Lewe menu

Filtry

Komentarze

Artykuł - Słowa to piękne i niebezpieczne narzędzie...Piękne słowa Bardzo dobre (5)

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Udany połów

Mąż wraca do domu i stawia na stole trzy butelki wódki.
Żona pyta:
- Skąd to masz Kochanie?
- Złapałem złotą rybkę!!!

Udany połów
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Rymogady

Rymogady.

Lubię wszelakie polemiki;
w nich wiele pieprzu i soli,
bo patrząc na tego gadulstwa wyniki
można wiedzieć, co kto myśli i woli.

Mnie jednak do głowy myśl uparta wpadła:
dlaczego te gadające głowy
polemizują używając rymadła,
zamiast normalnej mowy?

To jakiś atawizm chyba
z trzeciorzędowego chaosu,
kiedy rybać, czyli mówić, chciała ryba,
ale jej Bozia nie dał głosu.

Stąd niektórzy z nas, ryb dalecy potomkowie,
mający najwięcej rybich genów,
posługują się rybo- czy rymosłowiem,
zaskakując nas swoją ryboweną.

Jeśli wątpiący w mą teorię byliby,
ja analizą naukowo poprawną,
że Sławek („Byba”) pochodzi od ryby
wywiodłem już bardzo dawno

Więc wyluzujcie co nieco,
zacierając dalekiej przeszłości ślady,
abyście nie zostali, oczami świecąc
nazwani z humorem – RYMOGADY.

PS.
Stwierdzam z uczuciem ambiwalentnym,
że i ja nie jestem święty
i kultywując gadulstwa obyczaj
do rymogadów się także chyba zaliczam.

Rymogady
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Serwerowe sprawy/"Zarabiaj z Rybim Okiem" - nowe zasady funkcjonowania RO 

"Zarabiaj z Rybim Okiem" - nowe zasady funkcjonowania RO

Rating: 0 
Rating count: 0 
 View count: 7120 
Comments count: 7 
ID: 44283 
Node: 25829 

Pragniemy poinformować naszych czytelników i użytkowników o zmianach w zasadach funkcjonowania Rybiego Oka, które zostaną wdrożone w najbliższym czasie. W myśl zasady „ Zarabiaj z Rybim Okiem”, każdy użytkownik, który wyrazi taką chęć będzie miał szansę zarobienia pieniędzy.

Zasady funkcjonowania mechanizmów:

 1. Każdemu użytkownikowi założymy konto zgromadzonych przez niego bonusów - „ złotych rybek”, które można będzie wymieniać na inne towary, dostęp do innych usług lub na gotówkę.
 2. Wprowadzamy możliwość publikacji materiałów o dostępie odpłatnym. Innymi słowy, każdy autor publikacji będzie mógł sam zdecydować, czy na niej chce, czy też nie chce zarabiać. Przykładowo w trakcie edycji artykułu pojawi się dodatkowe okienko o nazwie: „cena za odczyt”. Pozostawienie w niej wartości „0” będzie decyzją o publicznym dostępie do artykułu. Wybranie każdej innej kwoty wymuszać będzie konieczność wysłania przez potencjalnego czytelnika SMS-a pozwalającego na możliwość odczytania artykułu. Autor zatem sam będzie decydował o koszcie dostępu do publikacji. Każdy wysłany SMS to pewna ilość „złotych rybek” zasilających konto bonusów autora.
 3. Analogiczne mechanizmy zostaną uaktywnione przy innych możliwych publikacjach np informacjach o wodach itp.
 4. Dostęp do określonych materiałów i usług nie będzie jednak odpłatny dla wszystkich, zależeć on będzie ściśle od „tytułu” jaki użytkownik posiada na Rybim Oku. Zasady nadawania tytułów i uprawnień z nich wynikających zostaną ustalone publicznie, wspólnie ze wszystkimi użytkownikami.
 5. Użytkownik będzie miał również możliwość uregulowania opłaty za dostęp z puli zgromadzonych na swym koncie bonusowym „złotych rybek”.
 6. "Złote rybki" złowić będzie można również nieco bardziej przypadkowo - tak jak to było na starym RO, bądź zdobyć w jakimś konkursie bądź w quizie.
 7. Zakładamy, że wszystkie profity dzielone będą na zasadach 50% dla autora publikacji i 50% dla Redakcji RO (z przeznaczeniem na rozwój i obsługę portalu). Niestety uwzględnić tu musimy, że najpierw ok. 60% pobiera operator telekomunikacyjny.
 8. O każdym dokonanym odpłatnym zakupie dostępu autor zostanie natychmiast powiadomiony listem E-mail.
 9. Kolejnym wdrożonym mechanizmem będzie możliwość publikacji zdjęcia wraz z określoną, odpłatną usługą. Przykładowo z możliwością pobrania go jako tapety na telefon czy też na pulpit.
 10. O tym czy do danej publikacji dostęp będzie odpłatny decydować również będzie średnia ocena jaką jej wystawią inni użytkownicy. Przykładowo artykuł oznaczony jako odpłatny, jeśli zostanie słabo oceniony stanie się dostępny publicznie. Mamy nadzieję, że ten mechanizm zapobiegnie płaceniu przez innych za liche produkty. Granicę, która ma o tym decydować chcielibyśmy ustalić także wspólnie.
 11. Uruchomimy również nowy dział „multimediów”, gdzie będziemy zbierać i publikować wszelkie gry, programy, dzwonki itp które będzie można pobrać na komórkę lub w innych celach. Wszystkich użytkowników zdolnych do stworzenia takich produktów i chętnych do współpracy z nami zapraszamy do kontaktu i nadsyłania nam swych pomysłów. Za wykorzystanie pomysłów bądź gotowych produktów, autor będzie wynagradzany poprzez pomnażanie „złotych rybek”, ewentualnie gotówką za sprzedaż Redakcji praw do dzieła.
 12. Spodziewamy się, że dostęp do części odpłatnych usług realizowany będzie również za pośrednictwem naszej witryny WAP – działającej już teraz pod adresem wap.fishing.pl
 13. Użytkownik, który uzbiera na swym koncie bonusowym co najmniej 100 rybek będzie mógł się zwrócić do nas o wymianę ich na gotówkę.
 14. Rozpoczynamy również budowę sieci reklamowej. Jeśli jesteś właścicielem witryny o tematyce wędkarskiej lub turystycznej, przyłącz się do nas będziesz zarabiać na emitowanej na Twych stronach reklamie. Jedynym warunkiem, jaki musisz spełnić, to zawrzeć z nami umowę i wydzielić miejsce reklamowe w swej witrynie.
 15. Możesz stać się również pośrednikiem z zlecaniu nam reklamy. Za każde zlecenie Twoje konto bonusów zasilimy co najmniej o 20% jej wartości.

Celem wdrożenia nowych zasad funkcjonowania Rybiego Oka jest zarówno stworzenie możliwości zarabiania przez naszych użytkowników, jak i również zdobycie pieniędzy na modernizację serwerów, moderację, administrację i dalszą rozbudowę portalu. Liczymy również na to, że propozycja ta wymusi także większą aktywność tych, którzy są obecnie wyłącznie biernymi czytelnikami Rybiego Oka, jak również spowoduje pojawienie się większej ilości w pełni profesjonalnych publikacji.

Mamy nadzieję, że nasza propozycja znajdzie uznanie wśród Państwa i tym samym włączycie się do tworzenia tego nowego, nieco zmienionego wizerunku witryny.

Wszystkie szczegóły opisane zostaną niebawem pod tymi linkami:

Jak zarabiać z Rybim Okiem
Bonusy Rybiego Oka
Tytuły profesorskie Rybiego Oka

Reviews and comments

Standard view   
   

Nie mogłem włączać się w tę dyskusję na bieżąco, mimo wszystko coś chcę dodać od siebie. Dwie sprawy.

Poszukujemy jakiejś formy gratyfikacji za aktywność na RO i jednocześnie jakiejś formy finansowego wsparcia dla strony. Ja bym te dwie sprawy rozdzielił.
Pierwszą potraktowałbym wyłącznie non profit, po koleżeńsku, zabawowo. Nie piszemy i nie zamieszczamy tu zdjęć dla pieniędzy. Traktujemy to jako rozrywkę, jako możliwość dzielenia się z innymi. Dajemy coś od siebie, ale także otrzymujemy. Otrzymujemy od innych, ale też mamy możliwość publicznej wypowiedzi. To też jest ważne. Tym rόżni się Rybie Oko choćby od pism, gdzie wprawdzie także możemy coś zamieścić, ale nie zawsze, nie wszystko, nie w dowolnie długiej formie i zawsze z jakimś opόźnieniem. Cόż z tego, że za wynagrodzeniem? Nie każdy żyje z pisania i nie tylko pieniądze się liczą. To oczywiście moje zdanie i moje odczucia - ktoś może ma inne – ja sobie bardzo cenię właśnie tę swobodę wypowiedzi.

Druga sprawa, to forma finansowego wspierania strony. Powinna być moim zdaniem prosta. Jeżeli abonament nie jest dobrym rozwiązaniem (bo np. część osόb zniechęci), trzeba pomyśleć o formie częściowej odpłatności za korzystanie z niektόrych materiałόw. Oczywiście korzystanie ze zdjęć czy też tekstόw zawsze powinno być za wiedzą i zgodą autora i z cytowaniem źrόdła, ale czy odpłatnie? I co byłoby odpłatne? A może wziąć przykład stosowany przez gazety w ich wydaniach internetowych, gdzie płatny jest dostęp do materiałόw archiwalnych? Archiwa mamy na RO bogate.
Andrzej

Początek

pomysł conajmniej niedorzeczny.
Szkoda klawiatury nawet na komentarz. Nie wiem, czy powstal po jakims długim łykendzie, czy tez może kometa jakaś nad Łodzią przemknęła ukradkiem.

Pomijając wszystkie aspekty emocjonalne, o których było tu juz dość w innych komentarzach, weźmy sie za praktyczne.
Ot, choćby takie:
Czy Darek and Ska beda płatnikiem podatku? Czy beda wystawiać PIT-11? Czy nastapi przeniesienie praw autorskich, czy tez nie?

Na szczęście, ja i tak bywam tu przypadkiem już tylko...
Więc...
RÓBTA CO CHCETA....

Początek

Marek Pedyński

Opłaty za portal? To faktycznie problem - i dla Adminów, i dla Użytkowników. Przyznam, że i ja nie bardzo wierzę w skuteczność sms - ów, z prostego względu - wiele osób się zniechęci, gdyż wystukiwanie i wysyłanie wiadomości będzie drażniące (jeśli będzie się odbywało często ), poza tym - jak już tu było wspomniane - lwią część pieniędzy pochłoną w takim wypadku operatorzy. Po co ich sponsorować? Moim zdaniem, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie sześcio- lub dwunastomiesięcznego abonamentu. Podacie nr konta, a każdy, kto wpłaci, dostanie kod dostępu do płatnej wersji RO; wersja bezpłatna, zubożona np. o możliwość ściągania zdjęć czy przeglądania, czytania wybranych artykułów, pozostanie nadal ogólnodostępna. Po prostu część użytkowników zapłaci swoisty "podatek od luksusu" - myślę, że wszyscy, którym zależy na RO, uczynią to z ochotą, pod warunkiem, że opłata będzie rozsądna, a produkt, czyli portal, przyzwoity . Szczegóły należy oczywiście dopracować, ale myślę, że ten pomysł jest możliwy do realizacji. A może faktycznie ankietę przygotować? Pytania mogłyby być np. takie: Jakie rozwiązanie będzie Twoim zdaniem najrozsądniejsze: a) opłaty sms za dostęp do luksusowej wersji portalu i możliwość zarabiania na własnej aktywnośći/twórczości; b) opłata abonamentowa za dostęp do luksusowej wersji portalu; Pozdrawiam, Marek Pedyński.

Początek

Dariusz Żbikowski

Zaszliście zbyt daleko w dywagacjach sprowadzając wszystko do pytania jak i gdzie umiścić kapelusz z datkami na serwer.


Zacznijmy może dysusję o temacie na który liczyłem, że się zacznie. JAK winno rozwijać się RO? Co będzie za lat 5? Jakie technologie będa wtedy dominować? Co winniśmy zatem jako RO umieć i do czego się dostosować? JAK w końcu również poprawić jakość tego co jest obecnie?

Początek

Primum non nocere

Przyznam, że jestem zaskoczona, choć rozumiem, że portal z powietrza się nie utrzyma. Boję się jednak, że ograniczenie dostępu do publikacji na RO jest kontrowersyjnym pomysłem... Za pobieranie zdjęć na tapety czy do prywatnej kolekcji- rozumiem!!! Już dawno powinniśmy to wprowadzić. Może nawet nie w celach zarobkowych a na utrzymanie portalu. To samo z multimediami. Nie budzi we mnie też większych oporów pobieranie opłat za ogłoszenia "handlowe" i bazarek. To zdrowe,Możemy też bez szczególnie gorzkiego skrzywienia ponosić opłaty za wszelkie informacje o wodach (łowiska, gospodarześciąganie . Natomisast opłaty za czytanie artykułów to juz chyba przesada. Ewentualnie za ich ściąganie i kopiowanie do własnego uzytku. Jesli chodzi o mnie- chętnie zrezygnuję z zarobkowania własnego na rzecz utrzymania portalu- niech za to materiały będą szeroko dostępne....
"Twarda" bedzie miała ubaw. darek, a może zrezygnujmy z mozliwości zarabiania autorów wyłacznie na rzecz utrzymania portalu? Zastanówcie się!

Początek

bass z Minnesoty

A co jesli uzytkownik przebywa poza granicami kraju. wyslanie sms-a stad nie wchodzi w rachube (USA). Juz probowalem rejestrowac sie kiedys na innej stronie i nie bylo odpowiedzi.
Tak nawiasem mowic to tutaj jest tak, ze dostep do podstawowych informacji na stronie ma kazdy a jesli chesz zasiegnac takich informacji jak mapy topograficzne czy moc uczestniczyc na forum musisz oplacic skladke , ktora nie jest wysoka bo okolo 10-50 dolarow na rok w zaleznosci od strony i informacji zawartych na nich. Masz swoje haslo i login i nim sie poslugujesz.
Nie neguje pomyslo RO ale mysle, ze jak za kazdym razem jak bede cos potrzebowal i akurat bedzie to odplatne to po prostu zrezygnuje i poszukam gdzies indziej. Dlaczego:
1. poniewaz zajmie to troche czasu zanim dostane odpowiedz z dostepem np do artykulu,
2. czytelnicy przebywajacy za granica beda mieli ograniczony dostep,
3.mysle , ze RO straci wielu mlodych czytelnikow, ktorzy z tego co obserwuje sa na naszym portalu ( oni w wiekszosci nie zarabiaja)
Znalazlo by sie jeszcze kilka przeciw ale z braku czasu musze na tym zakonczyc.
Mysle , ze ustalenie jednej rocznej oplaty subskrybcyjnej bylo by lepsze.
Ale to jest jedynie moje zdanie.
Pozdrawiam MARCIN-USA

Początek

Rafał Kos

Oj nie wiem, nie wiem bardzo śmiały pomysł, czy aby posunięcie to nie spowoduje odwrotnego skutku? Sami wiemy jak dzisiaj jest z pieniędzmi, za wszytko trzeba płacić, jeśli TU dojdzie również do takich sytuacji to może być różnie. Mogą np powstać pewnego rodzaju strefy niszowe, z których ludzie nie będą chcieli płacić za czytanie i "stworzą" własna grupę wewnątrz RO. Może za daleko posunięte myślenie ale.... Do tej pory RO było dla wszystkich, każdy mógł czytać i oglądać, teraz tylko "wybrani" będą godni poprzez finanse dostąpić pewnych progów "wtajemniczenia".
Zresztą wydaje mi się, że niewielu użytkowników zdecyduje się na taki zabieg, moim zdaniem się to nie przyjmie. Ja jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu.
Proponowałbym takie rozwiązanie: Opłata abonamentowa od każdego użytkownika zarejestrowanego powiedzmy 5 zł na 6 miesięcy lub rok (cena jest kwestią ustalenia).
Poza tym jak niechcąco możemy dolać "wody na młyn" dla konkurencji, która będzie kpić, bądź chełpić się, że jest portalem dla wszystkich a u nas trzeba za wszystko płacić. Wiem wiem za bardzo może mnie poniosło ale po panach z Twardej można się już wszystkiego spodziewać - sami wiecie najlepiej.
pozdro kosu

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Firma "Wszywka" zaprasza producentów odzieży oraz hurtownie dodatków krawieckich do współpracy, patrz: Wszywki i metki żakardowe pragnie zinteresować swą ofertą metek i wszywek odzieżowych również osoby prywatne

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).