Left menu

Filters

Humor»

Rating: 4 Reviews count: 8

W samolocie ;)

Podczas lotu samolotem pasażer mówi do sąsiada:
- Niedobrze mi, chyba będę wymiotować, co zrobić?
- Naciśnij pan ten guzik nad głową.
- A po co?
- Wówczas u stewardessy zapali się światełko...
- To ja ku**a źle się czuję a ona nie potrafi sama sobie światła zapalić?

W samolocie ;)
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,1/5 (8 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Na Romana - wspominkowo

Cisza jakas tu grobowa.
Jedza znikła. Fly sie schował.
Ja sam jeden na tym polu
Jak asinus asinorum
Chyba zeby sie pochwalic
Pisze to cum grano salis.
Kłótni wiła się tu rzeka.
Teraz ad calendas Graecas
Odłożona byc się zdaje.
Czyzby "mane, thekel, fares"?
A la guerre comme a la guerre..
Pustka cicha - marny żer.
Choc cum tacent, clamant
Cóż nam cisza powie sama?
Gdym do wojny szukał wiktu
Ech! Horribile dictu!
Patrze! O impos animi!
Fly ma disiaj imeniny!?
I wojenna ma potencja
Padła cum debita reverentia..
Miły spór da lana caprina
Choć się czasem pieni ślina.
Zyj wiec ad multos annos.
Życiu nie daj wodzić za nos.
Lux in tenebris niech Cie wiedzie.
Choc Robaki i tak w przedzie.
Obyś sie podobał niebu
Cum gais, boris et graniciebus.
I nie będzie referendum.
Nunc est bibendum!!

Na Romana
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,8/5 (6 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Search

Advertising

Czym dla Ciebie jest wędkarstwo?

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 3502 
Komentarzy: 0 
ID: 65827 
Węzeł: 43724 

Witam wszystkich wędkarzy.

W moim artykule opowiem wam dlaczego wędkarstwo stało się moją pasją i oczywiście czym dla mnie jest. Jeśli interesują cię opowieści wędkarskie , to właśnie ten artykuł...

Majowa Wisłoka

...jest dla ciebie. Lubię pisać bardzo na ten temat ponieważ kocham wędkować. Otóż w wieku 10 lat poszedłem nad Wisłokę, w tamtych czasach wędkarzy w moich okolicach było niewiele, zobaczyłem wędkarza i podszedłem do niego by zobaczyć czy coś złowił. Gdy podszedłem do niego i po kilku sekundach zobaczyłem jak ciągnie rybki , po chwili większe mniejsze itd. Patrzyłem na niego jak on to robi pomyślałem że dlaczego ja nie mógłbym spróbować łowić tak jak on. Wtedy miałem dużo pytań jak co gdzie jednym słowem od czego zacząć.

Po długich obserwacjach wędkarza wróciłem do domu , byłem tak zafascynowany że o niczym innym nie myślałem tylko o wędkarstwie. Na drugi dzień już rano wstałem z łóżka by zdobyć gdzieś jakąś wędkę . Ale że mój starszy brat chodził na ryby ale nie z zamiłowania tylko tak można powiedzieć że na niby. Nigdy nić nie złowił. Posiadał on wędkę bambusową z metalowym kołowrotkiem, pomyślałem że wybiorę się wreszcie na ryby. No ale to nie wszystko wędkę miałem , kołowrotek, żyłkę i po za tym nic. Skoro brakowało mi jeszcze haczyków i spławika musiałem pomyśleć skąd ja to wezmę o sklepach wędkarskich mi się nie śniło , więc postanowiłem zdobyć szpilki by zrobić haczyk , no i udało się haczyk już był teraz jeszcze spławik i ruszam na wodę.

Przechodząc koło domu zobaczyłem przypadkiem kawałek styropianu leżącego na podwórku od razu mnie ruszyło by wykorzystać ten materiał na spławik. Po kilku minutach zrobiłem spławik ze styropianu nie przypominał on spławika jakie można kupić dziś no ale wtedy byłem bardzo dumny że poradziłem sobie sam z tym wszystkim.

Zdjecie wisłoka w maju

Teraz już myślałem o wyjściu już tylko na ryby i nic więcej , ale na każdym kroku miałem trudności jak związać haczyk jak zamocować spławik jak się tym posługiwać , było to bardzo trudne i na każdym kroku miałem problemy , a mimo tego nie poddawałem się ponieważ już wtedy pojawiła się miłość do wędkowania. W ten sam dzień wybrałem się na ryby , zachmurzyło się chmury przysłoniły niebo , grzmiało , wręcz pogoda przed burzą ale ja tak bardzo chciałem iść na ryby że nic nie było mnie w stanie powstrzymać , wybiegłem z domu z moim sprzętem jeśli tak to mogę ująć i po kilku minutach byłem na wodą , zaczaiłem się w miejscu gdzie nikt nie chodzi i wykonuje pierwszy rzut do wody , no ale niestety jak to bywają początki nie trafiłem do wody tylko na krzaki i urwałem wszystko jedyny haczyk i spławik. Byłem smutny i zły że mi się nie udało. Zaczęło już padać więc szybko uciekłem do domu.

Po kilku dniach nie wiedziałem jak mam zacząć łowić więc postanowiłem wybrać się nad wodę i zaprzyjaźnić się z wędkarzami.

I tak mijały tygodnie rozmawiałem i obserwowałem jak wędkują.
Pewnego dnia przyniosłem wędkę nad wodę i zaczynałem wszystko od nowa pod czujną uwagą wędkarzy. Wyposażyli mnie w spławik z prawdziwego zdarzenia , haczyk i stawiałem pierwsze kroki wędkarski . Rzucałem bardzo blisko brzegu ale byłem dumny że nauczyłem się posługiwać wędką. Wreszcie zaczynałem łowić okonie, uklejki , płotki małe i byłem dumny że mi się udało. I tak łowiłem .

Ale lata leciały i byłem starszy z roku na rok , przyszła myśl o większych rybach i tak się zaczęło na dobre. Dla mnie wędkarstwo jest ucieczką przed rzeczywistością , przed otaczającą szarością , jest dla mnie czymś wspaniałym , szczególnie w okresie letnim ponieważ wędkowanie w tym okresie jest bardzo miłe. Jeśli wybieram się na ryby zapominam o wszystkim i liczy się tylko rzeka przyroda i ja.

Spędzone chwile na wodą wspominam bardzo długo , ponieważ to co przeminie nigdy nie powróci dlatego pamiętam by cieszyć się tym wspaniałym hobby . Gdy wyruszam na ryby jestem wesoły zrelaksowany i czuje że żyje , jeżeli czytasz ten artykuł i wędkujesz kilka lat to z pewnością przyznasz mi rację. A więc chciałem odpowiedzieć na pytanie które jest tematem tego konkursu :
Czym dla ciebie jest wędkarstwo ?

Otóż dla mnie wędkarstwo jest pasją , pokochałem wędkowanie od dzieciństwa aż do dzisiaj.

Dla wszystkich wędkarzy pozdrowienia i życzę miłych chwil spędzonych w tego rocznym sezonie nad wodą.

PS. Tomek

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Printerfriendly version Help Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Aukcje wędkarskie

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).