Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 20

Niezła reklama.....

Tak tez można zareklamować różne produkty.....
http://producten.hema.nl/

Niezła reklama.....
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,9/5 (20)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na Romana - wspominkowo

Cisza jakas tu grobowa.
Jedza znikła. Fly sie schował.
Ja sam jeden na tym polu
Jak asinus asinorum
Chyba zeby sie pochwalic
Pisze to cum grano salis.
Kłótni wiła się tu rzeka.
Teraz ad calendas Graecas
Odłożona byc się zdaje.
Czyzby "mane, thekel, fares"?
A la guerre comme a la guerre..
Pustka cicha - marny żer.
Choc cum tacent, clamant
Cóż nam cisza powie sama?
Gdym do wojny szukał wiktu
Ech! Horribile dictu!
Patrze! O impos animi!
Fly ma disiaj imeniny!?
I wojenna ma potencja
Padła cum debita reverentia..
Miły spór da lana caprina
Choć się czasem pieni ślina.
Zyj wiec ad multos annos.
Życiu nie daj wodzić za nos.
Lux in tenebris niech Cie wiedzie.
Choc Robaki i tak w przedzie.
Obyś sie podobał niebu
Cum gais, boris et graniciebus.
I nie będzie referendum.
Nunc est bibendum!!

Na Romana
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,8/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Serwerowe sprawy 

Serwerowe sprawy

Według daty publikacji:Rosnąco Malejąco    Według ocen:Rosnąco Malejąco    Według ilości ocen:Rosnąco Malejąco
Według ilości wyświetleń:Malejąco    Według ilości poleceń przyjaciołom:Malejąco    Losowo:Losowo

Jak na Rybim Oku opublikować artykuł?

Mateusz Sławiński

Rozstrzygnięcie konkursu „Rekordy Rybiego Oka 2006”

Sprawa domeny PZW.PL

Upgrade systemu wykonano - ZMIANY!!!

Dariusz Żbikowski

Adminowi z życzeniami

Adminowi

Garść uwag o portalu

Osadzanie obiektów

Dariusz Żbikowski

Eksperymentalny Internetowy Rejestr Połowów

Dariusz Żbikowski

Zasady konkursu - "O włos - czyli największa porażka"

"Zarabiaj z Rybim Okiem" - nowe zasady funkcjonowania RO

Logo Rybiego Oka

Ostatnie wypowiedzi

Jak na Rybim Oku opublikować artykuł?
Dariusz Żbikowski

Pozwolę sobie nieco uzupełnić Twój bardzo przystępny instruktarz. Wypada mi tylko dodać, że metod publikowania jest klika. Opisałeś sposób chyba najprostszy z punktu widzenia logiki całego oprogramowania RO. Wymienię dla porządku kilka innych możliwości.

1. Można jednak korzystać np. z bardzo podobnej metody, jak dla mnie nieco szybszej, publikując zdjęcia podczas edycji artykułu. Wtedy nie trzeba ich potem wyszukiwać. Samoistnie wiążą się wtedy z publikowanym artykułem.

2. Można zastosować metodę publikacji wielu zdjęć naraz. Nie jest ona propagowana oficjalnie z powodu pewnej wady. Wada polega na tym, że publikowanie wielu zdjęć za jednym zamachem nie pozwala zdefiniować poprawnie ich tytułów (automat nadaje wtedy tytuł zgodny z nazwą pliku a mało kto nazwie plik poprawnie), słów kluczowych dla wyszukiwarek, kategorii, powiązanej ryby, opisu itp. Zaletą jest szybkość. Z tej metody korzystam czasami, gdy mam do opublikowania wiele zdjęć identycznego charakteru (potem dopiero je edytuję i nieco poprawiam).

3. Metodą być może najprostszą i najszybszą, jednakże posiadającą wszystkie wady metody drugiej, jest skorzystanie z programu Open Office. W nim, najpierw przygotowujemy cały artykuł. Czynność tę wykonujemy we własnym komputerze. Gdy mamy już gotowy cały tekst (a w nim zawarte zdjęcia) dopiero zabieramy się za publikowanie na RO. Korzystamy wtedy z ikonki "Import OpenOffice.org" i hurtem publikujemy komplet. System sam powinien załatwić resztę (z wyjątkiem uwag o których mowa w 2).

Różne metody i nieco wiedzy ogólnej o systemie znajdzie każdy, gdy kliknie na ikonce Pomocy (na dole strony znak zapytania).

Początek

Eksperymentalny Internetowy Rejestr Połowów

Pomysłów można mieć na pęczki. Lepszych, gorszych i genialnych. Ale najważniejsze w takich inicjatywach jest określenie celu pomysłu. Czemu realizacja pomysłu ma służyć? Tego pomysłodawca nie przedstawia. A tymczasem rejestrów połowów mamy, co najmniej dwa: w "Wiadomościach Wędkarskich" i w "Wędkarskim Świecie'. Również wrocławski "Wędkarz Polski" publikuje swoją "Paradę rekordów". Drugim pytaniem jest: czy zainteresowanie wędkarzy, liczone ilością tzw "wejść" będzie na tyle duże, że obsługa takiego rejestru przyniesie pożytek? Sam prowadzę na WCWI swojego rodzaju "rejestr" ukazujących się na rynku wydawnictw, związanych z wędkarstwem (Listy Bibliofila) z moją parozdaniową recenzją, ale ilość wejść do działu "Biblioteka" oraz komentarzy nie jest oszałamiająca. Proponuję zatem najpierw określić cele rejestru, jego przewidywalną popularność oraz inne uwarunkowania. A jakiś poważniejszy "rejestr" na RO powinien jednak powstać. Pzdr HJ

Początek

Zasady konkursu - "O włos - czyli największa porażka"
Dariusz Żbikowski

... że jutro upływa termin zakończenia oceniania artykułów konkursowych. Myśle, że warto odddać jeszcze swe głosy. Szczególnie, że niektórym artykułom BARDZO ich brakuje. Kliknijce sobie na któryś z czerwonych linków i sami zobaczcie.

Początek

Garść uwag

Zastanawiam się co napisać, i czy coś napisać. W końcu jestem tylko jednym z wielu "ludzi Rybiego Oka", ale jestem z RO związany od początku, więc coś jednak napiszę.

RO jest z naszych wędkarskich witryn najstarszą, przechodziło parę razy okres modernizacji, który wymusił też przenoszenie zebranych przez te wszystkie lata materiałów. Ile jest tego i ile zajmuje to pracy to chyba tylko jeden Admin wie...


Nie wypowiadam się na temat "czytelności" witryny czy też łatwości w poszukiwaniu - jestem przyzwyczajony do struktury RO - więc Twoja opinia czy też kogoś, kto rzadziej tu zagląda, będzie na pewno bardziej miarodajna niż moja. Ja się po prostu przyzwyczaiłem i nie mam kłopotów z poruszaniem się. Bardzo ułatwia mi też to szukanie możliwość podglądu bez otwierania tekstu.

Cenię sobie, że regulamin RO odrzuca wypowiedzi anonimów. Może ruch na forum jest przez to wielokrotnie mniejszy, ale unikamy zaśmiecania forum. Już żeśmy to kiedyś przerabiali, na "Forum Anonimowym".

Techniczna strona publikowania jest moim zdaniem łatwa i przyjazna piszącym. Cenne jest także to, że wypowiedzi zamieszczane są od razu i nie są cenzurowane. Konieczność interwencji Admina w przypadku złamania regulaminu i takie interwencje były rzadkie. Nie widzę więc powodu, aby nie pisał tu ktoś, kto ma coś do przekazania innym lub ktoś, kto chce się o coś zapytać.

Dyskusje są jakie są. Czasem bywają i ostre, czasem rzeczywiście kogoś poniosą emocje - jak to w życiu. Mnie się to też czasem zdarza, zależy od tematu.

Tematy są poruszane różne. Poważniejsze także, jak najbardziej. Wielokrotnie wypowiadano się o gospodarce wędkarskiej i nie tylko krytykując to, co jest, także szukając prób wyjścia. Ten temat przewijał się szczególnie mocno przez ostatnie trzy lata. I chyba najbardziej właśnie tu, na RO. Były ankiety, dyskusje, w końcu dwukrotnie dyskutowaliśmy projekt nowej ustawy (za pierwszym razem opracowując go).

Wiele dyskusji poświęcano też środowisku, były artykuły i dyskusje na temat rzek, zbiorników, elektrowni wodnych, źle rozumianych działań przeciwpowodziowych itp.

Sporo miejsca poświęcano kłusownictwu.

Gospodarka wędkarska, środowisko i problem kłusownicta to trzy żelazne tematy, do których stale wracamy. Nie wiem jak to się stało, że odniosłeś inne wrażenie?

Być może archiwalne artykuły i wypowiedzi na te tematy nie pojawiają się tak łatwo i trzeba trochę poszukać? Nie wiem, ale czasem więcej pisano o tym, niż o metodach łowienia.


Piszesz o zaangażowaniu społecznym "Ludzi Rybiego Oka". To bardzo trudno ocenić. Nie tworzymy jakiegoś klubu, ale bardzo wielu tu piszących jest mocno gdzieś zaangażowanych, to widać czasem z tematyki ich wypowiedzi. Poza tym to w końcu przy Rybim Oku powstał Klub Wędkujących Internautów - Stowarzyszenie działające obecnie pod nazwą Stowarzyszenie Wędkarzy Internautów.

Ludzie Rybiego Oka pojawiają się, znikają, znów pojawiają. Wszystko zależy od czasu, którego niestety nam brak. Ja też mam go niestety coraz mniej, są to zwykle "kradzione chwile".


RO jest takie, jakim go wspólnie tworzymy
Pozdrawiam serdecznie i proszę: zaglądaj częściej!
Andrzej

Początek

Zasady konkursu - "O włos - czyli największa porażka"
Dariusz Żbikowski

Ponieważ Wasze oceny mają teraz niezwykłą siłę, prosze uprzejmie byście naprawdę MOCNO się zastanawiali zanim dokonacie oceny artykułu konkursowego. To musza być naprawde wyważone i przemyślane recenzje.

Początek

"Zarabiaj z Rybim Okiem" - nowe zasady funkcjonowania RO

Nie mogłem włączać się w tę dyskusję na bieżąco, mimo wszystko coś chcę dodać od siebie. Dwie sprawy.

Poszukujemy jakiejś formy gratyfikacji za aktywność na RO i jednocześnie jakiejś formy finansowego wsparcia dla strony. Ja bym te dwie sprawy rozdzielił.
Pierwszą potraktowałbym wyłącznie non profit, po koleżeńsku, zabawowo. Nie piszemy i nie zamieszczamy tu zdjęć dla pieniędzy. Traktujemy to jako rozrywkę, jako możliwość dzielenia się z innymi. Dajemy coś od siebie, ale także otrzymujemy. Otrzymujemy od innych, ale też mamy możliwość publicznej wypowiedzi. To też jest ważne. Tym rόżni się Rybie Oko choćby od pism, gdzie wprawdzie także możemy coś zamieścić, ale nie zawsze, nie wszystko, nie w dowolnie długiej formie i zawsze z jakimś opόźnieniem. Cόż z tego, że za wynagrodzeniem? Nie każdy żyje z pisania i nie tylko pieniądze się liczą. To oczywiście moje zdanie i moje odczucia - ktoś może ma inne – ja sobie bardzo cenię właśnie tę swobodę wypowiedzi.

Druga sprawa, to forma finansowego wspierania strony. Powinna być moim zdaniem prosta. Jeżeli abonament nie jest dobrym rozwiązaniem (bo np. część osόb zniechęci), trzeba pomyśleć o formie częściowej odpłatności za korzystanie z niektόrych materiałόw. Oczywiście korzystanie ze zdjęć czy też tekstόw zawsze powinno być za wiedzą i zgodą autora i z cytowaniem źrόdła, ale czy odpłatnie? I co byłoby odpłatne? A może wziąć przykład stosowany przez gazety w ich wydaniach internetowych, gdzie płatny jest dostęp do materiałόw archiwalnych? Archiwa mamy na RO bogate.
Andrzej

Początek

"Zarabiaj z Rybim Okiem" - nowe zasady funkcjonowania RO

pomysł conajmniej niedorzeczny.
Szkoda klawiatury nawet na komentarz. Nie wiem, czy powstal po jakims długim łykendzie, czy tez może kometa jakaś nad Łodzią przemknęła ukradkiem.

Pomijając wszystkie aspekty emocjonalne, o których było tu juz dość w innych komentarzach, weźmy sie za praktyczne.
Ot, choćby takie:
Czy Darek and Ska beda płatnikiem podatku? Czy beda wystawiać PIT-11? Czy nastapi przeniesienie praw autorskich, czy tez nie?

Na szczęście, ja i tak bywam tu przypadkiem już tylko...
Więc...
RÓBTA CO CHCETA....

Początek

Garść uwag

...nie jest sposobem "zapychania dziur". Jest to przenoszenie archiwalnych stron Rybiego Oka. Stąd też bierze się duża ilość archiwalnych tekstów, które przez dłuższy czas będą się jeszcze pojawiać. System RO w krótkim czasie przenosi je zgodnie z datą pierwotnej publikacji.

Początek

"Zarabiaj z Rybim Okiem" - nowe zasady funkcjonowania RO
Marek Pedyński

Opłaty za portal? To faktycznie problem - i dla Adminów, i dla Użytkowników. Przyznam, że i ja nie bardzo wierzę w skuteczność sms - ów, z prostego względu - wiele osób się zniechęci, gdyż wystukiwanie i wysyłanie wiadomości będzie drażniące (jeśli będzie się odbywało często ), poza tym - jak już tu było wspomniane - lwią część pieniędzy pochłoną w takim wypadku operatorzy. Po co ich sponsorować? Moim zdaniem, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie sześcio- lub dwunastomiesięcznego abonamentu. Podacie nr konta, a każdy, kto wpłaci, dostanie kod dostępu do płatnej wersji RO; wersja bezpłatna, zubożona np. o możliwość ściągania zdjęć czy przeglądania, czytania wybranych artykułów, pozostanie nadal ogólnodostępna. Po prostu część użytkowników zapłaci swoisty "podatek od luksusu" - myślę, że wszyscy, którym zależy na RO, uczynią to z ochotą, pod warunkiem, że opłata będzie rozsądna, a produkt, czyli portal, przyzwoity . Szczegóły należy oczywiście dopracować, ale myślę, że ten pomysł jest możliwy do realizacji. A może faktycznie ankietę przygotować? Pytania mogłyby być np. takie: Jakie rozwiązanie będzie Twoim zdaniem najrozsądniejsze: a) opłaty sms za dostęp do luksusowej wersji portalu i możliwość zarabiania na własnej aktywnośći/twórczości; b) opłata abonamentowa za dostęp do luksusowej wersji portalu; Pozdrawiam, Marek Pedyński.

Początek

"Zarabiaj z Rybim Okiem" - nowe zasady funkcjonowania RO
Dariusz Żbikowski

Zaszliście zbyt daleko w dywagacjach sprowadzając wszystko do pytania jak i gdzie umiścić kapelusz z datkami na serwer.


Zacznijmy może dysusję o temacie na który liczyłem, że się zacznie. JAK winno rozwijać się RO? Co będzie za lat 5? Jakie technologie będa wtedy dominować? Co winniśmy zatem jako RO umieć i do czego się dostosować? JAK w końcu również poprawić jakość tego co jest obecnie?

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Osuszanie ścian - iniekcja krystaliczna

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).