Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 1,5 Ilość ocen: 3

Kierowca

- Powinienem zwolnić swojego kierowcę, mówi minister do żony.
- Jeździ jak wariat, już piąty raz ledwo uszedłem z życiem...
- Daj mu jeszcze jedną szansę!

Kierowca
 • Obecnie 1,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

A miałem jechać na nockę.

Diablo jest mistrzem. Diablo jest wielki.
W górę kieliszki, szampan bąbelki.
Co za technika, jaka finezja,
Krzyśka potyczki sama poezja.

Taniec na nogach, sierpy,uniki,
zachwyca speców, zero krytyki.
Końcowy gong i ręce w górę.
Diablo zwycięża. Diablo jest królem.

Diabli z zasiadką, diabli z rybami,
Diablo championem, Diabla się chwali.
Puściły nerwy już się skończyło.
Zaraz chwileczkę, to mi się śniło?

Mamy mistrza czy nie?
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (19)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Wnioskowanie to sztuka

Tomku,

Obserwacje masz słuszne. Zaproponuje jednak z gruntu odmienne wnioski.

"Realia to takie, że ludzie z odpowiednimi predyspozycjami i wiedzą zwykle pracują od świtu do nocy na chlebuś i nie mają czasu być aktywnymi poza opłaceniem składki i pójściem na wybory raz w roku."

O to właśnie chodzi. Żeby poszli na zebranie i podjęli uchwałe o wysokości składki, odpowiedniej do potrzeb. Żeby uchwalili zakres i wymiar pracy społecznej, którą członkowie mają wspierać profesjonalistów, którzy z kolei mają koordynować te działania (bo inaczej musiałoby być ich mrowie). A dla tych, którzy nie mają czasu - ekwiwalent pienieżny żeby było czym rządzić. Jeżeli niektózy na działania mają mniejsczasu bo pracuja głową to i ich praca społeczna nie ma polegać na bieganiu nad rzeką i zbieraniu papierów tylko na analizowaniu co jest potrzebne i sensowne, co wymaga podjęcia uchwały stosownej treści. Taka prace można wykonac nawet "nie mając czasu" albo w czasie zbyut krótkim żeby wyrwac się na ryby. Podobnie mozna wykonac pracę społeczną kontaktując się z ludźmi, którzy moga wywierac wpływ na bieg rzeczy.

Tak jak piszesz nie zyje wcale 99% wedkarzy. zdajesz się znów popadac w megalomanię. Tak żyjesz Ty, a wielu ma czas, który może przeznaczyć na działalność tylko nie chce. Każdy może być na dorcznym spotkaniu koła, każdy moe uczestniczyć w wyborach (no - prawie każdy, ale nie 5%).

Ludzie podejmuja rózne formy aktywnoci i cóż w tym złego, że ktoś chce przybijac deski do pomostu. Nie ma sensu tego zakazywać. Jest to pozyteczne działanie. Popieraj róznorodność.

Skoro stowarzyszenie ma funkcjonować zgodnie z intencją członków to jedyna droga wyrazenia tej intencji i doprowadzenia dio jej realizacji jest udział w funkcjonowaniu tego stowarzyszenia.

Niezrozumienie istoty stowarzyszania się może rprowadzić do poczucia, że się jest oszukiwanym. Ale to tak jakbyś poszedł na basen sądząc że to lodowisko i miał pretensje, że nie da się jeździć na łyżwach.

Skoro nie jest to spółdzielnia, spółka ani nic podobnego, skoro cele są zapisane w statucie to tego trzeba się spodziewać, a nie czegoś zupełnie odmiennego. I warunkiem dotarcia do łowienia ryb jest zorganizowanie stowarzyszenia w sposób taki, żeby jego działania prowadziły do tego, że ryby w wodzie będą.

I to zorganizowanie w taki sposób, żeby te działania były realne, a nie pozorne, czy przynoszące dobre samopoczucie z pokrzykiwania, jakiego wiele wokół wędkarstwa. Bo każdy jest w stanie osiągnąć cele na swoją miarę. A duży może więcej.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski

Schowaj teksty   

Powiązane z

Bóbr a sprawa polska - Melioranci atakuja znienacka..

bobr4
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: eZ Publish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).