Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 13

Zdrada.

Dwoje kochanków baraszkuje... nagle słyszą, że mąż kobiety wraca z delegacji i dobija się do mieszkania.
Kobieta nie wiedząc, co zrobić wypycha kochanka na balkon, a ubrania wyrzuca za balustradę.
Mąż usiadł wygodnie przy stole je obiad, czyta następnie gazetę popijając kawą.
Nagle walenie do drzwi balkonu.
- Panie, ratuj Pan. Byłem na piątym piętrze u kochanki, gdy nagle mąż wrócił. Pożycz Pan jakieś ubranie, bo strasznie zmarzłem, a to przecież grudzień.
Mąż pożyczył ubranie. Facet poszedł.
- Wiesz Mańka, albo Ty jesteś k…, albo w ciągu 12 godz dobudowali piąte piętro…

Zdrada.
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (13)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Wiatru granie

Warto się czasem zasłuchać
w wiatru granie, szum gałęzi,
listopadów przemijanie.
Warto się czasem zasłuchać w grobów ciszę...

Wiatru granie
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,4/5 (12)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Praca ciągła

Tomku,

Silnik też działa na zasadzie pojedynczych eksplozji, które nastepując po sobie dają efekt ciągłej pracy. W dodatku praca wykonywana przez zazwyczaj cztery cylindry powieksza ten efekt. Zaś kiedy przerwy między eksplozjami sa zbyt długie albo którys z cylindrów "nie pali" to silnik działa nieówno, a w końcu staje. Choćby miał głowice i zawory ze stopów platyny i irydu.

Ci, którzy kierują stowarzyszeniem nie biorą za to "kasy", jak to nazywasz. Wynagradzani są pracownicy, zatrudnieni przez stowarzyszenie. Ci, od których tak wiele oczekujesz oddają Tobie i innym swój czas, którego Tobie szkoda. Zgoda - oni decyduja się oddać tego czasu inym więcej, ale to powinno wśród pozostałych rodzić poczucie zobowiązania oddawania czasem nieco ze swego. Oczywiście pod przywództwem tych, których sobie sami wybiorą, znając ich i uznając za zdolnych do przewodzenia. Bo w stowarzyszeniu nie wybiera się do zarzadów "jeleni" do roboty za wszystkich ani dyktatorów czy władców tylko przywódców, za którymi się chce podążać. Pod warunkiem, że się chce. Jak nie ma kto podążać za przywódcami to oni sami tracą motywację. Nie wszyscy maja taką wędkarską cierpliwość i odporność na zużycie jak ja .

Czasem przywołuję przykład Słowaków czy Czechów, którzy są zobowiązani przeznaczyć 10 godzin w roku na pracę na rzecz stowarzyszenia (że o wiekszych niż u nas ograniczeniach w dostepie do eksploatowania wod nie wspomnę). Tę pracę organizują zarządy (przywódcy), a sami wędkarze tego organizowania od nich wymagają. Bo wiedzą, że pracują "na swoim". Ci, którzy nie maja ochoty lub czasu na pracę wnoszą dodatkowe 1000 koron (słowackich) rocznie. I to jest "fair".

A suma 600 000 wędkarzy (w Polsce) x 10 godzin to potencjalnie 6 mln roboczogodzin rocznie. Nie mówiąc już o tym, że takie, nawet drobne, zaangażowanie wzmacnia poczucie współodpowiedzialności za łowiska. Wyobraź sobie jak to wpływa na poziom kłusownictwa wewnątrz organizacji oraz na poziom respektowania podejmowanych uchwał i na współuczestnictwo w ich podejmowaniu. A te kraje to taka sama "postkomuna" jak my.

Zaś za wędkowanie, jak wszystko stanie "na nogach" zamiast "na głowie" będziemy płacić więcej, bo to konieczne, niezależnie od tego kto będzie gospodarował na wodach. To "więcej" może być ograniczone w działalności "non profit" prowadzonej przez stowarzyszenia, albo mniej ograniczone na wodach, które będą musiały przynosić dochód dzierżawcom (jeżeli będą).

A efekty dobrego gospodarowania na wodach są widoczne i mądrzy wędkarze je osiągają. http://www.f...=36676&offset=0

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Łowiska specjalne cz.II Ocena: 6 Ilość ocen: 1Ocena: 6 Ilość ocen: 1Ocena: 6 Ilość ocen: 1Ocena: 6 Ilość ocen: 1Ocena: 6 Ilość ocen: 1Ocena: 6 Ilość ocen: 1

Ryszard Siejakowski
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Hydroizolacja - osuszanie ścian fundamentowych budynków