Left menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 2

Szminka

Powracającego późnym wieczorem do domu męża wita żona z wałkiem.
- Ty łajdaku, masz na twarzy szminkę!
- To nie szminka, to krew. Potrącił mnie samochód.
- No... masz szczęście.

Szminka
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze

W czasie 1,5 roku pobytu....

więcej...

Wycieczki.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Wobler

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 6864 
Komentarzy: 0 
ID: 21236 
Węzeł: 14679 

Materiał jakiego używam, to znalezione nad Wisłą patyki (najlepiej lekko przegnite o fioletowym nalocie) lub zwykłe drewno lipowe. Drewno suszę około dwóch tygodni. Do wykonania woblera wg naszego regionalnego pomysłu najlepiej nadają się modele większe (od 5 cm) i pękate z dużą powierzchnią boczną. Na pomysł takiego wykańczania wpadłem po którymś z kolei zalaniu się farby z lakierem na prawie gotowej sztuce.

Najpierw dziurkaczem biurowym wycinam kolorowe kółka na podkład pod łuskę oraz kółka z metalicznej folii. Polakierowany, przynajmniej dwukrotnie, korpus zaczynam oklejać od ogona, kładąc najpierw kolorowy podkład, a następnie metaliczną łuskę, zostawiając kawałek poprzedniego kółka widocznym. Kolejne warstwy kładę w ten sposób, że pierwsza przylega do pojedynczego kółka na ogonie, zaś druga nachodzi do mniej więcej 1/3 powierzchnie poprzedniej warstwy, trzecia z kolei tyle samo na drugą i tak aż do „głowy” naszej rybki. W miarę zbliżania się do „środka” woblera dodaję coraz więcej łusek w każdej warstwie. Chcąc uzyskać ładne i symetrycznie nałożone kółka, dodaję je albo na dole albo na górze (grzbiecie) w miarę oddalania się łusek od siebie (jako że wobler robi się coraz szerszy liczba łusek na warstwie rośnie). Ważne dla końcowego sukcesu i efektu jest to żeby trzymać jeden szyk łusek wzdłuż linii bocznej naszego woblera.
Na początek najłatwiej wykonywać woblery dwukolorowe (jednokolorowy podkład + srebrna łuska), gdyż w wypadku jakiegokolwiek błędu nie jest to aż tak widoczne. Po wykonaniu już kilku sztuk można pokusić się o wykonanie wielokolorowych, dając inny podkład na grzbiet, boki i brzuch woblera. Do przyklejania łusek używam zwykłego „Budaprenu”, a pod pierwsze i ostatnie łuski stosuję klej szybkoschnący, gdyż z powodu dużych zaokrągleń w tych miejscach słabo się tam trzymają. Całość lakieruję dwukrotnie zwykłym „Caponem” przyklejając w międzyczasie oczy. Jeszcze tylko wklejenie steru (w przypadku woblerów z zaczepem na sterze jest on wklejony już wcześniej) i rybka jest gotowa do użycia. Wykonanie jednej sztuki zajmuje mi około trzech godzin poczynając od surowca w postaci samego patyka.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Nasze studio DTP dysponuje nowoczesnym sprzętem i doświadczoną obsługą. Świadczymy Usługi poligraficzne Zapewniamy profesjonalną i szybką obsługę.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).