Sanu”, której autor (z jakby nie było organu PZW) jest ciekaw jak dyrekcja elektrowni naprawi szkody. On kurde jest ciekaw. Ja też !!! Kiedy wreszcie PZW będzie coś wiedziało.

Alem się zbulwersował. Zdrowie koledzy duuuużo zdrowia, bo to nie koniec. Str. 79 i artykuł pt. „Wędkarz liczy się ponad wszystko” podpisany przez rzecznika p. A. Kustusza. Boże jak oni o mnie (o nas) dbają. Nawet powołali Radę patronacką PZW, bo wiadomo wędkarz liczy się ponad wszystko. Szczególnie jak płaci za pozwolenie na 2003 r. Po jednym koledzy, chlup!!!.

Odwracam kartkę a tam jest – „Skandal na zawodach”. Dobrze (myślę sobie) może dobiorą się do odwłoka paru cymbałom z jeleniogórskiego PZW, którzy obniżyli do 28 cm wymiar ochronny lipienia na zawodach zamknięcia sezonu. A tu niespodzianka (a może nie). Komisja sędziowska była 3 osobowa zawieszono dwóch ludzi. Pominięto sprawę zawodników (wiedzieli, co robią) i nikt nie dobrał się do tyłka rzecznikowi dyscyplinarnemu, który UWAGA!!! – odmówił wszczęcia tzw. Postępowania (teraz cytat)......z dostarczonych mu dokumentów nie wiadomo, jakie ryby tam były łowione – może kiełbie. A te nie mają wymiaru ochronnego.!!!!!!

Chyba mam dosyć, ale nie jeszcze kwiatuszek. Na 81 str. Jest list od wiernego czytelnika pt. „Larum grają”. Pisze on jak dobrą gazetką (wg. Mnie za twardy papier) jest WW. Pisze, że ma dość politykierstwa i nieodpowiedzialności, że niedouczonym urzędasom trzeba powiedzieć nie, że oprócz innych napiszą, co nasz ukochany związek uczynił dla przyrody, ochrony wód. Ile pieniędzy rocznie przeznacza na zarybianie. Ile gatunków uratował od wyginięcia (przede wszystkim – gatunek działacz, bo jeżeli chodzi o inne to gdyby PZW rządził w Szkocji problem Nessie byłby już dawno rozwiązany). I na koniec podpis – Prezes zarządu Gdańskiego PZW. Paaaanie prezes !!! Obejrzyj pan „Misia” S. Bareji. Dwadzieścia lat temu używano do tego celu magnetofonu a pan jeszcze listy piszesz??? Łubudubu, łubudubu niech nam żyje prezes klubu....

Teraz już wiem, dlaczego Zawisza Czarny umarł bezpotomnie. Tyle wysiłku na marne. Tak się starał, aby nikt jego legendy nie zhańbił a tu masz. Jest WW pod światłym kierownictwem innego Zawiszy

*Zawisza Czarny z Garbowa (?-1428), jeden z najsłynniejszych rycerzy polskich, starosta kruszwicki od 1417, starosta spiski od 1420. Jako poseł króla Władysława II Jagiełły przebywał na dworach europejskich, gdzie uczestniczył w wielu turniejach rycerskich. Pokonał m.in. słynnego rycerza hiszpańskiego, Jana z Aragonii. Zasłynął z prawości i męstwa. To za jego sprawą pojawiło się przysłowie „Polegać jak na Zawiszy”

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Zez - Blog zez.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).