Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Policjant

Dlaczego policjant śpi na brzuchu?
- żeby mu nikt pały nie ukradł.

Policjant
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Gnida

Głupich nie sieją, sami się rodzą,
By porozrabiać, na stronę wchodzą.
Jedynki stawiają bez zmiłowania.
Próżno by prosić, opamiętania.
Jedynka też, czasem się przyda,
To tak, jakby szóstkę stawiała Gnida!
Niech się wyżyje, wstrętna zakała!
Bo sama w szkole, jedynki miała!
Niestety, ujawnić się boi biedaczek.
Widać, że kiepski z niego cwaniaczek!
Czy to jest wierszyk, czy to jest humor,
Stawia jedynki, by robić rumor.
Wyżyj się - dupku anonimowy.
To przecież jest twój, punkt „honorowy”
Nie ma się, czym, tu przejmować,
Świnia - nie może nas zdominować!!!

Gnida
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,6/5 (39)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Warsztat wędkarza 

Warsztat wędkarza

Według daty publikacji:Rosnąco Malejąco    Według ocen:Rosnąco Malejąco    Według ilości ocen:Rosnąco Malejąco
Według ilości wyświetleń:Malejąco    Według ilości poleceń przyjaciołom:Malejąco    Losowo:Losowo

Węzeł Kocia Łapa

fk_swiveldou_an

Zestaw skrócony

laska4

Małe jeziora, glinianki, wyrobiska pożwirowe

zest_sand

Reguły gry - połowy na konkretnych łowiskach

tarcza

Węzeł Trilene

trilene_mod

Organizacja stanowiska - wędkowanie z fotela

stanow

Zanęcanie

Węzeł Klinczowy

single

Wędkarskie węzły

clove

Metody w Wiadomościach Wędkarskich - cz.2

Ostatnie wypowiedzi

Jak wygrać wojnę ze szczupakiem?

To wyjątkowa przygoda – metafizyczne starcie, które wymaga strategii i zaangażowania odpowiednich sił zbrojnych.

Mateusz Byś, 2013

Trzeba powiedzieć, że czytając ten artykuł kilkakrotnie nie wierzyłem własnym oczom, że czytam, to co czytam. Ale po przeczytaniu ze smutkiem uświadomiłem sobie, że jest to dobry przykład tego, co przeciętny polski wędkarz wie o biologii szczupaka i jaki ma do niego stosunek.

Może ten stosunek najpierw. Zdumiewające jest traktowanie tej pięknej ryby jako wroga, któremu trzeba wypowiedzieć wojnę i (w domyśle) go zniszczyć. Sądząc po ilości ryb tego gatunku jaka pozostała w naszych wodach, można przyjąć, że ludzie myślący jak kolega Byś stanowią znakomitą większość wśród polskich wędkarzy i tę wojnę - w zasadzie - już wygrali. Pełne zwycięstwo! Zaledwie niedobitki wroga chowają się po trudno dostępnych komyszach przed kolega Bysiem i jego 40-gramową wahadłówką na krótkim kiju i mocnej (!) 5 kg plecionce. Przypomina mi kolega Byś Papuasów z Nowej Gwinei, którzy pokonanych wrogów, podobnie jak on, zjadają.

Pisze kolega Byś, że „(...) „esox” to ryba mądra i przebiegła,(...). Hmm! Mózg szczupaka jest wielkości fasolki i jest bardziej prymitywny niż mózg żaby. Czy kolega Byś również żaby uważa za strasznie przebiegłe stworzenia? Rozumiem, że zabieg robiący ze szczupaka intelektualistę-mózgowca ma na celu podniesienie rangi intelektu kolegi Bysia, kiedy już takiego głowacza jak szczupak uda mu się przechytrzyć...

Chciałbym zauważyć, że złowienie aktywnie żerującego na płyciźnie szczupaka jest rzeczą najłatwiejszą na świecie i każdy, ale to każdy, może to zrobić. I nie potrzebuje do tego wyszukanego sprzętu. Złowiłem kiedyś szczupaka na kawałek blachy wyłamany z wieczka konserwy rybnej przymocowany do sznurka. Dosyć grubego sznurka, bo tylko taki miałem.

Dosyć przerażający tekst kolega Byś nam tu wysmażył. Niestety, dobrze on oddaje obskuranckie myślenie o szczupaku (i o rybach w ogóle) wśród polskich wędkarzy. Typowy jest brak wiedzy o biologii szczupaka, antropomorfizacja jego zachowań i przygnębiający brak jakiejkolwiek refleksji. Przecież szczupak jest już w naszych wodach ogromną rzadkością. Etyczni wędkarze nie zabierają złowionych szczupaków od dawna, traktując szczupaka jako gatunek zagrożony. Ta martwa ikrzyca, którą kolega Byś dumnie prezentuje, składała ponad 2 kg ikry, co oznacza setki tysięcy małych szczupaków, których w naszych wodach zabraknie...

Chciałbym prosić innych kolegów o nieuleganie wojennej retoryce kolegi Bysia i potraktowanie resztek szczupaków w naszych wodach nie jak przebiegłego wroga, którego trzeba pokonać i zjeść. Mądry człowiek, kiedyś powiedział:

„Ta piękna ryba jest zbyt wartościowa, by ją złowić tylko jeden raz. Jest ona najpiękniejszym darem jaki jeden wędkarz może podarować innemu, a kto wie może ta ryba, którą właśnie złowiłeś, jest takim darem dla ciebie od innego wędkarza.” - Lee Wullf, 1937

Namawiam wszystkich rozumnych wędkarzy do takiego traktowania każdej złowionej ryby. Nie tylko szczupaka... W naszym własnym, dobrze pojmowanym interesie.

Początek

Woblery

Szukam kontaktu do Piotra Łapińskiego z Lublina, najlepiej mejlowego/gg/kom

Z góry dziękuję

Początek

Pesteczki

Bardzo mnie zdziwiło że są to przynęty z pestek ale jak zobaczyłem jak one wyglądają to po prostu trochę mnie zbiło z tropu są po prostu super sam będę próbował coś takiego zrobić. Pozdrawiam Patryk.

Początek

Jak przetrwać zimę, gdy nie łowimy

Początek

Woblery

Bardzo ładny opis robienia woblerów.

Początek

Woblery

Witam. Mam pytanie jakiego kleju Pan uzywa do wglejania steru i i drutu. ?

Początek

Woblery
Krystian Zalewski

Witam. Mam pytanie jakiego kleju Pan uzywa do wglejania steru i i drutu. ?

Początek

Nowość na rynku
Tomasz Torba

czesc Romanie, podzielam twoje zdanie co do tych hakow lecz kiedy popatrzymy na wszystkie produkty Gamakatsu wtedy zobaczymy co jest zgrane z ta technologia,juz od dawna uzywamy tu w Hiszpani tej marki fakt to rewelacja rynku wedkarskiego i nie tylko te haki ktore ty nam opisales lecz wiele innych ,moge polecic te marke kazdemu wedkarzowi i wiem ze sie sprawdzi. Nie bede sie bardzo rozpisywal sami zobaczcie to na stronie http://www.gamakatsu.nl/html/ .Tu w Hiszpani uzywamy tej marki do polowu wszystkich drapieznikow lecz nie oznacza to ze niema innych dobrych firm hakow i kotwiczek.Co do ceny to niezle kosztuja , przyklad kotwiczki nr.0/1 6 sztuk od 6,50 do 8 euro.Pozdrawiamy wszystkich Polskich wedkarzy Tomek i Marek....

Początek

Nowość na rynku

juz pierwszego kwietnia bedzie można je kupować

Początek

Multiplikatory i kije
Jarosław Szczepaniak

Od ponad dziesięciu lat łowię multiplikatorem. To prawda, że po dłuższej przerwie zdarzają się splątania, ale nie groźne. Mam swój sprawdzony sposób na coś takiego. Odkręcam palcami trzy śrubki, wyciągam szpulę, zsuwam splątaną żyłkę, prostuję i po bólu.
Jak do tej pory multiplikator stosowałem do jerków i łowienia na ciężko(na gruntówki). Od nowego sezonu zamierzam łowić też lżejszymi przynętami.
Bardzo fajny i przydatny tekst.

Pozdrawiam. Jarek

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Staramy się wykonywać dobre pozycjonowanie stron. Przykładowo tę stronę, firmy zajmującej się nadrukiem etykiet tekstylnych, Wszywki odzieżowe pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.