Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 1 Ilość ocen: 1

Pomidor

Idą dwa pomidory przez tory, jechał pociąg jednego rozjechał, drugi mówi:
- wstawaj keczap idziemy dalej!

Pomidor
 • Obecnie 1 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

W hołdzie Prezydentowi RP

Wulkan do nieba wzbił swe popioły
Dziś, czarnym kirem otula świat.
Łzami rzewnymi, zapłaczą Anioły
Gdy dotrze do nich, nasz polski Brat

Jeszcze niedawno był pomawiany
Teraz, wśród Królów będzie chowany.
Choć tego by nie chciał, nie dawał zgody.
W hołdzie na Wawel, zjadą Narody!

Jad z ust im tryskał, żółć wylewali
Bo pięć lat temu wybory przegrali.
Wczoraj okrutni, zimni i butni
Dzisiaj nad trumną, niezwykle smutni!

Nikt nie chciał wierzyć w reelekcję
ON nam zaś daje, pokory lekcję.
W niebyt, w niepamięć, stąd nie odejdzie
W poczet Dostojnych, Wawelu wejdzie!

Nawet za wzrost, był wyszydzony
Dzisiaj jak Feniks z popiołów, jest odrodzony!
Odszedł jak Wielki i w blasku chwały
Miliony Rodaków, nad trumną czuwały!

Zmiana pokoleń, wszystko wyjaśni
Jaki był sens, tych ludzkich waśni.
W podziemnej Krypcie, w sarkofag złożą
Nagrobną płytę, nad Nim położą!

Podczas wycieczek - nie będzie już nas!
Onyks, przemawiać będzie do Mas.
"Niech każdy Polak i Polska pamięta,
Że to sarkofag, jest PREZYDENTA!"

W hołdzie Prezydentowi RP
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,9/5 (37)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Sprzęt/Sztyce, podpórki, nasadki itd... 

Sztyce, podpórki, nasadki itd...

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 6480 
Komentarzy: 0 
ID: 52893 
Węzeł: 31981 
Sieciechów

Jak ważna jest dla wędkarza możliwość wyjazdu nad wodę? Każdy z nas wie oczywiście. Jak jednak ważna jest dla nas dbałość o nasze otoczenie i co wspólnego ma z tym powyższy tytuł? Każdy powinien wiedzieć

Zapewne odkąd istnieje wędkarstwo, istnieją różne sposoby na zorganizowanie sobie stanowiska wędkarskiego. Komu by się nie przypatrywać, możemy spostrzec, iż każdy trochę inaczej organizuje sobie swoją małą fortecę. Ja wiadro z zanęta postawię z lewej, sąsiadowi wygodniej z prawej, on przynęty pod krzesłem, ja obok zanęty i tak można długo wyliczać i tworzyć kombinacje.
Co jednak się dzieje, gdy łowimy dłuższy czas i męczy nam się ręka? Inna sytuacja: ryby żerują słabo lub łowimy metodą niewymagającą ciągłego trzymania kija w ręku? Jasna sprawa! – odkładamy wędkę na podpórkę. W tym momencie zaczynają się schody...

Dam sobie rękę obciąć, że 90% braci wędkarskiej swoje kije odkłada na drewniane podpory z rozwidleniem wycięte gdzieś z krzaka, lub drzewka rosnącego nieopodal stanowiska. Nieładnie proszę kolegów i koleżanek, bardzo źle. Mój kolega kiedyś samodzielnie wykonał sobie podpórkę drewnianą, okuł ją tylko stalowym czopem aby łatwo było ją wbić w podłoże. Ma ją na stałe, Używa jej już ponad dwa lata. Kilku znajomych kupuje swoje podpory w sklepach wędkarskich. Cała reszta natomiast... Tak, niestety przyczyniają się do niszczenia nadbrzeżnych, malowniczych zarośli i drzewostanów.

Tutaj należy wtrącić pewna uwagę.
Oprócz naprawdę bezmyślnego psucia walorów estetycznych nadwodnej okolicy robimy sami sobie krzywdę. Ma to miejsce w przypadku gdy wycinamy kij z wierzbiny. Wszystko pięknie, dopóki nie odjedziemy znad wody nie wyciągnąwszy uprzednio tego wrednego patyka z wody. Wrednego, gdyż wierzba jeśli jeszcze ktoś tego nie wie bardzo szybko się korzeni i rośnie w oszałamiającym tempie. Znam przypadek znad jednego łowiska, gdzie wędkarze sami zrobili sobie taką niespodziankę a potem psioczyli, że stanąć nad wodą nie ma gdzie.

Gdy poleciłem koledze zakup podpórki w sklepie to usłyszałem, że szkoda pieniędzy bo on tylko kilka razy w roku na ryby jeździ. He, he, he... można się uśmiać, ponieważ wszyscy myślą podobnie. Pomnóżmy jednak kilkadziesiąt tysięcy wędkarzy, razy kilka wyjazdów i mamy całkiem interesującą liczbę obciętych gałązek. Połączmy to do kupy a otrzymamy jeszcze ciekawszą liczbę bezsensownie zniszczonych drzew (tak dla zobrazowania stanu).

Jakie zatem korzyści płyną z zakupu sztycy z nasadką w sklepie?

W kontekście tego co napisałem wyżej, najważniejszy argument to taki, że nie niszczymy Natury. Podpórka ze sklepu wytrzyma kilkanaście pięknych lat użytkowania, a przecież kosztuje naprawdę niewiele. Ceny zaczynają się już od 10 zł Mamy sporo różnego rodzaju modeli do wyboru, dzięki czemu dopasujemy się do każdej metody jaką łowimy, warunków nad wodą a nawet podłoża w jakie mamy się wbić. Nie dajmy się jednak zwariować, co jeszcze zaznaczę.
Modele najdelikatniejszych sztyc w zupełności wystarczą do oparcia odległościówek, pikerów i innego lżejszego sprzętu. Są one wykonane w całości z aluminium. Nie kupujmy plastikowych od naszych przyjaciół ze wschodu, one egzaminu nie zdadzą. Średnie posłużą pod lżejsze gruntówki, siatki na ryby itp. Modele najcięższe przeznaczamy na solidne łowienie gruntowe np. feederowe.


Oprócz najprostszego zaopatrzenia sztycy w podstawowe nasadki w kształcie V-ki czy litery U do wybory mamy całą gamę różnych modeli specjalnych. Ostatnio nawet ustawienie najtańszych można regulować w każdej płaszczyźnie. Ważnym jest, aby zakupiona przez nas sztyca była wyposażona w gwint, inaczej nie skorzystamy z tego dobrodziejstwa. Nie dajmy się jednak złapać kolorowym reklamom mówiącym nam, że to jest do tego a coś o dziesięć cm szerszego to już coś innego. To tak jakby mówić: matchówką nie da się łowić jak bolonką – a jednak się da. Wybierajmy więc z głową.

PS W ostatnim tekście tez trułem o Naturze itd. Może ktoś pomyśli: jakiś szalony „zielony” się znalazł. Nie, koledzy i koleżanki, po prostu strasznie leży mi na sercu dobro naszego środowiska (nie tylko wodnego), które i tak już wiele wycierpiało. Podpórki naprawdę niewiele kosztują, lecz jakże wiele zmieniają.

Z wędkarskim pozdrowieniem.
Mateusz

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Firma "Wszywka" zaprasza producentów odzieży oraz hurtownie dodatków krawieckich do współpracy, patrz: Metki i wszywki odzieżowe pragnie zinteresować swą ofertą metek i wszywek odzieżowych również osoby prywatne, zainteresowane niskimi nakładami.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).