Lewe menu

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek idzie przez las wypatrując wilka,słyszy jakieś jęki
z krzaków, rozgarnia gałęzie i co widzi? Wilk zupelnie nieprzygotowany do konsumpcji, oczy przekrwione, sierść skudłacona, język sztywny jak kołek wisi z pyska (stan pewnie znany niektórym kolegom). Kapturek
z wyrzutem mówi:
- wilku w bajce jest inaczej, powinieneś mnie zjeść
wilk na to:
- Kapturek od....... się, trzy dni z Costnerem tańczyłem.

Czerwony Kapturek
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Gwiazda TVN-u

Ewa od Cwikłów,
TVN-u gwiazda,
Choć błysnęła przez chwilkę,
Lecz to była jazda.

Gwiazda TVN-u
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (13)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Inne/Ankiety/Ile wziąłeś? 

Ile wziąłeś?

Czy potrafisz podać przybliżoną masę ryb, które w mijającym sezonie zdecydowałeś się zabrać z łowiska? Nie przesadzaj, nie bądź zanadto skromny - postaraj się być rzetelny!

Ile ryb zabrałeś w mijającym sezonie?
<10 kg
10-20 kg
20-30 kg
30-40 kg
40-50 kg
50-60 kg
> 60 kg (ile?)

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   

A ja dokładnie wiem ile zabrałam - 82 kg. I to wcale nie był jakiś dobry rok, czy nie wiem jak udane połowy. Wiem to dokładnie bo dokładnie notowałam cały rok wagę kazdej zabranej rybki - zabierałam tylko wymiarowe, ale naprawdę okazuje się, ze tyle się tego nazbierało przez cały rok, gdybym nie notowała, to nigdy bym nie przypuszczała, ze tyle tego wyjdzie. Złowiłam znacznie więcej i bardzo wiele ryb wypusciłam (np. wszystkie bolenie), okonie brałam tylko powyżej 20 cm. JAkbym miała policzyć do tych złowionych i wypuszczonych jeszcze te niewymiarowe sumy to wyszłoby pewnie ze 150 kg. Gdybym nie notowała tego i ktoś pod koniec roku zapytałby się mnie ile kilo złowiłam to powiedziałabym, ze góra 5kg.

Początek

Krzysztof Komoszka

Niewiele, dwa szczupaki, kilka dorodnych okoni i chyba jednego pstrąga potokowego - to wszystko.

Początek

sezon 2005 był dla mnie jak narazie najlepszym sezonem do tej pory. Wiosna ogólnie srednio..pare boleni,kilka szczupaków..Lato....beznadzieja! Co prawda ryby brały,ale takie...szczupaczki 30-40cm.! nie wiem ile ich złowiłem. Przez cały sezon pewnie setka była! Mimo czasu, prób itp rzadko udawało mi sie złapać szczupaka przynajmniej kilówke i ponad wymiar. Już myślałem że Bugu takich nie ma. Poza tym, ogólnie wędkarze też nażekali. ALe w drugiej połowie sierpnia.....ojciec pojechał na przekose, którą do tej pory omijaliśmy, bo była niezbyt ciekawa, ale tylko tak wygladała.Po pierwszej wyprawie złapał 3 szczupaki ponad wymiar , co było jak na Bug wynikiem nawet b.dobrym .Skończyłem łapać , bo było już ciemno. Gdy następnego dnia tam pojechałem z wedka dla świetego raczej spokoju .....miałem wrażenie że wszystkie szczupaki z okolicy tam były!!! W ciągu 2 godzin złpałem 3 wymiary, jesden niewymiarowy, dwa zeszły...! o juz ciemno. Rano zaspałem, byłem nad wodą ok 6...grzmiało, ale jakoś odważyłem sie zdjąć spodnie i wejść po pas do wody, była dość zimna. Zanim zaczęło na dobre padać przez pół godziny złapałem 2 szczupaki, jeden 72, drugi 76 cm. 3-y zeszły podczas holu.Jeszcze w życiu czegos takiego nie widziałem, jedna, z pozoru zwykła przekosa, a tyle ryb. Od sierpnia do końca wrzesnia, biorąc pod uwage ze we wrześniu łapałem tytlko w weekendy złpałem tam ponad 30! szczupaków od wymiaru w górę, największy mierzył 79 cm i wazył ok 3 kg, a ojciec ok 20 , w tym jednego 5.80! Co ciekawe, malych szczupaczków prawie wogóle nie było. Spostzreżenia: ponad 90% procent ryb wzięło ok 10-20 metrów od miejsca gdzie sie stało w wodzie.Niektóre od razu po rzucie!. W wodzie?? nie wiem jakie to miało znaczenie, ale podczas łapanie z brzegu, gdzie praktycznie obławiało sie ten sam obszar wody w sumie wyciągneliśmy ok 5-7 sztuk i to mniejsze!!Najskuteczniejsze było kopytko najmniejsze i średnie, białe z czarnym grzbietem, dalej białe z niebieski i zielone z czarnym grzbietem. Głębokość za przekosą była od 0,5 do ok 2m.Pozdrawiam Jarek

Początek

Kuba Guzowski

W Szwecji pare grubych okoni, nad Ebro...sandacza, którego karpiarz do octu wsadzil, sumy wracaly do rzeki. W tym kraju tylko ryba nie bierze - bo jej nie ma.

Początek

Wziąłem dwie ryby, leszcza 40 cm waga 1 kg i troć 60 cm waga ok. 2 kg. Oprócz tego złowiłem 20 szczupaków , z tego 12 miało powyżej 45 cm, dwa ładne okonie 30 i 27 cm (no jeszcze chyba z 70 takich mniejszych, do 20 cm) , sandacza 53 cm. Biorąc pod uwagę częstotliwość moich wypraw...to jest to raczej słaby wynik. Ale może chociaż kilka z tyh 20 szczupaków przetrwa do przyszłego roku...

Początek

Moje drugie ja

Poza jednym przypadkiem nie złowiłem ani jednej godnej uwagi ryby. Wszystkie większe oscylowały w okolicach wymiaru a większość była dużo poniżej. 2 w miarę przyzwoite okonie też nie poprawiają obrazu. Co najbardziej mnie zasmuciło to totalna plaża jeśli chodzi o sandały. Ani spin, ani "martwa" rybka nie dały mi przyzwoitej ryby. No cóż taka dola jest jeszcze parę dni może jeszcze sandacz się trafi ?

Początek

No, właśnie! Brak mi zera, ponieważ od paru już lat ryby wypuszczam.

Początek

Bogdan

Początek

Rafał Kos

ale jak mam ochote na rybke to i owszem wezmę . Choć zdecydowaną większośc wypuszczam, dlatego tak mało. Obawiam się, że 10 kg bym nie dobił
pozdrawiam serdecznie kosu

Początek

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: System open source ERP - innowacyjna technologia: OpenERP to jedna aplikacja dla całego Twojego biznesu.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).