Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 46

Wiek ryby

Jak poznać wiek ryby?
- Po oczach. Im oczy dalej od ogona, tym ryba starsza.

Wiek ryby
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,2/5 (46)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Niepoprawny krytyk

Czapku w czapce lub bez czapki.
Chyba masz na oczach klapki?
Ciągle coś Ci w poprzek leży.
Czas byś w siebie już uwierzył!

więcej...

Niepoprawny krytyk
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Świniec

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 5421 
Komentarzy: 0 
ID: 170526 
Węzeł: 139826 

Świniec i jego tajemnice.

Mieszkam we wsi Ugory, gdzie nam do powiatu - Kamienia Pomorskiego, który szczyci się prawami miejskimi od 1274 roku, upiększa go katedra, gotycki ratusz, i czarodziejski Królewski Kamień. Ugory to zwykła nadbałtycka wieś, wieś w której mieszkają wspaniali ludzie. Trochę nieśmiało chciałbym też włączyć się do dyskusji w forum, bo cieszy mnie to, że jest ktoś, kto chce poznać tajemnice rzeki nad którą się urodziłem. I chociaż Trzęsacz obdarzył Kamień Pomorski barokowym ołtarzem, to my Ugoranie wspomagamy go naszą rzeką Świną. Brak informacji o tym łowisku nie jest spowodowany nieprzyjaznym stosunkiem do wędkarzy, wynika on z ton śmieci, które pozostają po tysiącach zapaleńców, którzy zwabieni informacją o największym tarlisku płoci myślą, że w jeden dzień przeżyją przygodę o której będą opowiadać całymi latami.

Wcale tak nie jest - na Świniec nie przyjeżdża się z trzynastometrowymi wędkami, bo nawet ósemki nie można utrzymać w ręce przy tak potężnych wiatrach. Na Świniec nie przyjeżdża się z ochotką czy białymi robakami - to mity. Może w głębi kraju są to dobre przynęty, u nas na pewno się nie sprawdzą. Nie potrzeba zostawiać na brzegu stosu plastikowych pudełek, stert zmoczonych gazet, czy foliowych torebek po markowych zanętach. Świnecka płotka tak na to się nie skusi. Nie żeby tego nie lubiła, ona po prostu tego nie weźmie, nie weźmie dlatego, że jest to płoć morska a nie śródlądowa. Możecie wędkarze nałowić jej kilogramy, ale załóżcie na haczyk ziarno łubinu zamoczone przed łowieniem w dobrze przesolonej wodzie, a najlepiej krewetkę i na pewno nałowicie krocie ryb a przy swoim ogromnym zadowoleniu zdobędziecie dodatkowo sympatie miejscowych wędkarzy, wspaniałych wędkarzy ze wsi Ugory, Jałki, Mokradeł, którzy nie będą musieli po Was sprzątać i zawsze posłużą dobrą radą. Oto cała tajemnica naszej rzeki.
Staszek ze wsi Ugory.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: System open source ERP - innowacyjna technologia: OpenERP to jedna aplikacja dla całego Twojego biznesu.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).