Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 2

Pechowy dzień

Na ławce w parku siedzi smutny facet, w ręku trzyma butelkę. Siedzi i patrzy w tę butelkę. Siedzi tak godzinę. Nagle do jego ławki podchodzi dresiarz, rozwala się obok, zabiera facetowi flaszkę, wypija jednym łykiem zawartość i beka potężnie. Smutny dotąd mężczyzna zaczyna płakać.
- Stary, nie becz, żartowałem - mówi zakłopotany dresiarz. - Choź, tu obok jest monopolowy, kupię ci nową flaszkę.
- Nie o to chodzi - tłumaczy mężczyzna. - Nic mi się nie udaje. Zaspałem i spóźniłem się na bardzo ważne spotkanie. Moja firma nie podpisała kontraktu, więc szef mnie wywalił. Wychodząc z firmy, zobaczyłem, że ukradli mi samochód, więc wziąłem taksówkę do domu. Kiedy taksówka odjechała, zorientowałem się, że zostawiłem w niej portfel ze wszystkimi dokumentami. A w domu - co? W domu moja żona pieprzy się z innym facetem! Postanowiłem więc popełnić samobójstwo. Przygotowałem sobie truciznę... i nagle przychodzi dureń, który mi ją wypija!!!

Pechowy dzień
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Przedwiośnie

Bazie na wierzbach stały się złote,
motyl kołysze się chwiejnym lotem,
deszcz pierwsze liście wyciąga z pąków
a nad polami brzmi hymn skowronków.

więcej...

Przedwiośnie
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,1/5 (14)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Rybie Oko/Artykuły/Warsztat wędkarza/Ostatnie przygotowania 

Ostatnie przygotowania

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 3917 
Komentarzy: 0 
ID: 32180 
Węzeł: 19232 

Ostatnie przygotowanie do rozpoczęcia pełną parą nowego sezonu. Od strony psychologicznej oraz przynęt - kije i młynki pozostawię lepszym specjalistą

Tak zwane "Ostatnie przygotowania" trwają od początku roku - uzupełnianie arsenału woblerów z uwagi na dłuższe wieczory jest bardziej efektywne, mam zdecydowanie więcej czasu na dokładne przemyślenie swoich ubiegłorocznych błędów jak i sukcesów. Wyniki w nowym sezonie zależą w dużym stopniu od chłodnej kalkulacji:
- co było OK?
- co robiłem źle?
- co powinienem poprawić?
- jakie przynęty były najlepsze i dlaczego?
- dlaczego tak a nie inaczej? itd...

Umiejętność odpowiedzenia sobie na te pytania da nam możliwość ustrzeżenia się podobnych błędów w przyszłości.
Nic nie zastąpi doświadczenia nad wodą jednak warto wyłuskać z pamięci negatywy i pozytywy ubiegłego sezonu aby po raz kolejny nie pukać się w czoło popełniając tą samą gafę dziesiąty raz.

Tworzenie nowych przynęt aby zastosować je w miejscach do których w ubiegłym roku nie dotarliśmy w sposób zadawalający żadną dostępną nam przynętą - takim złotym mam nadzieję środkiem będzie połączenie woblera z gumą a właściwie przodu woblera z ogonkiem kopyta. Wykonałem go z drewna lipowego i kopyta Mans'a.
Założenia były takie:
- zerowa pływalność
- ruch ogonka przy bardzo małych prędkościach
- trzymanie odpowiedniej głębokości i nurtu rzecznego.

Po kilku mniej lub bardziej udanych próbach wyszła hybryda według mnie o znakomitych właściwościach założenia moje nie zostały spełnione tylko w pierwszym punkcie, jednak uzyskałem przynęty bardzo wolno tonące i przy tym cały czas utrzymujące pracę ogonka.

Pełny dobrych myśli zapraszam kolegów nad wodę i życzę wielu udanych wypraw.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: System open source ERP - innowacyjna technologia: OpenERP to jedna aplikacja dla całego Twojego biznesu.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).