Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Kelner

Późnym wieczorem wraca do domu Kowalski na lekkim rauszu.
- Ty łachudro!
Zaczyna mu robić awanturę żona
– Czy ty wiesz, jak się nazywa facet co całymi dniami przesiaduje w knajpie?
- Oczywiście kochanie. Taki facet nazywa się kelner.

Kelner
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Biedne

O biedne rzesze rybie,
łowione w techniki trybie.

Biedne
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,5/5 (16)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Rybim okiem/Prolog do Tryptyku o szczupłym 

Prolog do Tryptyku o szczupłym

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 2773 
Komentarzy: 0 
ID: 9405 
Węzeł: 7685 
Primum non nocere

Nigdy bym się nie ośmieliła dopisywać czegokolwiek do Ryśkowych arcydzieł, gdyby dziś nie był Dzień Szczupaka i gdybym nie obejrzała dzisiejszego poranka jedynego krajowego magazynu wędkarskiego "Taaaka Ryba", w którym wędkarskiemu guru nieduży szczupak urwał się w czasie popisowego podbierania ręką. Popatrzyłam na to i pomyślałam sobie, że taki właśnie mógł być prolog Ryśkowego Tryptyku:

Był młody i piękny. Wczesna wiosna wezwała go na pierwsze w życiu gody. W swej najpiękniejszej szacie stał się prawdziwym lwem podwodnych salonów: zielono-złoty smoking z krwisto-czerwonymi wyłogami płetw dawał mu niepowtarzalny, budzący zachwyt urok. Mięśnie jak stalowe sprężyny, błysk w oku..... Radość życia i młodość wprost kipiały w nim. Syty miłosnych szaleństw, w doskonałym humorze przemierzał podwodne łąki i nagrzane słońcem płycizny. Był jak młody bóg: pan stworzenia, które obdarzał życiem lub śmiercią w zależności od swego apetytu. Młodość i brak przykrych doświadczeń dawały mu wiarę niezłomną w siebie: w swoją szybkość i moc. Typowy, zarozumiały, buńczuczny młokos. Pijany wiosną leniwie przyglądał się buszującym okonkom, od czasu do czasu dla zabawy markując atak. Rozśmieszały go ich paniczne ucieczki i ciekawskie powroty. Naraz tuż przed pyskiem coś przemknęło... Odruchowo kłapnął i......nieznana siła zaczęła go nieubłaganie wlec ku powierzchni. Był tak zdumiony, że nawet nie stawiał specjalnego oporu. Dopiero, kiedy na karku poczuł żelazny chwyt i spojrzał w oczy swego pogromcy, zawrzał w nim gniew i bunt. Zaledwie przed chwilą był królem – teraz miał zostać zniewolony? Nigdy! Zwinął się jak stalowa sprężyna, cofnął, kłapnął szczęką i wyśliznął z wrażego uścisku. Ucięcie żyłki było już kwestią ułamka sekundy. Odpłynął w głębię. Już nie nęciły go podwodne łąki. Musiał odpocząć i przemyśleć całe wydarzenie. Tuż za ostrogą, w głębi pełnej wykrotów znalazł azyl. Tu postanowił osiąść i założyć swój podwodny pałac. Rękę człowieka zapamiętał na całe życie. Postanowił, że nigdy go już nie dotknie.

Ryszard, mam nadzieję, że mi wybaczysz. Z szacunkiem- Ewa

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Kiedy wybrać się na ryby? Będą dziś brały czy nie? Na tem pytanie odpowie Ci księżycowy Kalendarz brań Jak wiadomo, księżyc ma wpływ na wiele zjawisk zachodzących na ziemi, na brania ryb także.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).