Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Awaria

W samolocie awaria, przychodzi sewardessa i mówi:
- panowie trzeba odciążyć samolot, bagaże już wyrzuciliśmy, czas na bohaterów.
Francuz wypił łyk koniaku, ucałował blondynkę i z okrzykiem wiwat Francja, wyskoczył.
Po jakimś czasie sytuacja się powtarza, Anglik wypija szklaneczkę łyski, całuje brunetkę i z okrzykiem za Anglię skacze.
Po jakimś czasie znów to samo, więc Polak wypija pół litra, całuje wszystkie panie i z okrzykiem niech żyje Mozambik, wyrzuca Murzyna.

Awaria
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na Rurze.

Połowa profitów...

więcej...

Cz.5.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Tzw. "krótka kołdra"

Pismo jest pisane 5 lat temu, wypadałoby te zasady uaktualnić.
W ZO jest Komisja Ochrony Wód i to ona powinna wnioskować o zmiany.
Wyliczone kwoty jak rozumiem miały dodatkowo motywować strażników. Nie są wynagrodzeniem za pracę

Ale to szczegół, ważna zasada ogólna:
CO JEST PRIORYTETEM?

W dzisiejszych czasach, kiedy wszystko kosztuje i trudno wszystko sfinansować, te priorytety muszą być bardzo dobrze ustalone. Są wydatki, na które muszą być pieniądze, te wszystkie które wynikają z umów. W tym też część wydatków przeznaczonych na zarybienia.
Ludzie domagają się większych zarybień, domagają się finansów dla kół, no i finansowania imprez sportowych - o ochronie się mówi, ale czy ktoś stawia sprawę, że jest gotów zrezygnować z części zarybień, albo z imprez?!

Na szczeblu koła łatwiej ustalić te priorytety i sporządzić budżet - ale czy tu też się więcej przeznaczy na ochronę (np. na paliwo dla strażników, jeżeli są przy kole strażncy) kosztem imprez?!

Potrzebne jest i jedno i drugie, na pewno, ale bez dobrze zadbanych wód nie będzie gdzie na te imprezy sportowe jeździć, chyba na łowiska komercyjne. Tylko trzeba by z kół te wnioski do okręgu płynęły, jak na razie to przeważają narzekania na zbyt wysokie składki, za małe zarybienia i niedostateczną ochronę -ale brak tej konsekwencji by tą ochronę sfinansować.

Poza tym na pewno lepiej pracowałoby się strażnikom, gdyby sądy karały odpowiednio zatrzymanych kłusowników. Gdyby zatrzymani sprawcy z siecią, agregatem i skłusowanymi rybami zostaliby ukarani grzywnami tak wysokimi, że musieliby płacić w ratach przez kilka lat, gdyby skonfiskowano im przy okazji samochody, gdyby poszli na niechby tylko 2 lata do więzienia...
Pomarzyłem sobie....
Andrzej

Schowaj teksty   

Powiązane z

Parę świątecznych uwag o naszym hobby.

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Open source ERP i CRM - Odoo (dawniej OpenERP)

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).