Lewe menu

Filtry

Komentarze

Szukaj

Reklama

Zbyt prymitywne myślenie

Przedstawiłeś naiwny i bardzo uproszczony schemat: "Świat jest zły, wszyscy są źli i podli, wszyscy kradną i oszukują, tylko JA jestem O.K. Ja i ew. kilku moich znajomych.
Czy nie widzisz absurdu?!

Zrozum, świat jest złożony, życie jest nieco bardziej skomplikowane. Trzeba to dostrzec, trzeba umieć patrzeć dalej swego nosa, myśleć, wyciągać wnioski. Zresztą, co ja Ci będę tłumaczył sprawy podstawowe...

A poza tym nikt nie będzie przez całe swoje życie wiecznie młodym, zdrowym, pięknym i bogatym, choćby się nie wiem jak starał. Nikt nie może być pewien, że uniknie poważnej choroby. I wtedy punkt siedzenia, jak to określiłeś, bardzo ale to bardzo się zmieni...
Życie potrafi uczyć pokory...

Zresztą, w całej tej dyskusji wokół prywatyzacji - komercjalizacji itp, nie chodzi o to, aby nie było usług medycznych płatnych - niech się rozwijają na wspólny pożytek. Chodzi o coś ważniejszego: NIE MOŻNA TRAKTOWAĆ LECZENIA LUDZI JAK BIZNESU.
Tu nie MOŻE BYĆ MIEJSCA NA KALKULACJE, CZY KONKRETNEGO PACJENTA OPŁACA SIĘ LECZYĆ (BO I TAK ZA MIESIĄC - DWA UMRZE, A LECZENIE KOSZTUJE). Nie może być zgody na taką filozofię. Nie może być tak, że jednych będzie stać na to, aby ich leczono, aby mogli żyć dalej, a ci biedniejsi do piachu.
I tyle na ten temat.

Bardzo się dziwię, kiedy ludzie – zdawałoby się rozumni – pozwalają tak bardzo sobą manipulować i tak łatwo ulegają powtarzanym natrętnie sloganom. Są jak te karpie, przyzwyczajone do kulek proteinowych o smaku truskawki )))

Naprawdę, nie chce mi się ciągnąć tej dyskusji, kto ma rozum, niech robi z niego użytek, a nie kieruje się emocjami i nie ulega socjologicznej tresurze.
Myśleć, pamiętać, wyciągać wnioski.
Tylko tyle i aż tyle.
Andrzej

p.s.
Przypomnę obecnie obowiązujące hasło:
„Zgoda buduje”.
Poprzednie:
„By żyło się lepiej”.
Prośba o 5 lat spokoju. Przypomnę, było już w naszej nieodległej historii kilka dziesiątków lat "spokoju". Totalnej „zgody i jedności” kiedy to rząd, sejm i partia a także wszystkie gazety mówiły jednym wspólnym głosem. Nikt się nawet nie śmiał wychylić. Czasem tylko, raz na kilkanaście lat, bywały jakieś drobne incydenty, jakieś przestoje w pracy, a nawet i zamieszki, ale poza tym był spokój. Totalna pacyfikacja...

p.s.2
Napisałeś: "wiara w jednego człowieka?"
Hahaha!
A któż Ci każe wierzyć? Wiara, dotyczy spraw nie z tego świata, to sfera nadprzyrodzona.
Nie chodzi o „wiarę” lecz o WIARYGODNOŚĆ.
I o wybór.
Oceń, porównaj, pomyśl i wybierz. Wybierz lepszego.
To chyba proste?
Schowaj teksty   

Powiązane z

Powódź, TVPiS i kołtuństwo.

Ryszard Siejakowski
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Firma "Wszywka" zaprasza producentów odzieży oraz hurtownie dodatków krawieckich do współpracy, patrz: Wszywki i metki żakardowe pragnie zinteresować swą ofertą metek i wszywek odzieżowych, również osoby prywatne zainteresowane drukiem w niskich nakładach

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).