Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 2

Światopogląg

Jak zmienić światopogląd blondynki?
- Kupić jej jeszcze jedno piwo.

Światopogląg
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Kormorany

Dzień gaśnie w sinej mgle,
ktoś strząsnął gniazda z drzew.....
Trup kormoranów gęsto ściele się.....
Rezerwat mając gdzieś
ktoś tutaj wpadł i mord wykonał.

więcej...

Kormorany
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,4/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Targi - "Na ryby"

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 8626 
Komentarzy: 1 
ID: 169107 
Węzeł: 139483 
Targi "Na ryby"

W dniach 30.01-01.02.2009r w warszawskim Torwarze odbyły się kolejne targi sprzętu wędkarskiego "Na ryby". Podobnie jak w poprzednich latach jednoznacznie widać, że taka forma prezentacji swojej oferty przejadła się wielu firmom. Nie wystawiała się ponad połowa większych firm, które najprawdopodobniej uznały to za mało opłacalne.. To zresztą temat na długie dywagacje..

Interesującą ofertę dla pasjonatów przedstawiło natomiast kilka firm rodbuilderskich - Fishing Center, Saks, Specjalista- oraz my, czyli PRACOWNIA ART-ROD. Jest to konsekwencja stałego, dynamicznego rozwoju sztuki projektowania i budowania wędek, jaki ma miejsce w ostatnich dwudziestu latach w naszym kraju.

Taka opcja nabycia profesjonalnej wędki jest coraz bardziej zauważana i doceniana przez wędkarzy. Pierwszoplanowe zalety to ogromny wybór, budujemy wędki na blankach kilkunastu najlepszych światowych wytwórców, do wielu metod i stylów połowu, nie tylko spinningu, castingu, muchy, są to także różne wędki morskie (wszelkie rodzaje do połowu z łodzi, kutrów na pilkery i przynęty naturalne - Pilk, Boat, Offshore RT, plażówki - Surfcasting, trollingowe - Trolling, Downrigger i inne..), a także karpiowe i sumowe. Klient nie musi gubić się w gąszczu setek podobnych na papierze modeli, ma do dyspozycji doświadczonego przewodnika, który dzięki bezpośredniemu kontaktowi, jest w stanie przedstawić optymalne propozycje, omówić różnice, pokazać możliwości wykonania. Najważniejszą według nas sprawą jest tworzenie przemyślanych, możliwie najlepszych wędek dopasowanych do potrzeb i upodobań konkretnej osoby.

Na targach prezentowaliśmy jedynie przykłady wykonanych przez nas wędek, niejako próbkę możliwości. Było to kilkanaście egzemplarzy wykonanych specjalnie na tę imprezę, paręnaście z naszego prywatnego arsenału.. oraz kilka najnowszych modeli fabrycznych ze stajni St.Croix - Legend Elite, Legend Extreme, Avid Inshore.

Targi "Na ryby"

Poza tym pokazywaliśmy przede wszystkim blanki, kilkaset modeli, głównie amerykańskiego Lamiglasa, naszej ulubionej wytwórni, której jesteśmy przedstawicielem na terenie Polski. Do tego osprzęt Fuji, Pacific Bay, Matagi, Struble, REC, American Tackle i detale wykonane przez naszą.

Rękojeści wykonujemy z najlepszych, najbardziej sprawdzonych materiałów, przede wszystkim z naturalnego korka i jego egzotycznych odmian oraz korkogumy, pianek EVA, Duplon, rur typu woven graphite, texalium. Wykorzystujemy najlepsze uchwyty do kołowrotków i przelotki. Całość spajają specjalistyczne kleje, nici i lakiery.

Nasza oferta stale się rozwija. Oprócz stałych, katalogowych, prezentujemy nowy model blanku przygotowany przez Lamiglasa na polski rynek, jest to dwuczęściowy kij długości 2,13m moc 10-20lb, zaprojektowany do łowienia gumami/jigami. Optymalne wabiki to 7-28gr. Wykonany wg koncepcji Certified Pro, czyli kompozycji grafitów IM6 i IM700, jest bardzo szybki, czuły, lekki. Akcję wg szablonu należałoby opisać jako ExFast, z początku wybitnie szczytowe ugięcie pogłębia się wraz ze wzrostem obciążenia, dół jednakże ciągle trzyma zapas mocy.

Z klasyków Lamiego największą popularnością na targach cieszyły się:

 • Certified Pro Magnum Taper- ostre, szybkie długie (2,6m-2,9m) kije do gum i deep runnerów
 • G-1000- krótkie modele na szczupaki i pstrągi, dłuższe pod trocie
 • IM700 Casting
 • XMG- modele Popping ExFast i długie-2,9m- 8, 10 i 15lb
 • Texalium i TRI-FLEX- morskie modele na Bałtyk i Norwegię (2-2,13m w jednym kawałku albo 2,75-3,05m w dwóch)
 • muchówki Perigee i Fiberglass

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   

Może tutaj , w wyposażeniu , i na tym najstarszym , bardzo zgredowskim portalu , powieje nieco świeżością . Czasem nieżle jest wyjść ze sprzętowego baraku , szerzonego medialnie w wymiarze prawie socjalistycznym , aby osobiście odmierzyć się wedle świata . Sprzętowego świata . Może nie tyle Targi są przeżytkiem i zbędnym reliktem , ile nachalna komercyjnie ich filozofia . Przestaje działać niezawodny dotąd patent : wywołujemy gazetą poruszenie albo modę , po czym wykładamy towar . Byle co , i tak pójdzie ..
Na dwóch pierwszych targach które odbywały się dawno temu w mieście Łodzi , był przekrój sprzętu z całego świata , byli ludzie owładnięci ideą doskonaleniem tego świetnego hobby . Była atmosfera święta . Teraz króluje aura biznesu na chińskim badziewiu i tandecie w objętościach kontenerowych . Trzymam kciuki za takich jak wy . I za każdego indywidualistę . I Eksemdżi . Jakoś te proporcje można i trzeba wyrównać ..

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Open source ERP

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).