Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Wobler

Zdzichu i Janek poszli na sumy , po chwili:
- koledzy! ratujcie!Zdziśka, wobler przygniótł.

Wobler
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Pesteczki

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 5866 
Komentarzy: 1 
ID: 46874 
Węzeł: 28135 
Moje drugie ja

Całe zamieszanie rozkręcił Jedlinek swoim pomysłem na jaziowe przynęty z pestek.

Pomysł wydał mi się na tyle interesujący, że sam zacząłem je robić. Po wygotowaniu każda została rozpołowiona aby wydłubać jej zawartość i wypiłować kanalik na haczyk muchowy.

Zastosowanie haczyków dało mi dwie korzyści. Po pierwsze - tylko leciutki druciaczek pozwala zachować pływalność takiej przynęcie a po drugie, zamocowany nisko doskonale ją wyważa. Połówki pestek (z lenistwa) sklejam Kropelką a malowanie dodatkowo wzmacnia połączenia. Do malowania używam modelarskich, błyszczących Humbroli, które dają znakomita warstwę pozwalającą pominąć etap lakierowania.

Jak widać na fotce nie wszystkie są wyposażone w stery bo - owady raczej pod prąd nie pływają. Te spławiam z prądem leciutko czasem przytrzymując aby powstał efekt smużenia. Pestki wyposażone w ster są najczęściej tonące (ale bardziej przypominają suspendery niż klasyczną tonącą przynętę)
Jeżeli ktoś zapyta o ich łowność, to powiem tylko tyle - są na tyle inne aby skusić jazia lub klenia tam gdzie klasyczne przynęty zostały przez ryby totalnie "olane".

Pesteczki

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   

Bardzo mnie zdziwiło że są to przynęty z pestek ale jak zobaczyłem jak one wyglądają to po prostu trochę mnie zbiło z tropu są po prostu super sam będę próbował coś takiego zrobić. Pozdrawiam Patryk.

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: eZ Publish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).