Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Dyktafon

Szef do blondynki sekretarki:
- Jak pani chce, proszę użyć mojego dyktafonu.
- Dziękuję, ale użyję po prostu ręki jak inni.

Dyktafon
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze.

Trafiłem....

więcej...

Wielkie Łuki cz.2.
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Warsztat wędkarza/Kto smaruje, ten jedzie. 

Kto smaruje, ten jedzie.

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 10452 
Komentarzy: 0 
ID: 27736 
Węzeł: 17861 

Zima to doskonały czas na przegląd i zadbanie o kołowrotek, przed kolejnym sezonem.
Jak co roku, zawsze zimą rozkładam na detale swoje wszystkie kołowrotki. Myję części, sprawdzam stan zużycia, smaruję i ponownie składam.

Chcąc przedłużyć żywotność naszego „kręciołka”, musimy o niego dbać. Pomimo, iż co roku wykonuję te same zabiegi kosmetyczne, po sezonie pracy, taki kołowrotek, zbiera na sobie i w środku wiele zabrudzeń, pyłów, często nawet wody, a przez to, zgęstniały smar nie spełnia swojej roli.

Jak widać na załączonym obrazku. Nawet po jednym sezonie, potrafi zebrać się mnóstwo zanieczyszczeń, choć, żaden wędkarz nie używa wyłącznie jednego kołowrotka. Do każdej metody i różnych przynęt, stosujemy inne. Od nas samych zależy w głównej mierze, jak długo będziemy w stanie używać nasze ulubione zabawki. Mino, że kołowrotek leciwy, ale odpowiednio zadbany, czyszczony i systematycznie smarowany, może nam jeszcze długo posłużyć.

Umyte, wysuszone części i gniazda łożysk, smaruję smarem. Ślimak, ślimacznicę oraz system posuwu szpuli, smaruję obficie. Tu nie żałuję go tak, jak robią to producenci.

Można stosować różne smary. Od specjalnie do tego przeznaczonych, przez zwykły, rozcieńczony kilkoma kroplami oleju towot, do np. wazeliny technicznej. Ja stosuję wazelinę oraz delikatny olej wazelinowy. Do stosowania właśnie tych dwóch, przekonałem się z doświadczenia, gdyż poznałem ich właściwości, kiedy w moim zakładzie pracy zaczęto je stosować do konserwacji drukarek i innych precyzyjnych urządzeń.

Następnie składam całość i na koniec wpuszczam po kilka kropel oleju wazelinowego, na wszystkie osie, łożyska, wodzik posuwu szpuli, zawiasy kabłąka, zbijak, pod uchwyt korbki, itp.

Dopiero taka dbałość o sprzęt, daje nam gwarancję, że będziemy mogli z niego korzystać o kilka lat dłużej.

Dotyczy to zarówno, tych „rasowych”, jak też i tych z niższej półki cenowej.

Nie ulega wątpliwości, że wszystko się zużywa. Jedne części, jak te mosiężne, mają dłuższą żywotność, a drugie, z „szajs metalu”, znacznie krótszą. Jednak czasem dłużej może posłużyć nam ten zadbany „szajs metal”, niż zaniedbany i zapiaszczony mosiądz.

Jedynie 30 min roboty, a efekt widoczny po kilku pierwszych obrotach korbki.

Wyżej wymienionych czynności, nie polecam osobom, które są w stanie złożyć kołowrotek z powrotem i jeszcze im czapka części zostanie…;)

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Jeśli interesuje Cię wędkarstwo a w szczegolności gdy chesz pooglądać piekne Zdjęcia ryb i nie tylko ryb, odwiedź koniecznie wskazaną tu galerię. Jest co pooglądać!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).