Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 46

Wiek ryby

Jak poznać wiek ryby?
- Po oczach. Im oczy dalej od ogona, tym ryba starsza.

Wiek ryby
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,2/5 (46)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Niepoprawny krytyk

Czapku w czapce lub bez czapki.
Chyba masz na oczach klapki?
Ciągle coś Ci w poprzek leży.
Czas byś w siebie już uwierzył!

więcej...

Niepoprawny krytyk
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Środowisko/Petycja - Wstrzymanie organizacji trasy kajakowej na rzece Bysztrzycy powyżej Prawiednik. 

Petycja

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 6983 
Komentarzy: 1 
ID: 176421 
Węzeł: 141156 
Krzysztof Komoszka

Koledzy,

W imieniu swoim i wszystkich osób, którym nie jest obcy los naszych rzek i zwierząt ich zamieszkujących proszę o podpisanie petycji w sprawie zablokowania planowanych inwestycji "kajakowych" na rzece Bystrzycy, w jej górnym biegu. Szczegóły sa dostepne na stronach RO i www.lubelskiepstragi.eu.

Petycja jest dostępna pod tym linkiem

W imieniu lubelskich i nie tylko wędkarzy dziękuję za poparcie naszych starań o zablokowanie tej inwestycji. 

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   

Niestety ruch różnego typu "turystycznych" środków pływających i innych wynalazków na polskich wodach (poza parkami narodowymi chyba jedynie) praktycznie nie podlega żadnym racjonalnym ograniczeniom. Jako ornitolog z 25 letnim stażem byłem nad wieloma polskimi wodami i oprócz niewielkich płytkich zamkniętych zbiorników w zasadzie wszędzie w ciepłych
miesiącach "coś" pływa i jeśli mam być szczery to przeważnie są to wędkarze. Zdaje sobie sprawę że człowiek zawsze żył blisko wody i jest to naturalne zjawisko lecz faktycznie - nawiązując do pow. tekstu - zorganizowana komercyjna turystyka wodna (spływy) stanowi realne zagrożenie dla ekosystemów zwłaszcza niewielkich rzek , strumieni czy nawet kanałów i moim zdaniem powinna być jak najszybciej ograniczona stosownymi działaniami (bo odpowiednie przepisy ochronne już istnieją). Zeby nie zanudzać wywodami podam
modelowy aktualny przykład: rz.Drwęca, odcinek Golub-Dobrzyń - Egliszewo. Na tym odcinku rzeka ta płynie naturalnym intensywnie meandrującym korytem przez praktycznie odludny pozbawiony dróg dojazdowych teren . Brzegi są bardzo urozmaicone, występują naturalne wysokie leśne skarpy, osuwiska, w nurcie pełno starych dębów, głazów, raf i piaszczysto żwirowch płycizn. Są odcinki wolne, biegnące przez podmokłe łąki jak i szybkie kamieniste bystrza - jednym słowem raj dla ryb , ptaków i .... kajakarzy. Właśnie z myślą o nich właściciel dużej osady wypoczynkowo-imprezowej (Osada Karbówek) polozonej przy Drwęcy wybudował mini port, zakupił kilkadziesiąt kajaków i praktycznie od pierwszych cieplejszych dni roku taśmowo spławia grupy ludzi wywożąc łajby do Golubia D. i zbierając turystów z wody wprost do swego gościnnego porciku. Efekt- na tym odcinku rzeki jeszcze kilka lat temu można było spotkać gniazdujące najrzdsze polskie gatunki ptaków wodnych. Obecnie moźna spotkać puszki po piwku i pety a wedkowanie na szerokiej na 5m wodzie w ciepłe dni nie ma najmniejszego sensu.

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Systemy CMS

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).