Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Dyktafon

Szef do blondynki sekretarki:
- Jak pani chce, proszę użyć mojego dyktafonu.
- Dziękuję, ale użyję po prostu ręki jak inni.

Dyktafon
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze.

Trafiłem....

więcej...

Wielkie Łuki cz.2.
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Wiosenny szczupak

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 5372 
Komentarzy: 0 
ID: 49151 
Węzeł: 29463 

Jest noc - godzina 2,30 - przepłyneliśmy już trzy jeziora i nic....

...oczy już się kleją ze zmęczenia, ale trzeba. Szczupaki pchają sie na tarło a kłusole nie śpią. Patrol jak co noc -zwyczajny. Czesanie jeziora po jeziorze, kanału po kanale. Prawie za każdym razem (co noc) jakieś sieci.

Ksieżyc świeci dziś jasno, a za nami dwa dość spore jeziorka i nic - dali sobie spokój??? - bo za jasno??? -raczej nie, trudno w to uwieżyć. Na wodzie zaczyna się pojawiac już mgiełka przedporanna, nad lasem wisi juz czerwony zachodzący księżyc - w powietrzu ok 0 stopni a tafla wody niczym lustro, lekko skrzy sie i błyszczy. Przepłynęliśmy już 3/4 jeziora, wszystkie ważniejsze tarliska i lecimy na następne, lecz kotwica cały czas w wodzie. Aż tu nagle przytrzymanie - jak nigdy w tym miejscu. Mówię - cholera Marek tutaj?? i pojawia się siatka. Pożądna o dużym oku, czyli nie na małą rybę siata typu wonton. Po kółkach i spławkach od razu przyszły mi na myśl ukradzione rybakowi z niedalekiego gospodarstwa sieci.

Na początku nic, potem jeden okoń ok kila, ale spada do wody, za nim płoć, która też wędruje spowrotem i cisza. Wyciągnąłem już z 80 metrów jak szarpnęło. Mało co nie wpadłem do wody. Po woli, metr po metrze zasrebrzało pod lustrem i wtedy zaniemówiłem (kolega cos tam niecenzuralnie powiedział), bo oczom naszym ukazał się szczupak a właściwie pani szczupakowa. Wielka samica z pełnym brzuchem - ikra prawie na wylocie. Była tak wielka, że nie wiedziałem jak ją przełożyć do łódki. Jakoś jednak we dwoje to zrobiliśmy.

Jeszcze tak wielkiego szczupca nie widziałem (a widziałem już wiele), a tu ani kamery akurat ani aparatu - żal. Wziąłem sieć, popatrzyłem na nią i bez namysłu wyciągnąłem nóż. Rozciąłem siatkę, powycinałem jej nitki z pyska, popatrzyłem na Marka i bez słów powoli i dlikatnie przełożylismy ją za burtę. Postała tak chwilę - ciesząc nasze oczy swoim widokiem po czym potężnie udeżyła ogonem - jak by nie wieżąc, że jest wolna i zniknęła nam z oczu. Kiedy wracaliśmy serca biły nam radośniej, tym bardziej że o dwie sieci będą stały mniej na tym jeziorze do tarła.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Firma "Wszywka" zaprasza producentów odzieży oraz hurtownie dodatków krawieckich do współpracy, patrz: Wszywki i metki odzieżowe pragnie zinteresować swą oferta metek i wszywek odzieżowych również osoby prywatne

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).