Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Dyktafon

Szef do blondynki sekretarki:
- Jak pani chce, proszę użyć mojego dyktafonu.
- Dziękuję, ale użyję po prostu ręki jak inni.

Dyktafon
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze.

Trafiłem....

więcej...

Wielkie Łuki cz.2.
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Warsztat wędkarza/Nowość na rynku 

Rewolucyjna technologia

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 7509 
Komentarzy: 2 
ID: 48632 
Węzeł: 29192 
Roman Wigura

Chińczycy wynaleźli proch, ktoś musiał to zrobić wcześniej lub później, ale to co wynaleźli Japończycy...

stanowi chyba największy krok w rozwoju technologii wędkarskiej. Właściwie znaleźli oni inne zastosowanie dla nowinki technicznej. Podobnie wyglądała sprawa włókien węglowych, podstawowego materiału współczesnych wędzisk i obudów popularnych kołowrotków. Jesienią zeszłego roku przebywałem na „saksach” w Szwecji w okolicach Sztokholmu. Do łowisk salmonidów miałem daleko, za to szczupakowe były w zasięgu ręki, a właściwie rzutu muchą. Nie były to super łowiska z metrowymi rybami, tylko takie zwyczajne, gdzie złowienie 3 – 4 kg ryby nie stanowiło wielkiej sensacji. 70 km na zachód od Sztokholmu, w okolicach Strangnas uroczego miasteczka leżącego nad rozległymi wodami jeziora Malaren znalazłem sporo płytkich, osłoniętych zatoczek gdzie mogłem wypróbować najnowszy nabytek - pływadełko.

Za pasem trzcin w wodzie znajdowały się różnej wielkości głazy, a dno porośnięte było dywanem niskiej roślinności podwodnej. Takie ukształtowanie stwarzało doskonałe warunki do powstania łańcucha pokarmowego: okrzemki, larwy owadów, małe zwierzęta wodne, małe i średnie ryby karpiowate, no i oczywiście drapieżniki. Ze względu na małą głębokość łowiska stosowałem pływający sznur + długi 2,5 metrowy przypon i muchy w stonowanych kolorach z długimi skrzydełkami wykonanymi z miękkiej sierści. Był to na tyle optymalny zestaw, że co kilka minut holowałem kolejnego szczupaka. Moja metoda i wyniki zaciekawiły łowiącą niedaleko wędkarkę (jak się potem okazało przewodniczkę), Wandę Wilklund. Po krótkiej rozmowie, kiedy przyznałem się do autorstwa i wykonania much otrzymałem od niej paczkę haczyków z prośbą o ich przetestowanie i zaopiniowanie. Haczyki nosiły roboczą nazwę Twofold Bend. Nie byłem nimi zbytnio zachwycony, bo wielkość 6 i brak zadzioru nie bardzo predysponowały je do łowienia szczupaków. Ale skoro darowanemu koniowi..., wykonałem kilka muszek i tydzień później wyruszyłem na łowy. Po kilkunastu braniach uświadomiłem sobie, że wyjąłem wszystkie zacięte ryby, tak dobrze nigdy nie bywało. Nie wszystkie ryby połykały głęboko niewielką muszkę, niektóre wisiały na przysłowiowym włosku. Brak zadziora i klasyczny kształt haczyka nie gwarantowały takiej skuteczności. Więc co? Oglądając dokładnie haczyk doszedłem do wniosku, że działa on jak szpon orła. Przy działaniu na niego zewnętrznych sił nie odgina się na zewnątrz, tylko do środka

Dla mnie jest to technologia 21 wieku. Pewnie na uczepach będziemy tracić dużo przynęt, bo im mocniej będziemy ciągnęli, tym głębiej haczyki będą się wbijały. Trochę martwi mnie też ich skuteczność, bo mogą doprowadzić do całkowitego wyrybienia naszych ubogich wód, ale to zmartwienie dla doświadczonych działaczy naszego Związku. Mam nadzieję, że nie wprowadzą zakazu stosowania tych haczyków, których wprowadzenie na rynek ma nastąpić na przełomie kwietnia i maja. Jak będzie, przekonamy się już wkrótce.

Roman fly Wigura

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
Tomasz Torba

czesc Romanie, podzielam twoje zdanie co do tych hakow lecz kiedy popatrzymy na wszystkie produkty Gamakatsu wtedy zobaczymy co jest zgrane z ta technologia,juz od dawna uzywamy tu w Hiszpani tej marki fakt to rewelacja rynku wedkarskiego i nie tylko te haki ktore ty nam opisales lecz wiele innych ,moge polecic te marke kazdemu wedkarzowi i wiem ze sie sprawdzi. Nie bede sie bardzo rozpisywal sami zobaczcie to na stronie http://www.gamakatsu.nl/html/ .Tu w Hiszpani uzywamy tej marki do polowu wszystkich drapieznikow lecz nie oznacza to ze niema innych dobrych firm hakow i kotwiczek.Co do ceny to niezle kosztuja , przyklad kotwiczki nr.0/1 6 sztuk od 6,50 do 8 euro.Pozdrawiamy wszystkich Polskich wedkarzy Tomek i Marek....

Początek

juz pierwszego kwietnia bedzie można je kupować

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Przygotowanie druku

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).