Lewe menu

Filtry

Komentarze

Szukaj

Reklama

Pieniądze na ochronę

Panie Krzysztofie!

Do pełnego obrazu brakuje mi jeszcze jednej informacji - jaką kwotę Pańskie Koło przeznacza na sport?, Ot tak, dla porównania...

Z Pańskiego postu wynika, że macie problem - niezbyt duże koło gospodaruje na całkiem sporym areale wody. To będzie zawsze rodziło konflikty przy podziale pieniędzy. Nie tylko na linii sport-ochrona, ale również ochrona-zarybianie, sport-zarybianie itd, itp. Niedobór środków to klasyczny przykład "krótkiej kołdry".
Z zaciekawieniem przeczytałem o sposobie wynagradzania strażników w zależności od "zdobytego" sprzetu kłusowniczego. Jak mniemam ma to usadowienie w jakiejś uchwale ZO. Gdyby dysponował Pan jej treścią i był łaskaw przesłać na mój priv, będę niezwykle wdzięczny.

Prawidłowo Pan odgadł przyczynę niewykorzystywania zabezpieczonych na działanie SSR środków. Nie za bardzo jest czego pilnować. Kłusownictwo śladowe i okresowe - na początku roku trochę "gapowiczów", którzy nie zdążyli opłacić karty, późną wiosną notorycznie łowiący w okolicy tarlisk. "Przemysłówka" nie występuje.
Mogli byśmy się podzielić - wy dalibyście trochę wody, a my trochę członków . Wyrównałoby się

Tym niemniej poruszył Pan trzy ważne sprawy:

Po pierwsze - system motywowania strażników. Wasi i tak mają dobrze, ponieważ Okręg przeznacza nagrody za konkretne osiągnięcia w pracy. U nas takie nagrody fundować musi Koło - i nie ma tu mowy o kwocie rzędu 1500 zł, co nawet w budżecie ponad dwukrotnie większego niż Pańskie Koła stanowi kwotę niemałą. Stąd też prośba o uchwałę - zobaczę, czy da się przeforsować takową i u nas.
Na razie jednak SSR jest strażą SPOŁECZNĄ i jako taka nie ma podstaw do domagania się większych nakładów z tytułu wynagrodzeń dla strażników. Proponowałbym sprawdzić, jaka kwota została zwydatkowana w Okręgu na sport - nie wiem, czy wystarczyłoby na utrzymanie dwóch etatów strażników przez okrągły rok.

Po drugie - koszty sporu (a w zasadzie sposób jego organizacji). My odeszliśmy od finansowania zawodów "wyczynowych", a zwiększyliśmy nacisk na zawody towarzyskie, pełniące raczej funkcje integracyjne, niż wyłanianie mistrzów. Same wydatki przycięliśmy przez rezygnację sędziów z należnych im diet i ryczałtów (wyszło całkiem sporo w porównaniu z poprzednimi latami).

Po trzecie zaś - niedobory finansowe. I tu chyba wszyscy się zgodzą, że z wyjątkiem nielicznych i wyjątkowych kół - wszystkim brakuje pieniędzy na zaspokojenie swoich oczekiwań i aspiracji. Niestety - pieniądze nie biorą się z nikąd, tylko z naszych kieszeni. A to już problem z zupełnie innej beczki...
Schowaj teksty   

Powiązane z

Parę świątecznych uwag o naszym hobby.

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Nasze studio DTP dysponuje nowoczesnym sprzętem i doświadczoną obsługą. Świadczymy Przygotowanie druku Zapewniamy profesjonalną i szybką obsługę.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).