Left menu

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 2

Męskie gadanie

Rozmawiają trzy myszy:
- ja to trutkę na szczury wciągam nosem jak narkotyk i nic mi się nie dzieje!
- a ja to ćwiczę muskuły na łapce na szczury!
przechwala się druga.
Na co trzecia mysz:
- a ja idę do domu
- po co?
pytają dwie zdumione myszy
- eee, kota muszę przelecieć...

Męskie gadanie
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze

W czasie 1,5 roku pobytu....

więcej...

Wycieczki.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Niezupełnie

Andrzej, pisałem że na NIKTÓRYCH wodach mozna to wprowadzić, jesli na prawdę nie ma innej mozliwości. Byłem też na ciurkach, na których rano ktoś przeszedł a ja wieczorem miałem brania.
ja mówię trochę o czym innym. O kierunkach. Aby nie iść na łatwiznę, więc w celu nie zwiększania nakładów wywalić z wody wędkarzy do kwietnia, zrobić limit ilości osób dziennie, zakazać w ogóle zabrania choć jednej ryby raz w roku. Taki kierunek prezentują pomysłodawcy z PZW, aby nie musieć rozwiązywać trudnych problemów. Najprościej zrobić wędkarstwo dla paru osób, które są działaczami, innych wywalą z wody a sami sobie zrobią dobrze. łaskawie dopuszczając, abym zapisał się na licencję dzienną za 200zł pół roku wczesniej, a jak mi nie spasuje jechać wtedy na ryby to kasa przepadła. Albo trafię na słońce albo na powodziową wodę. Ale składać się na całoroczną ochronę - o tak, trzeba. Ryby będą, bo zapłacimy za ochronę i za to tylko, że ryby są, ale nie do łowienia. A co mnie obchodzą ryby jak ich łowić nie mogę?
Już się pojawiają nowe rewelacje i pomysły, jak np. zakaz spinningu do 1 maja. pewnie zaraz będzie do 1 czerwca. Bo jazie trzeba chronić. Właśnie szykuję się do felietonu, że jak chronić jazie to czemu nie płotki? A okonie gorsze? A że klenie się trą w czerwcu, jest okres brzany i suma, to zabronić spinningu do 1 lipca? No a potem w październiku ryby się grupują, sumy idą na zimowiska i nie biorą, to żeby nie szarpali to najlepiej od 1 października zakasać spinningu. 3 miesiące sezonu, 9 miesięcy pisania w internecie i gry w fishing simulator wersja nr 2...
Moim zdaniem myslenie w tym kierunku idzie, niestety. Zamiast w kierunku zagospodarowania takiej ilości wód, ilu jest chętnych do łowienia. Jak będą ryby to się ludzie rozejdą po wodach, bo nikt nie lubi ścisku. Jak będzie ochrona to nie będzie szarpakowców, mięsiarzy, jak będą rozsądne limity i ochrona niebędzie nadmiernej eksploatacji. To nie ilość wędkarzy trzeba dostosować do wód, a ilość dobrych łowisk do popytu na rynku. Jezeli etycznych wędkarzy, którzy zapłacą odpowiednio do potrzeb, nie będą mięsiarzyć, jest powiedzmy z 50 albo 100 tysięcy, to zadaniem PZW jest zapewnić im odpowiednią ilość rybnych łowisk. A rezcie zapewniać to co dotychczas, czyli inne wody, słabo zagospodarowane. Jak się przekonają do nie zabierania worków ryb i do większych opłat, to sami przyjdą do kasy i mozna będzie zwiększyć ilość dobrych łowisk.
Nie na odwrót ....

T.P.

Schowaj teksty   

Powiązane z

Opłaty

Który wariant opłaty na dobrym łowisku byłby do zaakceptowania dla Ciebie?

Inetersuje nas w tej ankiecie, jakie powinni, według Was, przyjmować strategie regulowania opłat właściciele łowisk. Oczywiście podane przez nas kwoty są tylko przykładowe i domniemane.

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron WWW

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).