Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4,5 Ilość ocen: 2

Zabawa

Dwie Mrówki i Słoń bardzo się nudzili, postanowili, że zabawią się
w łapanego - chowanego!! Oczywiście słoń zaczynał szukać bo jest największy. Jedna mrówka schowała się za drzewem, słoń ją znalazł, a druga?? Szuka ją i nigdzie jej nie ma, nagle się zdenerwował i mówi:
- już mi się nie chce ciebie szukać MAM CIĘ W DUPIE!
a mrówka:
- skąd wiedziałeś !!!

Zabawa
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

"PAN TO DOŁÓŻ"

Wodo, miłości nasza, tyś nam życie, zdrowie...
Ile Cię cenic trzeba, ten tylko się dowie
kto nadzieję utracił, że w Twej żyznej toni
jeszcze rybka za rybką kiedyś bedzie gonić.
Dziś piękno Twe w całej ozdobie ku pamięci
opiszę Hołd oddając Tobie:

więcej...

czyli ostatni zjazd ......
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,5/5 (13)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Wobler

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 6972 
Komentarzy: 0 
ID: 21236 
Węzeł: 14679 

Materiał jakiego używam, to znalezione nad Wisłą patyki (najlepiej lekko przegnite o fioletowym nalocie) lub zwykłe drewno lipowe. Drewno suszę około dwóch tygodni. Do wykonania woblera wg naszego regionalnego pomysłu najlepiej nadają się modele większe (od 5 cm) i pękate z dużą powierzchnią boczną. Na pomysł takiego wykańczania wpadłem po którymś z kolei zalaniu się farby z lakierem na prawie gotowej sztuce.

Najpierw dziurkaczem biurowym wycinam kolorowe kółka na podkład pod łuskę oraz kółka z metalicznej folii. Polakierowany, przynajmniej dwukrotnie, korpus zaczynam oklejać od ogona, kładąc najpierw kolorowy podkład, a następnie metaliczną łuskę, zostawiając kawałek poprzedniego kółka widocznym. Kolejne warstwy kładę w ten sposób, że pierwsza przylega do pojedynczego kółka na ogonie, zaś druga nachodzi do mniej więcej 1/3 powierzchnie poprzedniej warstwy, trzecia z kolei tyle samo na drugą i tak aż do „głowy” naszej rybki. W miarę zbliżania się do „środka” woblera dodaję coraz więcej łusek w każdej warstwie. Chcąc uzyskać ładne i symetrycznie nałożone kółka, dodaję je albo na dole albo na górze (grzbiecie) w miarę oddalania się łusek od siebie (jako że wobler robi się coraz szerszy liczba łusek na warstwie rośnie). Ważne dla końcowego sukcesu i efektu jest to żeby trzymać jeden szyk łusek wzdłuż linii bocznej naszego woblera.
Na początek najłatwiej wykonywać woblery dwukolorowe (jednokolorowy podkład + srebrna łuska), gdyż w wypadku jakiegokolwiek błędu nie jest to aż tak widoczne. Po wykonaniu już kilku sztuk można pokusić się o wykonanie wielokolorowych, dając inny podkład na grzbiet, boki i brzuch woblera. Do przyklejania łusek używam zwykłego „Budaprenu”, a pod pierwsze i ostatnie łuski stosuję klej szybkoschnący, gdyż z powodu dużych zaokrągleń w tych miejscach słabo się tam trzymają. Całość lakieruję dwukrotnie zwykłym „Caponem” przyklejając w międzyczasie oczy. Jeszcze tylko wklejenie steru (w przypadku woblerów z zaczepem na sterze jest on wklejony już wcześniej) i rybka jest gotowa do użycia. Wykonanie jednej sztuki zajmuje mi około trzech godzin poczynając od surowca w postaci samego patyka.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Staramy się wykonywać dobre pozycjonowanie stron. Przykładowo tę stronę, firmy zajmującej się nadrukiem etykiet tekstylnych, Etykiety samoprzylepne pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).