Lewe menu

Filtry

Komentarze

Szukaj

Reklama

Nagrody dla strażników

Pnie Tomaszu!

Poniżej zamieszczam treśc pisma dyrektora Biura ZO PZW w Lublinie Andrzeja Borkowskiego z dnia 11.09.2000 r. L. dz. DOW-40(19)2000, adresowanego do Komendanta Społecznej Straży Rybackiej w Lubartowie.

""Przekazujemy dla informacji Społecznej Straży Rybackiej Waszego Powiatu stawki nagród za zatrzymany sprzęt kłusowniczy.
Stawki zostały zatwierdzone Uchwałą Zarządu Okregu PZW w Lublinie w dniu 8 czerwca 1997 r. i wynoszą:

- sprzęt elektryczny bez sprawcy 30 zł.
- sprzęt elektryczny ze sprawcą 60 zł.
- sprzęt pływający - ponton, łódź, kajak 70 zł.
- sieci (drygawice, wontony):
- powyżej 20 mb z ujęciem sprawcy 70 zł.
- powyżej 20 mb bez sprawcy 45 zł.
- poniżej 20 mb ze sprawcą 35 zł.
- poniżej 20 mb bez sprawcy 25 zł.
- więcieże, bębny, podrywki, sznury z hakami, wędki 20 zł.
- wędki samołowne (kozule, pupy) 3,50 zł.
- wędki podlodowe, ościenie i inne 3,50 zł.
Celem uzyskania nagrody za zatrzymany sprzęt kłusowniczy należy ten sprzęt przekazac do Biura Okręgu, gdzie sporządzane są kwartalne listy odbioru nagród.
Proszę jednocześnie o poinformowanie o powyższym komendantów podległych grup terenowych."

Dodam jeszcze, że od wypłacanych nagród, potrącany jest 19% podatku dochodowego.
Dane dotyczące kwot przeznaczonych w Kole na sport postaram się uzyskac i niezwłocznie je podam. Podobnie, postaram się dostarczy Panu dane o wysokości środków wydatkowanych na sport w Okręgo w Lublinie, przez ZO i w Kołach. Może się Pan zdziwi, ale najwięcej na sport i rekreację wydają Koła. Za te pieniądze mażna byłoby zatrudnic dodatko kilku pracowników zajmujących się ochroną wód i jeszcze dużo by zostało.
W Kole naszym nigdy nie płacilismy sędziom żadnych ryczałtów i nagród, bo jest to przecież praca społeczna. Wydaje sie, że skoro Koło nie płaci stażnikom za ich pracę, nie ma uzasadnienia dla płacenia sędziom na zawodach. Czy praca sedziów na zawodach, w porównaniu do pracy strażników na akcji, jest cięższa, pracują w trudniejszych warnkach, narażeni są na większy stres i czy pod ich adresem kierowanych jest więcej wulgaryzmów: "kurew i chójów"?.

Z poważaniem Krzysiek.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Parę świątecznych uwag o naszym hobby.

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Dobre i tanie domowe jedzenie Bar Łódź

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).