Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek idzie przez las wypatrując wilka,słyszy jakieś jęki
z krzaków, rozgarnia gałęzie i co widzi? Wilk zupelnie nieprzygotowany do konsumpcji, oczy przekrwione, sierść skudłacona, język sztywny jak kołek wisi z pyska (stan pewnie znany niektórym kolegom). Kapturek
z wyrzutem mówi:
- wilku w bajce jest inaczej, powinieneś mnie zjeść
wilk na to:
- Kapturek od....... się, trzy dni z Costnerem tańczyłem.

Czerwony Kapturek
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Gwiazda TVN-u

Ewa od Cwikłów,
TVN-u gwiazda,
Choć błysnęła przez chwilkę,
Lecz to była jazda.

Gwiazda TVN-u
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (13)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Wędkarstwo a ekologia

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 4743 
Komentarzy: 0 
ID: 14657 
Węzeł: 11157 

Każdy wędkarz, bez względu na to jak często ma okazję oddawać się swojej pasji, powinien uzmysłowić sobie, że szeroko pojęte wędkarstwo to przecież nie tylko sprawne i efektywne łowienie ryb. To przede wszystkim, nieograniczona możliwość rekreacji na świeżym powietrzu, obcowanie z przyrodą, to droga do poznania rządzących nią praw, najbardziej bezpośrednia i zrozumiała, to również współodpowiedzialność za ochronę przyrody i środowiska.

Można pokusić się o sprecyzowanie ideału wędkarza - "wzoru", do którego powinniśmy dążyć.
Taki "ideał" mógłby charakteryzować się m.in. następującymi cechami osobowościowymi:

 • dużą kulturą osobistą;
 • ogólną ale szeroką wiedzą z zakresu:

a) przepisów prawnych dotyczących wędkarstwa,
b) życia ryb,
c) ekologii,
d) etyki;

 • kulturą w obcowaniu z przyrodą;
 • życzliwością.

Wielu z nas uważa, że obowiązek kończy się w momencie opłacenia składek w macierzystym kole. Nie jest to prawdą. Do naszych obowiązków należy również wyrobienie u siebie nawyku dbania o przyrodę i naturalne środowisko przyrodnicze, rozwinięcie poczucia odpowiedzialności za stan tego środowiska.
Negatywne konsekwencje nieodpowiedniego zachowania się nad wodą są aż nazbyt widoczne, wystarczy rozejrzeć się wkoło. Pozostawiane i rozrzuane przez wiatr papiery oraz opakowania po zanętach i przynętach, butelki, puszki, powycinane i połamane gałęzie służące za jednorazowe podpórki, niehumanitarne obchodzenie się ze złowionymi rybami, to tylko część, najczęściej popełnianych przez niektórych z nas - wędkarzy "grzechów".
Chce przypomnieć, ze zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW; bez względu na stan jaki zastał przed rozpoczęciem połowu, wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości stanowisko wędkarskie.
Na wiele nieprawidłowości niestety nie mamy wpływu, tym bardziej jednak tam, gdzie to zależy od nas, powinniśmy dbać o nasze środowisko naturalne.
Należy uświadomić sobie, że jesteśmy cząstką przyrody więc postępując zgodnie z etyką wędkarską oraz dbając o ochronę środowiska, dbamy również o nas samych.
Takie ekologoczne spojrzenie na wędkarstwo może dostarczyć jeszcze większej satysfakcji w obcowaniu z przyrodą, dając możliwość naprawdę przyjemnego spędzenia czasu i odpoczynku na świeżym powietrzu.

Do zobaczenia nad wodą.

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Firma "Wszywka" zaprasza producentów odzieży oraz hurtownie dodatków krawieckich do współpracy, patrz: Wszywki i metki żakardowe pragnie zinteresować swą ofertą metek i wszywek odzieżowych, również osoby prywatne zainteresowane drukiem w niskich nakładach

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).