Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 1,5 Ilość ocen: 3

Kierowca

- Powinienem zwolnić swojego kierowcę, mówi minister do żony.
- Jeździ jak wariat, już piąty raz ledwo uszedłem z życiem...
- Daj mu jeszcze jedną szansę!

Kierowca
 • Obecnie 1,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

A miałem jechać na nockę.

Diablo jest mistrzem. Diablo jest wielki.
W górę kieliszki, szampan bąbelki.
Co za technika, jaka finezja,
Krzyśka potyczki sama poezja.

Taniec na nogach, sierpy,uniki,
zachwyca speców, zero krytyki.
Końcowy gong i ręce w górę.
Diablo zwycięża. Diablo jest królem.

Diabli z zasiadką, diabli z rybami,
Diablo championem, Diabla się chwali.
Puściły nerwy już się skończyło.
Zaraz chwileczkę, to mi się śniło?

Mamy mistrza czy nie?
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (19)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Rozwiązania

Tomku,

Samo pokazywanie problemów nie przynosi rozwiązań. Pokazywanie rozwiązań może być rózwnoważone pokazaniem lepszych rozwiązań, a nie czczym oświadczaniem, że "nie da się", bo "nie chcemy" albo "taka jest nasza natura" (a w kazdym razie tak ją postrzegamy). Zmiany wymagaja gruntownych przeobrażeń. Nie da sie ich dokonać zachowując status quo. Skoro nie ma gotowości zmian wśród podobno zainteresowanych to nie moga oni oczekiwać zmian otoczenia, zmiany postępowania innych.

"Możemy jeszcze lata dywagować co "powinni członkowie stowarzyszenia" a i tak nikt z nas nic nie zrobi, bo takie są realia. Gadanie więc o tym nie ma sensu, bo fakty dowodzą że trzeba innych, bardziej realnych pomysłów."

Co to za "realia", które przeszkadzaja cokolwiek zrobić? I jakie to są te "realne" pomysły?

"Jedyne co możesz teraz zrobić dla ogółu wód to zmienić stowarzyszenie, zmienić jego cel istnienia na taki, w którym prawidlowe zagospodarowanie wód to 99% sił i środków a reszta to sport i inne pierdoły nieistotne dla 99% wędkarzy. "

Wiesz jak zmienia się stowarzyszenie? To jest zapisane w jego statucie. A to wymaga aktywności. Te "inne pierdoły" nie sa istotne dla wielu wędkarzy, którzy nie maja wyobrażenia o funkcjonowaniu tego świata i nie widzą dalej od końca swego nosa. A te "pierdoły" to praca z młodymi ludźmi żeby byli następcy, to praca na rzecz środowiska, żeby był możliwy lobbying, kontakty z inymi instytucjami i z administracją, do czego muszą byc przesłanki, a nie tylko chęć łapania ryb. To są cele stowarzyszenia. Łapanie ryb celem stowarzyszenia nie jest. Jak wcześniej pisąłem - w celu łapania ryb można założyć spółdzielnię rybacką albo spółkę rybacką. Droga do tego otwarta i wolna. Mało jakoś chętnych do podążania nią.

"Uświadamianie można sobie robić latami, hobbystycznie, ale od tego ryb nie przybędzie za naszego żywota.

Ryb będzie więcej tylko wtedy, gdy radykalnie zmniejszy się ilość zabieranych ryb, radykalnie zwiększą się nakłady na ochronę przed kłusownictwem i radykalnie zwiększą się nakłady na zarybianie/tworzenie tarlisk kosztem innych "celów statutowych" mało istotnych dla wędkarza."


Uświadamianie jest podstawą funkcjonowania społeczności, państw, przedsiębiorstw. Jest poważną działalnościa, która przynosi wymierne korzyści i która jest najlepiej opłacanym zajęciem we współczesnym biznesie. Lee Iacocca zarabiał krocie nie za przykręcanie śrubek w Chryslerach ale za uświadamianie i za skuteczne wprowadzanie zmian w mentalności i w funkcjonowaniu ludzi oraz tworzonych przez nich instytucji. I osiągał swe cele nie przez stawianie nad każdym karbowego.

Dlatego też efekty, o których piszesz też mogą nastąpić pod warunkiem zmian świadomości.

"Uważam, że do wzrostu pogłowia ryb w wodzie nie jest potrzebna prezentowana wiedza o demokracji, mentalności niewolniczej, strukturach stowarzyszeń, świadomość bycia członkiem stowarzyszenia, zrozumienia na czym polega wolność itd.
Potrzebne są tylko : kasa i ludzie, którzy ją wykorzystają zgodnie z uwarunkowaniami przyrody, którzy zmienią statut, regulamin i nie pozwolą na dalszą bezkarną kradzież tych ryb. Wszystko. "


Demokracja pozwala uważać cokolwiek . Ale właśnie napisałeś to, że potrzebni są CI LUDZIE, którzy rozumiejąkwestie unkcjonowania sprawnych demokratycznych społeczności, którzy ropzumieją na czym polega wolność, mają świadomość. Potrzebni sa LUDZIE, na których wszyscy czekają, nie umiejąc zdefiniować tego. Potrzebni są LUDZIE, którzy właśnie tę "kasę" wykorzystają w sposób zgodny z uwarunkowaniami przyrodniczymi, gospodarczymi społecznymi. To o tych ludziach piszę. Oni nie wezmą się spośród tych, którzy chcą "tylko łowić". I nie powołają ich ci, kórzy chcą "tylko łowić".

"Piszesz, że ci ludzie są, działają. No to niech dalej działają ale w słusznych kierunkach. I tyle. Żadnej wielkiej filozofii nie ma w wpuszczaniu ryb, gonieniu kłusoli itp. "

Jakaś filozofia (i to niemała) chyba jest, skoro tak trudno to osiągnąć , a nawet zrozumieć. Myślę,, że coraz więcej ludzi ją rozumie i zrozumie, a co więcej wprowadzi w życie. Ograniczają do marginesów tych, łtrzy chca "tylko łowić". Albo pozostawia ich w należnym miejscu, jako klientów, a nie jako członków towarzystwa.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Bóbr a sprawa polska - Melioranci atakuja znienacka..

bobr4
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Darmowy ERP i CRM - Odoo - dawny OpenERP

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).