Lewe menu

Filtry

Komentarze

Artykuł - Słowa to piękne i niebezpieczne narzędzie...Piękne słowa Bardzo dobre (5)

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Udany połów

Mąż wraca do domu i stawia na stole trzy butelki wódki.
Żona pyta:
- Skąd to masz Kochanie?
- Złapałem złotą rybkę!!!

Udany połów
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Wiosenne Amory

Wiosna już przyszła, chuć w naturze
dopada stwory małe , duże,
kaczki krzyżówki i perkozy,
szczupaki, bąki, nawet- kozy.
Wiosna- to czas jest na poemat
a mnie sie plącze taki temat:

więcej...

Amor
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Wnioskowanie to sztuka

Tomku,

Obserwacje masz słuszne. Zaproponuje jednak z gruntu odmienne wnioski.

"Realia to takie, że ludzie z odpowiednimi predyspozycjami i wiedzą zwykle pracują od świtu do nocy na chlebuś i nie mają czasu być aktywnymi poza opłaceniem składki i pójściem na wybory raz w roku."

O to właśnie chodzi. Żeby poszli na zebranie i podjęli uchwałe o wysokości składki, odpowiedniej do potrzeb. Żeby uchwalili zakres i wymiar pracy społecznej, którą członkowie mają wspierać profesjonalistów, którzy z kolei mają koordynować te działania (bo inaczej musiałoby być ich mrowie). A dla tych, którzy nie mają czasu - ekwiwalent pienieżny żeby było czym rządzić. Jeżeli niektózy na działania mają mniejsczasu bo pracuja głową to i ich praca społeczna nie ma polegać na bieganiu nad rzeką i zbieraniu papierów tylko na analizowaniu co jest potrzebne i sensowne, co wymaga podjęcia uchwały stosownej treści. Taka prace można wykonac nawet "nie mając czasu" albo w czasie zbyut krótkim żeby wyrwac się na ryby. Podobnie mozna wykonac pracę społeczną kontaktując się z ludźmi, którzy moga wywierac wpływ na bieg rzeczy.

Tak jak piszesz nie zyje wcale 99% wedkarzy. zdajesz się znów popadac w megalomanię. Tak żyjesz Ty, a wielu ma czas, który może przeznaczyć na działalność tylko nie chce. Każdy może być na dorcznym spotkaniu koła, każdy moe uczestniczyć w wyborach (no - prawie każdy, ale nie 5%).

Ludzie podejmuja rózne formy aktywnoci i cóż w tym złego, że ktoś chce przybijac deski do pomostu. Nie ma sensu tego zakazywać. Jest to pozyteczne działanie. Popieraj róznorodność.

Skoro stowarzyszenie ma funkcjonować zgodnie z intencją członków to jedyna droga wyrazenia tej intencji i doprowadzenia dio jej realizacji jest udział w funkcjonowaniu tego stowarzyszenia.

Niezrozumienie istoty stowarzyszania się może rprowadzić do poczucia, że się jest oszukiwanym. Ale to tak jakbyś poszedł na basen sądząc że to lodowisko i miał pretensje, że nie da się jeździć na łyżwach.

Skoro nie jest to spółdzielnia, spółka ani nic podobnego, skoro cele są zapisane w statucie to tego trzeba się spodziewać, a nie czegoś zupełnie odmiennego. I warunkiem dotarcia do łowienia ryb jest zorganizowanie stowarzyszenia w sposób taki, żeby jego działania prowadziły do tego, że ryby w wodzie będą.

I to zorganizowanie w taki sposób, żeby te działania były realne, a nie pozorne, czy przynoszące dobre samopoczucie z pokrzykiwania, jakiego wiele wokół wędkarstwa. Bo każdy jest w stanie osiągnąć cele na swoją miarę. A duży może więcej.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski

Standard view   

Powiązane z

Bóbr a sprawa polska - Melioranci atakuja znienacka..

bobr4
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Jeśli interesuje Cię wędkarstwo a w szczegolności, gdy chesz pooglądać piękne Zdjęcia wędkarskie ryb i przyrody, kliknij na wskazany link. Jest co pooglądać! Każdy hobbysta wędkarz winien być raczej zadowolony.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).