Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 4

Bank

Słyszałeś o blondynce, która obrabowała bank?
- Związała sejf i wysadziła strażnika.

Bank
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,8/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Z przymrużeniem oka

Wrócił Czapek...

więcej...

Czapkowi
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Sponsorowane/Nowe łowiska specjalne 

Nowe łowiska specjalne

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 6268 
Komentarzy: 5 
ID: 48423 
Węzeł: 29041 

Dotychczasowi gospodarze wód, zaniedbyjący swoje obowiązki, zaczynają tracić wody. Pierwsze kontrole wykazały duże nieprawidłowości. Niektórzy obawiali się o mozliwość wędkowania, ale jak widać niesłusznie. Światełko w tunelu pojawiło się. To o czym wspominali publicyści od kilku lat pomału staje się faktem.

Otrzymaliśmy ciekawe informacje dotyczące łowisk ze specjalnym regulaminem, przeznaczonych wyłącznie dla wędkarzy.

1. Jezioro Śniardwy

Opłata za wędkowanie bez prawa zabierania ryb 5 zł dziennie + za wędkowanie z łodzi 5zł dziennie. Dodatkowa opłata za 1 kg zabranej ryby drapieżnej 10zł, za 1 kg ryby białej 5zł. Wraz z licencją tebele z uśrednioną wagą ryby o danej długości - nie ma obowiązku posiadania wagi. Do dyspozycji ośrodek z miejscami noclegowymi, barem, z możliwością pełnego wyżywienia. Nocleg 25zł, śniadania wydawane od 4 rano, kolacje do 24 - po wcześniejszym zgłoszeniu. Przystań z pięćdziesięcioma 3, 4 , 5 -osobowymi łodziami wyposażonymi w silniki o mocy od 6 do 25KM, wszystkie wyposażone w GPS. Cena wypożyczenia łodzi 10zł, samego silnika wraz z paliwem 30zł dziennie. Bezpłatnie z licencją mapy, za opłatą (do uzgodnienia) opieka przewodnika. Zakaz połowu na żywą rybę.

Całodobowa opieka i pomoc strażników patrolujących jezioro na łodziach wyposażonych w radar, noktowizor, aparaturę medyczną do udzielania pierwszej pomocy.

Jezioro przeznaczone wyłącznie dla wędkarzy, zakaz połowu ryb siecią, w umowie dzierżawnej warunek nieudostępniania jeziora rybakom do połowów gospodarczych. Zarybione, wpuszczono 123 tony ryby drapieżnej (szczupak, sandacz, węgorz, sum) oraz 241 ton ryby białej (lin, leszcz, płoć, sieja)

2. Dunajec na odcinku Krościenko – Łącko

Opłata za wędkowanie bez prawa zabierania ryb 15zł dziennie. Dodatkowa opłata za 1 szt zabranej ryby łososiowatej 5zł. Wymiar ochronny pstrąga i lipienia 35cm, pstrąga również powyżej 45cm. Limit ryb łososiowatych 2 szt dziennie, ilośc licencji na zabieranie ryb ograniczona. Wolno zabrać tylko ryby oznaczone lub pozbawione płetwy tłuszczowej. Dodatkowa opłata za zabranie 1 szt głowacicy 50 zł, limit miesięczny 1 szt. Obowiązują haczyki bezzadziorowe.

Rzekę zarybiono pstrągami potokowymi o wymiarach od 25 do 45cm oraz lipieniem o długości 15-30cm w ilości łącznej 152 tys szt.

3. Zbiornik zaporowy Jeziorsko

Opłata dzienna 15zł + za wędkowanie z łodzi 5zł. W ramach opłaty limit 1 szt sandacza lub szczupaka o wymiarze 55-70cm, lub 10 szt okoni o wymiarze 25-35cm, lub 2kg ryby białej. Stanica wędkarska wyposazona w 40 łodzi i 25 silników spalinowych o mocy od 2 do 6KM. Cena wypożyczenia silnika wraz z paliwem 25zł dziennie. Z uwagi na sztuczne tarliska dołącza się do licencji mapę z zaznaczonymi obszarami wyłączonymi z wędkowania. Zakaz połowu na żywą rybę. Zakaz połowu siecią, w umowie dzierżawnej warunek nieudostępniania wody do rybactwa gospodarczego.

Jezioro zarybiono szczupakami i sandaczami o wymiarach 45-85cm w ilości 36 tys szt, narybkiem węgorza w ilości 77tys szt oraz rybą białą (lin, płoć).

4. Rzeka Pilica od miejscowości Pilica do Koniecpola

Opłata dzienna 20zł, w tym limit 1 szt pstrąga o wymiarze 35-50cm. Obowiązują haczyki bezzadziorowe. Wolno zabrać jedynie ryby oznakowane lub pozbawione płetwy tłuszczowej oraz pstrągi tęczowe. Rzekę zarybiono pstrągiem potokowym o wymiarach 10-55cm w ilości 82 tys szt oraz pstrągiem tęczowym o wymiarze 45-65cm w ilości 3 tys szt, w dolnym odcinku jaziem i kleniem w ilości 15 tys szt.

Od roku 2008 będą do nabycia tańsze licencje bez prawa zabierania ryb oraz dodatkowe na zabranie 1 ryby łososiowatej o wymiarze 35-50cm.

Wszystkimi tymi łowiskami opiekuje się nowy dzierżawca firma „ANGLER" gmbh z siedzibą w Kolonii, oddział Polski w Warszawie, adresy e-mail: sniardwy@anglergmbh.com , jeziorsko@anglergmbh.com , pilica@anglergmbh.com ,dunajec@anglergmbh.com . Nowa umowa dzierżawna opiewa na 25 lat. Z uwagi na wczesniejsze zarybienia łowiska czynne są od 01.04.2007. Poprzednie umowy, ze spółkami rybackimi i z PZW zostały zerwane zgodnie z Ustawą, po kontroli organów administracji państwowej reprezentujących Skarb Państwa, z powodu nadmiernej eksploatacji rybackiej i wędkarskiej oraz pobierania opłat za wędkowanie w wodach o znikomej populacji ryb. Firma zgłosiła ofertę na zagospodarowanie 170 tys ha wód śródlądowych na cele wędkarskie oraz 23 tys ha na cele hodowlane. W planach organów państwowych dalsze kontrole rzetelności wykonywanie operatów, a w szczególności kontrole stanu ichtiofauny.

Dla pierwszych 100 osób, które wykupią licencje przewidziano atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego.

Promocja cenowa!

Tak niskie ceny licencji tylko w tym roku. Od roku 2008 przwiduje się wzrost cen samych licencji o 20%. W kolejnych latach ceny wędkowania będą ulegać zmianom tylko o wskaźnik inflacji w/g danych GUS.

Polecamy!

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   

Niech ktoś mnie uszczypnie bo chyba śnię...

Początek

Mateusz Sławiński

Tomku, dwa razy przeczytałem i dwa razy przecierałem oczy, szczypałem sie dla pewności, ze nie śpię i dalej nie wierzę. Żart to jakiś, czy prawda?
Jeśli to jakieś jaja sobie robisz to nie są śmieszne, znajdę Cię za to .
Pozdrawiam - Mateusz

Początek

Ale mi adrenalina skoczyła na samą myśl,że coś takiego, w tym kraju. Niestety jest to pewnie tylko żart! Za dużo głupoty mieszka po między Odrą a Bugiem. A mogło by być tak pięknie. Marzenia. Pozdrawiam Tomku. Ludzie o słabych nerwach mogą dostać zawału po takim tekscie. !!!

Początek

Jarosław Szczepaniak

Cześć Tomku
Powiedz no prawdę, czy to Prima Aprilisowy żarcik? Bo mi szczęka klawiaturę rozbiła.

Pozdrawiam. Jarek

Początek

Rafał Kos

Cześć
Cholernie dobry żart czy rzeczywistość? Może Ci sie pomyliły kraje i to nie u nas
pozdro kosu

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Wędkarskie stowarzyszenie o ideach nieco odmiennych od promowanych przez PZW. Szczególnie uważnie przeczytaj zatem nagłówek tej strony: Stowarzyszenie Wędkarzy Internautów . Szybko zrozumiesz różnicę i kto wie, może się do niego przyłączysz.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).