Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 4

Nad wodą...

Młody wędkarz opowiada koledze:

- Mój tato mówił, że wczoraj na rybach złapał w przeciągu godziny karpia, szczupaka, suma, sandacza i węgorza.
- 0, to mój tata tak nie potrafi!
- Łowić?
- nie, bajerowaćl...

. . . . . . . . . . . . . .

Strażnik wędkarski przyłapał małolata na stawianiu drygawic.

- Wstyd młodzieńcze! Tym razem ci podaruje, ale gdybyś był pełnoletni, skierowabym sprawę do Sądu, który mógłby nawet zamknąć cię do więzienia. I co wtedy powiedział by twój ojciec?

- Powiedziałby "Witaj synu..."


Nad wodą...
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,8/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Kłótnie?

Dyć się kłócić nie zamierzam,

ni grubego tropić zwierza.

Tak mnie wzięło na wspominki

w ROmanowe imieninki

by kolegę spytać czy

wciąż pamięta K(S)WI?

Kłótnie?
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,2/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

12 DNI NAD ÄSNEN

Ocena: 6 Ilość ocen: 6Ocena: 6 Ilość ocen: 6Ocena: 6 Ilość ocen: 6Ocena: 6 Ilość ocen: 6Ocena: 6 Ilość ocen: 6Ocena: 6 Ilość ocen: 6  hit
Ocena: 6 
Ilość ocen: 6 
 Ilość wyświetleń: 10303 
Komentarzy: 6 
ID: 12663 
Węzeł: 9676 
www.przybalka.com

Chciałbym się z Wami podzielić wrażeniami z mojej ostatniej wyprawy do Szwecji. Dokładnie to nad jezioro Äsnen.

Być może niektórym bywalcom RO ta nazwa coś mówi. Nie tak dawno rozgorzała dyskusja pod zdjęciem przedstawiającym drzewo „ozdobione” głowami szczupaków. Jak się okazuje to zwyczaj niektórych wędkarzy, nie koniecznie z Polski. Drzewo, którego zdjęcie zamieszczam, znajdowało się na terenie ośrodka i z tego, co wiem, nie nasi to zrobili. No cóż, zwyczaj niezbyt godny naśladowania a i reklama wątpliwa, bo pokazuje, których ryb na pewno nie złowimy.

Drzewo

Na szczęście z zębaczami jest naprawdę nieźle. Jezioro jest nie do przełowienia, to wielki akwen z 960 wyspami bezludnymi :) i wieloma zatokami. Nie trudno tu zabłądzić, jeśli nie umie się posługiwać starym poczciwym kompasem, lub nie posiada się GPS-a z naładowana baterią. O przydatności echosondy na nieznanej wodzie nie trzeba przekonywać. Tu jest wręcz konieczna ze względu na niebezpieczne kamieniste rafy.

Niestety nasz wyprawa wypadła w okresie fatalnej pogody, sztorm gonił sztorm a z nieba lalo się non stop z niewielkimi przerwami. Taki obrazki jak na zdjeciu to prawdziwa rzadkość.

To, co boli mnie najbardziej to brak zdjęć. Wyjecie aparatu było wielkim ryzykiem a i uroda fotografii zrobionej przez zalany obiektyw była by wątpliwa.

Szczupak z Äsnen
Szczupaki z Äsnen

Ale i najgorsza pogoda nie była w stanie popsuć nam humoru, który podsycaliśmy w inny sposób. Byliśmy zakwaterowani w dużych pięknych domach nad północną częścią jeziora. Kominki i sauna pozwalały nam spędzić czas bez łowienia w przyjemnej atmosferze.

Kominek
Domek nad Äsnen
Sen

Oczywiście to nie wszystkie atrakcje, jakie są w tym ośrodku. Zaprzyjaźniłem się z właścicielem tych pięknych domów. Dla wędkarzy, którzy są już znudzeni wędkowaniem lub chcą przeżyć coś innego, organizuje się Ulli Hübers Safari połączone ze strzelaniem do rzutek. To niesamowite przeżycie jechać 3,5 tonowym pojazdem wojskowym po wertepach w poszukiwaniu łosi.

Safari
Talerzyki

Samo strzelanie karabinem myśliwskim, albo pump gun w środku lasu, dostarcza niezapomnianych wrażeń na cale życie.

Posiłek

Safari zakończyło się wspólnym posiłkiem u rybaka, który jest mistrzem w swoim fachu a na wędzeniu ryb zna się jak mało, kto.

Zatoka

Miałem okazje porozmawiać od serca w właścicielem ośrodka i dowiedziałem się, że do momentu poznania mnie miał błędne pojecie o Polakach. Były to obiegowe opinie, które docierały do niego. Teraz już wie, ze Polacy są różni jak Niemcy czy Szwedzi. Kiedy poznał mnie lepiej, chętnie przywita każdego Polaka. On najzwyczajniej polubił słowiańską duszę ;).

Äsnen

Mam nadzieje, ze nasi wędkarze będą tam zaglądać i pokażą się z jak najlepszej strony. Ja otrzymałem propozycje pracy w ośrodku jako przewodnik wędkarski. To dla mnie jako wędkarza wyróżnienie, co nie ukrywam cieszy mnie :). Na razie rozważam tę propozycje. Jeśli się zdecyduje, powiadomię o tym na RO w ogłoszeniu, „Z WIELKIM JANEM NA WIELKIE SZCZUPAKI” :)

Wszelkie informacje na temat jeziora i ośrodka znajdziecie na stronie:
http://www.schweden-ferienhaeuser.com

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania, jeśli ktoś na poważnie planuje spędzić tam niezapomniany urlop.

Przybalka@aol.com
Jan Przybalka

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   

Janek - relacja z wyprawy extra. Gratuluje tekstu i fotek. Pisz więcej, masz o czym. Czekamy na dalsze...

Początek

Primum non nocere

Widzę w tym same korzyści:
1/ opinia o Polakach jako fachurach ugruntuje sie na amen.
2/ opinia o Polakach jako złodziejach i mięsiarzach bedzie conajmniej nadwyrężona, bo Ty jej przeczysz a grupom pod Twoim kierunkiem będzie nijak " mięsiarzyć"!
3/ Będziem mieć swoją wtykę na szwedzkim gruncie, to w potrzebie i paszczę będą mogli otworzyć ci, co po "obcojęzycznemu" ani w ząb!
4/ szwedzkie szczupaki nauczą sie respektu dla polskiej (Janowej) ręki, co może byc przyjaznym odwetem za desant Wazów w naszą historię
5/ no i te reportaże...... miodzio! Juz na nie czekam !!!!!
Reszte pytań szczegółowych zadam Ci na pocztę. Gratulacje- Ewa.

Początek

Janie 6 jestem nadal pełen podziwu dla artykułów i twoich wyczynów z kijem w ręku

Początek

Krzysztof Komoszka

Cześć Jan, czekałem na tę relację z niecierpliwością. Czytałem ją z nie małą satysfakcją - nasi górą!!!
Cieszę się, że udały ci się wakacje, ale mam tylko jedną małą pretensję - za mało zdjęć, choć znam przyczynę
Dla mnie bomba, mistrzostwo świata, opis godny mistrz@!!!
Serdecznie pozdrawiam, Krzysiek.
P.S.
Jasiu czy możesz podać mi na priv swój nr telefonu?

Początek

Jan, ja znam tego właściciela ośrodka. On go założył kiedy rozpadł się jego zespół w którym grał na gitarze. Jeśli dobrze pamiętam to grupa nazywała się ZZ TOP Masz u mnie 3 x 6 za naprawianie fatalnej opinii jaką mamy na zachodzie. Niech się nas obawiają jako znakomitych fachowców, bo temu strachowi towarzyszy szacunek. Jak widać można dzięki temu dostać propozycję pracy. To więcej niże samochód nafaszerowany szczupakami i kilka rzeczy zabranych z wyposażenia domku na „pamiątkę”.
Pozdrawiam

Początek

Janie, nie podejrzewałem Ciebie o takie talenty dziennikarskie,
zaczynam o tym myśleć, a to już pachnie kłopotami z meine frau.
pozdrawiam Mons

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Osuszanie ścian - iniekcja krystaliczna

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).