Lewe menu

Humor»

Dajcie podbierak
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Do Hilarego i Ewy

Spoko Hilcio bez obawy,
Pojedynek? Broń mnie Boże,
Piszę tylko dla zabawy,
Co ten biedny prostak może.
Do szkoły miał pod górę,
Nad wodą spędzał wagary,
Od starych dostawał bórę,
Że zdawał to aż nie do wiary.
Ty z Ewą muzyka, książki, poezja,
Wiadomo wyższe sfery,
Pisanie Wasze - Finezja,
Idźcie Wy do cholery.
Poklepywanie i klaka,
Niedobrze mi się robi,
Zaleję chyba robaka,
Suszy mnie jak na Gobi.
Ustąpię miejsca "Pegazy",
Zostawię Wasze nerwy,
Nie miejcie do mnie urazy,
Spadam z Muzą do rezerwy.
czapek

Do Hilarego i Ewy
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,2/5 (11)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Pani Mario...

Primum non nocere

Nie bronię Tomka jako nauczyciela i nie jest to belferska solidarność ani "towarzystwo wzajemniej adoracji. O ile wiem- Tomek nie pracuje w zawodzie i był to raczej epizod w jego życiu zawodowym. Ja jako belfer swoje stanowisko wyraziłam jasno i chyba nie może mi Pani zarzucić "nieparlamentarności" określeń. Nigdy i nikt nie powiedział, że nauczyciel to święta krowa, więc proszę bez takich insynuacji. Nie znoszę natomiast obrzucania się inwektywami, bo to dobre dla przekupek na targu a nie dla ludzi "na poziomie". Nie znoszę wzajemnych obelg.Jak napisałam Tomkowi, tak i do Pani piszę słowami "Dezyderaty": "Prawdę swoją wyrażaj spokojnie..." Język polski jest bogaty, można w nim znależć "wszystko, co pomyśli głowa". I może właśnie dlatego warto o niego dbać? Kompromis jest trudną sztuką a nadmierna pobłażliwośc i usprawiedliwianie za wszelką cenę do niczego dobrego nie prowadzi. Zna Pani z pewnością określenie :"przyzwolenie społeczne"? Tu batalia toczyła się właśnie o to.
O to,żeby pod pozorem BARDZO CZĘSTO NACIĄGANEJ I NADUŹYWANEJ dysfunkcji nie dawać przyzwolenia na niechlujstwo i bylejakość. Żeby nie zwalniać nikogo od "starania się". Bo tylko ten, co się stara, ma szanse do rozwoju własnej osobowości, swoich zdolności, pokonania słabości i zwalczenia deficytów. Proszę nad tym pomyśleć w wolnej chwili. Tolerancja ma swoje granice. Tymi granicami jest.. rozsądek. Za nimi już tylko ..anarchia, akceptująca wszystko pod byle pozorem- a to prosta droga ..... do epoki kamiennej.
Pozdrawiam z nutą smuteczku .....
P.S. A jak jest z mailem? Pytam z czystej ciekawości.... Ujawniła go Pani czy trzyma w tajemnicy?

Ewa Łodź

Schowaj teksty   

Powiązane z

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Jeśli interesuje Cię wędkarstwo a w szczegolności, gdy chesz pooglądać piękne Zdjęcia wędkarskie ryb i przyrody, kliknij na wskazany link. Jest co pooglądać! Każdy hobbysta wędkarz winien być raczej zadowolony.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).