Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Dyktafon

Szef do blondynki sekretarki:
- Jak pani chce, proszę użyć mojego dyktafonu.
- Dziękuję, ale użyję po prostu ręki jak inni.

Dyktafon
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze.

Trafiłem....

więcej...

Wielkie Łuki cz.2.
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Wędkarskie miesiące - Maj

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 6362 
Komentarzy: 1 
ID: 15328 
Węzeł: 11585 
Roman Wigura

Jadę do Szwecji, krainy niezliczonej ilości rybnych wód!

Niestety jadę do pracy i to tylko na miesiąc. Nie biorę ze sobą wędek, bo i po co, to tylko na miesiąc. Pracodawcy okazują się niezwykle miłymi ludźmi, a kiedy w rozmowie z nimi przyznaję się do posiadania bzika na punkcie ryb i do tego łososiowatych Mikael obiecuje zorganizować wyjazd na ryby już w najbliższą niedzielę. Z niecierpliwością oczekuję tego dnia.

W niedzielę, skoro świt około 9.00 Mikael przynosi dwa spinningi Abu, pamiętające burzliwy rozwój tej firmy w latach 70-tych (autentyczne plastikowe kije długości 1.65 m, zaopatrzone w druciane przelotki) do tego dwa kołowrotki Abu-Matic, czyli "betoniarki" z krytą szpulą. Żyłka na oko 0.35 mm długości po ok. 20 m na każdym, do tego dwa spławiki żywcowe z ciężarkami 20 gramowymi. Każdy zestaw zakończony stalowym przyponem, do którego przymocowany jest haczyk nr 2 na kawałeczku żyłki. Modernizuję trochę te sprzęt w czasie, kiedy mój gospodarz uzbrojony w łopatę usiłuje wydrzeć kilka robaków kamienistej szwedzkiej ziemi.

Wreszcie jedziemy na rzeczkę odległą ok. 30 km i płynącą przez niewielkie miasteczko. Właśnie tu, w środku miasteczka ma się spełnić moja pstrągowa przygoda. Rzeczka ma szerokość ok. 5 metrów, brązowo zabarwioną wodę o głębokość od 10 do 60 cm, w miarę szybki prąd i kamieniste dno. Mój sprzęt, a zwłaszcza spławik i ciężarek wyglądają monstrualnie wobec wielkości wody. Szybko decyduję się na modernizację sprzętu, pozostawiając jedynie haczyk. Jako spławika używam kawałek patyczka. W tym czasie Mikael wyłowił kilka okonków wpuszczając zestaw w głębsze miejsca. Wysnuwam kilka metrów żyłki i usiłuję zarzucić mój nietypowy zestaw w poprzek nurtu. Patyk spływa 2, może 3 metry i ucieka w bok. Zacinam i po chwili piękny, ciemny pstrąg ląduje na brzegu. W ciagu pół godziny złowiłem 6 wymiarowych (wg. naszego regulaminu) pstrągów i kilkanaście mniejszych. Zabawa trwała do momentu wyczerpania się skromnego zapasu robaków. W drodze powrotnej Mikael wyjaśnia mi, że na ogólnodostępnych wodach można łowić wszelkimi metodami, na wędkę, siecią, żakami itp. urządzeniami. Czuję się "wędkarsko" oszukany, bo zabrakło dalekiej wyprawy o świcie, skradania się do wody, niepewności sukcesu. A tu są wody, w wodzie ryby, można łowić jak się chce, nie ma Związku Wędkarskiego. Może właśnie dlatego?

Nobody

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   

Z tą "krainą niezliczonej ilości rybnych wód" to nie do końca jest prawda, znam kilka jezior na południu, które są kompletnie wytrzepane z dużych ryb, głównie szczupaka i sandacza, gospodarka rybacka(sandacz) jest w tym kraju bardzo prężna. Oczywiście rybostan wód szwedzkich jest i tak olbrzymi, nie ma co Polski porównywać.
powodzenia!!!

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Przynęty wędkarskie

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).