Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Wobler

Zdzichu i Janek poszli na sumy , po chwili:
- koledzy! ratujcie!Zdziśka, wobler przygniótł.

Wobler
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

List z wędkarskich wakacji

Ocena: 5 Ilość ocen: 4Ocena: 5 Ilość ocen: 4Ocena: 5 Ilość ocen: 4Ocena: 5 Ilość ocen: 4Ocena: 5 Ilość ocen: 4Ocena: 5 Ilość ocen: 4
Ocena: 5 
Ilość ocen: 4 
 Ilość wyświetleń: 5186 
Komentarzy: 7 
ID: 17371 
Węzeł: 12624 

Hotel Sheraton Warszawa Poland. Nasze ukochane małżonki Kasia, Ania, Gosia i Beata. Do rąk własnych.

Kochane dziewczyny!
Piszemy do was wspólny list, gdyż kilka dni wieczornych rozmów udowodniły nam, że mamy jednakowy pogląd na wszystkie sprawy i jednakowe propozycje dla każdej z żon. Piszemy wspólnie również dlatego, żeby żadna z was nie pomyślała i nie mówiła, że to jej mężowi coś do głowy uderzyło i bredzi ( jak to zwykle bywało ).
Na początku naszego listu pozdrawiamy was serdecznie i mamy nadzieję, że trwające już prawie 10 dni zakupy w Warszawie idą wam tak dobrze, jak nam wędkowanie w Kanadzie. Doceniamy, jak ciężką wykonujecie pracę aby się dobrze ubrać, umalować, jak wam ciężko znosić upały solarium i zabiegi kosmetyczek. Jesteśmy jednak głęboko przekonani że efekty wynagrodzą wam ( i nam ) to poświęcenie. Doceniamy was niezmiernie i tęsknimy za waszym towarzystwem, za rozmową z każdą z was.
Powstały jednak okoliczności, które stwarzają również dla nas wielką szansę na zmiany na lepsze. Dlatego postanowiliśmy napisać wam nasze obiektywne wnioski, spostrzeżenia z pewnej perspektywy.
U nas wszystko OK. W pierwszym tygodniu złowiliśmy po 2 tony ryb każdy i ustanowiliśmy nowe spinningowe rekordy kraju we wszystkich gatunkach ryb drapieżnych. Nasz przewodnik po drugim dniu wpadł w depresję, gdyż każdy z nas złowił kilkakrotnie więcej niż on i w inny sposób niż zalecają wszyscy przewodnicy i odwieziono go do szpitala. Dziś dzwonił że czuje się lepiej i jutro wraca, aby nas zawieźć na nowe łowiska. Zaproponował nam zapłatę po 2 tys. dolarów dziennie dla każdego z nas za naukę łowienia ryb naszymi polskimi metodami.
Właśnie dostaliśmy zaproszenie z elitarnego klubu wędkarskiego z Ottawy do wstąpienia w szeregi klubu i reprezentowania go we wszystkich imprezach krajowych i międzynarodowych. Dostaliśmy od rządu prawo stałego pobytu, po 800 tysięcy dolarów na zagospodarowanie i propozycję zmiany obywatelstwa.
Największa stacja telewizyjna zaproponowała nam serię dwudziestu filmów wędkarskich z naszym wyłącznym udziałem oraz honorarium po 350 tys. dolarów od każdego filmu. W dodatku pokryją za nas wszelkie podatki.
Nie możemy podjąć sami decyzji, gdyż bardzo zależy nam na waszej opinii. Wiemy, że nie znosicie naszego hobby i tylko dlatego zgodziłyście się na naszą wędkarską wyprawę gdyż zafundowaliśmy wam miesięczne zakupy za kwotę całych naszych życiowych oszczędności. Gdybyśmy przyjęli te propozycje, musiałybyście znosić nie tylko nasze wyjazdy na ryby raz w miesiącu, ale prawie codziennie. Z naszej strony zapewniamy, że wzmocniłoby to tylko nasze uczucia w stosunku do was, a rozłąka sprawia nam zawsze szczery ból.
Te wszystkie zaszczyty i przyjemności, jakie nas tu spotykają nie są tak ważne jak nasza szczera chęć do bycia z wami. Są jednak pewne fakty, które musiałybyście przyjąć do wiadomości i troszkę zmienić wasze postępowanie w stosunku do nas. Po pierwsze musicie uznać, że wędkarstwo nie jest zajęciem zbytecznym, głupim hobby, na które nie warto wydać złamanego grosza. Jak dowodzą ostatnie wydarzenia, to my mieliśmy zawsze rację w tym względzie i musicie nam ją przyznać i zaakceptować, z radością przyjmować naszą pasję.
Po drugie piwo, stek i kiełbasa są najlepszą dietą dla mężczyzny a nie makaron, pierogi z truskawkami i pizza, którą nas faszerujecie przy każdej okazji. Fakty przeczą wszystkim waszym teoriom czytanym w kobiecych czasopismach i dietom tam zalecanym ( a propos – koniec prenumeraty Claudii, Olivii, Chwila dla Ciebie, Pani Domu i innych na rzecz czasopism wędkarskich). Schudliśmy po prawie 6 kg każdy i czujemy się świetnie. Spadł nam cholesterol i zmalała ilość siwych włosów. W naszych lodówkach od dziś mają zawsze być konkrety czyli schabowy, coś na pieczeń i gulasz. Kasza gryczana, mazurska są dalej zakazane w naszych domach ( jak już wam wiadomo od momentu wyjścia z wojska żaden mężczyzna tego nie ruszy ) i nie wolno ich przy nas gotować. Oczywiście możecie sobie gotować te wasze ciapy typu lasagne, ale nas tym nie będziecie karmić. Chętnie będziemy wam pomagać w kuchni przy smażeniu schabowego i frytek, odkręcaniu słoika z ogórkami, krojeniu jarzyn na surówkę ( bez dodawania kaparów, sera feta, sosu vinegrette itp. niszczących prawdziwy polski smak składników). Oferujemy wam częstsze wizyty w restauracjach, w których mogłybyście zjeść te waszym zdaniem smaczne a naszym bezwartościowe ciapy, po których dalej jesteśmy głodni, przygotowywane przez niby Włochów i Francuzów. Pod warunkiem oczywiście że znajdą się na to pieniądze, czyli rachunki telefoniczne, które nabijacie gadaniem z koleżankami spadną o połowę.
Po trzecie wasze zwierzęta są tylko wasze, więc nie będziemy więcej czyścić klatek waszych papug, opróżniać kuwetek waszych kotów, wyprowadzać o świcie waszych piesków.
Po czwarte zapiszecie się na gimnastykę i w wyniku tego przestaniecie kupować: tabletki na chudnięcie, tabletki na przeczyszczenie, tabletki na rozwolnienie, krem na żylaki, tabletki na krążenie, krem na celulit, tabletki na chandrę, tabletki nasenne, tabletki na przebudzenie, tabletki na ból lędźwi, tabletki na ból karku, i wiele innych , których nie jesteśmy w stanie zapamiętać. Po piąte przyjmiecie do wiadomości że tego co mówicie mężczyzna – wzrokowiec nie jest w stanie zapamiętać tak, jak kobieta – słuchowiec.
No i ostatni szósty warunek. Mały test zaradności życiowej. Żeby tu do nas przyjechać, musicie same załatwić wszelkie formalności. Sprzedacie samochody na giełdzie za średnią cenę z porównywalnych ofert. Zamówicie firmę, która odwiezie meble do komisu. Zgłosicie mieszkania do wynajmu do biura nieruchomości. Założycie nowe konta w banku, który wam wskażemy, aby pieniądze z wynajmu wpływały na te konta (jako wasze własne „kieszonkowe” pieniądze). Pójdziecie do kancelarii Wieśka i upoważnicie go do zarządzania naszymi nieruchomościami. Załatwicie zgodę na transport waszych zwierząt, z tym że Krzysiek zastrzega, że Gosia ma papugę podarować jego siostrzenicy i nie przywozić tu tego wiecznie skrzeczącego o świcie ptaszyska. Same kupicie bilety na samolot za pieniądze uzyskane ze sprzedaży samochodów i mebli. Same się spakujecie, a nadwyżkę ciuchów sprzedacie na Allegro i resztę podarujecie do Caritasu. Mamy nadzieję, że warunki te nie są dla was ciężkie, w końcu sami to robiliśmy wiele lat wysłuchując, że nic nie robimy dla domu. My już nie wracamy, tutaj starczy ryb w wodach do końca naszego życia a także dla naszych dzieci i wnuków. W kraju czeka na nas ciężka praca ( na którą to wy narzekacie że mało kasy i późno wracamy do domu ). W kraju są bezrybne wody, więc nie dziwcie się że zdecydowaliśmy zostać. Po rybach wracamy do domu szczęśliwi, uśmiechnięci i chcemy się z wami podzielić naszym wspaniałym nastrojem i radością z życia. Mamy nadzieję że przyjedziecie.
Najlepiej przerwijcie te warszawskie zakupy, bo tu jest o wiele więcej lepszych butików, do których was zapraszamy na cały dzień zaraz po waszym przyjeździe i dwa razy każdego roku na całe popołudnie!
Czekamy na Was z utęsknieniem na lotnisku w Torronto za dwa tygodnie.
Wasi ukochani mężowie – wędkarze
p.s.
Pożegnajcie nasze teściowe - serdecznie :-)

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
:)  Bardzo dobre (5)Bardzo dobre (5)Bardzo dobre (5)Bardzo dobre (5)Bardzo dobre (5)

Wszystko fajnie, ale jak mozna marudzic na lasagne?!

Pozdrawiam Zbyszek

Początek

Albo się starzeję, alebo nie wiem... Dla mnie to jest po prostu głupawe. Zgrabne, ale głupawe... Kilka zgranych stereotypów wrzuconych do miksera i wiuuu....

Początek

Rafał Kos

to moja zona tez tam chyba byla ))) naprawde niezle
pozdro kosu

Początek

Drogi Tomku !
Wasz list do pozostawionych w Polsce malzonek bardzo mnie wzruszyl.
Skazane na zakupy bez duchowego i finansowego wsparcia mezow musza przezywac
ciezkie chwile. Dobrze , ze o tym wiecie.Musicie im to koniecznie wynagrodzic !. Wrocmy jednak do was.Ciesze sie , ze tak sie u nas dobrze czujecie i wypoczywacie.
I lowice tyle ryb. I to jest wspaniale. Kanada jest piekna i zamieszkuja ja bardzo mili ludzie . Sa to ; First Nations - indianie i inuit /eskimosi/ , citizens -obywatele ,nastepnie
Landed emigrants - nowoprzybyli z prawem pobytu i wreszcie wy turysci - visitors.
Pewnie zastawiasz sie , dlaczego tak szczegolowo opisuje sklad kanadyjskich mieszkancow ? To wyjasnienie bylo potrzebne aby opisac przygode jednego z naszych rodakow.
Otoz pewien swiezy emigrant zamieszkal w Kanadzie i rozpoczal nowe zycie.
Poczatki tak jak zwykle . Nauka jezyka . Pierwsza marnie platna praca . Pierwszy samochod i ubezpieczenie wyzsze od ceny samochodu . Lista potrzeb dluga i jedna praca nie wystarczala Wzial druga. Ale serce przpracowanego i zmeczonego emigranta powiedzialo - stop. Atak serca ,karetka na sygnale , wysilki lekarzy , wszystko na nic.
Rodak znalazl sie w dlugim czarnym tunelu , z migoczacym na koncu jasnym punktem.
Ruszyl w tamtym kierunku i po krotkim marszu znalazl sie na plazy z zlotym piaskiem ,wysokimi palmami i szumiacym blekitnym oceanem. W poblizu w tropikalnym stylu budowla z napisem Bistro. I juz po chwili saczac drinka w otoczeniu pieknych dziewczat w bikini , po raz pierwszy od wyjazdu z Polski poczul sie jak w raju.Nie na dlugo. Nagle cos zaszumialo , blysnelo i .... facet obudzil sie na szpitalnym lozku.To lekarze nie poddali sie i do konca walczyli o jego zycie. Potem krotki czas rekonwalwscencji i powrot do codziennosci. Praca na dwie zmiany , odpoczynek i nastepnego dnia znowu praca. Rodak meczyl sie okropnie,Tam blekitny ocean i piekne kobiety a tu ciagla szara rzeczywistosc. Decyzja mogla byc tylko jedna . Skok z szczytu wiezowca i juz po chwili idzie czrnym tunelem w kieunku jasnegu punktu.
Wychodzi z tunelu i znowu widzi zloty piasek ,palmy,blekitny ocean. Tylko bar gdzies wcielo , i nie widac zadnch dziewczat. Jest natomiast grupa ciezko pracujacych ludzi , ladujacych zloty piasek do taczek. Jest tez ktos kto wyglada jak nadzorca , grubym kijem dopingujacy ludzi do efektywniejszej pracy. Pyta sie wiec grzecznie. Prosze pana ja tu bylem w zeszlym miesiacu i tu byl bar i ladne kobiety. Nie wie pan gdzie to sie podzialo? Nadzorca groznie spojrzal i wrzasnal . W zeszlym miesiacu to ty byles jako
visitor. Dzisiaj jestes landed emigrant wiec bierz sie do roboty bo ci kijem przywale.
Serdecznie witam Was - przyszlych landed emigrants . Wasz kolega -wedkarz

ps. Moze nie sprzedawajcie jeszcze wszystkiego

Początek

...jesteście mistrzami Kanady (świata też)!
Kobietę nie tak łatwo odciągnąć od zakupów.

Bogdan

Początek

Primum non nocere

... to nie mogliście chociaz mojego chłopa zabrać ze sobą? Przeciez on tez wedkarz, a ja juz bym była spakowana i z biletem w garści. Nawet te butiki bym odpuściła, pies je gryzł....
Ale się uchachałam.....Bomba!!!!!

Początek

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Jedno z pierwszych wdrożeń systemu CMS eZPublish w Polsce. Już niebawem pojawi się również w nowej wersji. Świat Druku - to miesięcznik naukowo-techniczny wydawany przez wydawcę: Polski Drukarz, adresowany do wszystkich związanych z branżą poligraficzną.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).