Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 2

Instruktaż

Tego was nie nauczą na kursach...(prost z internetu)
Kilka ważnych uwag dla każdego, kto prowadzi samochód
(autor: LechuP, opublikowane na pl.misc.samochody):

Pamiętaj, że celem każdego kierowcy jest być pierwszym, cokolwiek to oznacza.

Im szybciej przejedziesz na czerwonym świetle, tym mniejsze
prawdopodobienstwo, że ktoś cię stuknie z boku.

Włączenie kierunkowskazu ujawnia wszystkim twój zamiar wykonania manewru. Prawdziwy kierowca nigdy tego nie zdradza.

Nigdy nie wymuszaj pierwszeństwa, ani nie zajeżdzaj drogi starszemu samochodowi. Tamten gość prawdopodobnie nie ma nic do stracenia.

Jeżeli jedziesz lewym pasem bez żadnej możliwości wyprzedzenia auta przed tobą, lub zjechania na prawo, a gość z tyłu trąbi i błyska światłami, oznacza to, że ma on dodatkowe możliwości.

Prędkość w km/h widniejąca na znakach drogowych jest jedynie wielkością sugerowaną i w żadnym wypadku nie należy jej sztywno stosować.

Nigdy nie utrzymuj takiego odstępu od poprzedzającego pojazdu, aby mogło tam wjechać inne auto. Nawet jeżeli uważasz, że ten odstep jest zbyt mały by ktokolwiek mogł się tam wcisnąć, zmniejsz go o połowę.

Hamować należy w ostatniej chwili i tak mocno, aby bezwzględnie zadziałał ABS, powodując odprężajacy masaż stopy. W przypadku aut bez ABSu ćwiczymy rozciąganie nogi.

Nigdy nie podczepiaj się pod karetkę jadacą na sygnale. Z reguły na miejsce przyjedziesz ostatni.

Wpuszczając przed siebie auto wyjeżdzające z podporządkowanej uszczęśliwiasz jednego, a wkurzasz dziesiątki jadących za tobą.

Pamiętaj, że wśród pieszych, których przepuszczasz na pasach lub wysepce tramwajowej może być terrorysta.

Zauważ, że jeżeli zaparkujesz samochód na środku trawnika, na pewno żaden pies nie zrobi w tym miejscu kupy.

Jeżeli nie potrafisz prowadzić samochodu jednocześnie nadając SMSa, jedząc hamburgera, pijąc cole, paląc papierosa i zmieniając cd - nigdy nie zostaniesz sales representative. Kobiety dodatkowo muszą posiąść umiejętność karmienia dzieci piersią podczas jazdy.

Blondynka napotkana za kierownicą innego pojazdu jest rownoważna 100 czarnym kotom przebiegającym drogę.

Znaki drogowe informujące o niebezpieczeństwie na określonym odcinku drogi pojawiają się zaraz po tym, kiedy przejedziesz już ten odcinek.

Wyrzucanie śmieci za okno samochodu urozmaica krajobraz oraz nadaje sens istnieniu służb porządkowych.

Blondynko - jeżeli w czasie godzin szczytu na skrzyżowaniu, z kratki wentylacyjnej wyjdzie ci pająk - nie panikuj, tylko spokojnie opuść samochód.

Inteligentna sygnalizacja drogowa nie jest po to, aby ułatwić ci życie, ale po to by pokazać, iż odpowiednie służby są na bieżąco z postepem technicznym.

Miej świadomość, że najlepszy kierowca to taki, który ma w aucie najgłośniejszy klakson.

Pamiętaj, że zmienne warunki pogodowe nie są w żadnym wypadku powodem dla zmiany powyższych reguł. Są one naturalnym czynnikiem wzrostu godpodarczego w biznesie mechaników samochodowych, lakierników, dealerów, oraz w przemyśle medycznym.

Instruktaż
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze.

Leningrad.

Petersburg...

więcej...

Wenecja Północy.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Tomku

Postaraj się skupić nieco na tym, co komentujesz. To nie boli, a może przynieść trochę pożytku.

Normalnym jest, że jak się podejmuje zabawę, to się za tę przyjemnośc płaci. Jedziesz na narty - płacisz za wyciągi. Idziesz do kina - kupujesz bilet. Ewentualnie korzystasz ze szczodrobliwości innych i nie płacisz nic (jak w przypadku rozrywek finansowanych przez budżet państwa czy samorządowy, albo dyskuje i publikacje na RO, finansowane przez komercyjny portal). Nikt za korzystanie z rozrywki, zabawy Ci nie dopłaca ponad pokrycie kosztów korzystania z tejże rozrywki. Chyba, że czegoś chce. Skoro ktoś inny ("sponsor") płaci za uczestnictwo w zabawie, to oznacza, że chce coś osiągnąć. Komercyjnie lub promocyjnie. KWI deklaruje, że zarabiac nie chce, więc ... Chwalebne, że KWI chce wydac pieniądze na coś, przy tym zapewniając promocję sklepowi internetowemu, więc chciałbym wiedzieć co takiego KWI chce osiągnąć.

Kwestie C&R są dość mocno skomplikowane, wielowątkowe, od samych założeń gospodarczych począwszy na kwestiach techniki łowienia i uwlaniania ryb skończywszy, dlatego też interesuje mnie, które z aspektów C&R masz na myśli i chcesz propagować organizując taki konkurs. Bo jeżeli tylko to, żeby nie zabijać ryb po złowieniu to niewiele. Może wyjść z tego coś, co pokazuje aż do bólu zębów jedyny bodaj program wędkarski w polskiej telewizji - "Taaaka ryba". Jak się patrzę na żalosne "C&R" w wykonaniu gości i twórców programu, na całkowite zaprzeczenie C&R, które w ten sposób "propagują", to tracę zupełnie wiarę w rozum ludzki. Ywpuszczanie ryby, wczesniej złowionej na zadziorowy haczyk, umęczonej, wyjmowanej często nieadekwatnym do sytuacji podbierakiem, jeżlei w ogóle, gniecionej potem w łapskach, żeby ją pokazac do kamery, wytytłanej w piachu i liściach na brzegu, na koniec wrzucanej z wysokiego brzegu do wody "żeby nie powodowac szkód w rybostanie" to praktyka większości wędkarzy w Polsce.

Dlatego chcę się dowiedzieć, co z zakresu C&R chcesz propagować Ty.

Myśłałem o nagrodzie - dziękuję za sugestię. Ale mam zwyczaj wspierać w jakikolwiek sposób to, o czym wiem, czego cel znam, a także to, co uznaję za wartościowe. Stąd moje pytania.

Na marginesie - są konieczne odłowy selekcyjne tam, gdzie wędkarze selektywnie pozbawiają wody drapieżników, jak ma to miejsce w zbiornikach zaporowych. Odłowy selekcyyjne są w Roznowie, stają się powoli konieczne w Czorsztynie, sa w Zegrzu, a takze w wielu innych zbiornikach, gdzie populacja leszcza i płoci karłowacieje i staje się dotknięta tasiemczycą. To tylko jeden z przykładów.

Przytaczane obok wspieranie populacji drapieżników przez wędkarzy jest powtarzaniem bredni, zwłaszcza wymiennie z deklaracjami , że 99% wędkarzy chce tylko łowić ryby (a łwąsciwie, znając poziom wędkarzy, łapać je) zaś nikt nie ma ochoty na działnia rybackie na wodach (co jest z gruntu nieprawdziwe, bo większość zarybień chociażby, jest wykonywane przez aktywnych wędkarzy, kórych w skali kraju są tysiące). Wędkarze selektywnie po;pulacje drapiezników redukują, a utwierdzanie się w przekonaniu, że 600 000 wędek (czasem kilka razy więcej) na 210 000 hektarów wody przez cały zsezon, bez ograniczeń dostępu, nie powoduje ubytków w środowisku i nie powoduje szkód świadczy o małej sile intelektu wypisujących takie brednie.

Tak więc, wracając do meritum - skoro chcesz zapłacić komuś za wzięcie udziału w "zabawie" na temat pisania o łowieniu ryb i ich wypuszczaniu, a celem tym nie jest cel komercyjny dla Ciebie, KWI czy dla sponsorów to zastanów się, jeżeli nie zrobiłeś tego wcześniej, i napisz w odpowiedzi i w informacji do konkursu, co z wielu aspektów stosowanego C&R chcesz propagować i jaki jest cel tego przedsięwzięcia. Albo jasno powiedz, że celu nie ma tylko tak "dla jaj". Jak zazwyczaj, na normalnym poziomie. Zrozumiem, nie będę "się czepiał".

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski

Schowaj teksty   

Powiązane z

Konkurs Literacki "Złów i wypuść"

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Fundusz ETF - ciekawe linki

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).