Left menu

Filters

Humour»

Rating: 4 Reviews count: 14

Quiz.

Czasopismo "Claudia" opublikowało dla swoich czytelników quiz, pod nazwą: "Czy znamy kobiety?"
Zwyciężył Tomek B., Radom, 10 lat.
Pewien starszy, rozżalony czytelnik napisał do redakcji:
"To doprawdy śmieszne! Mam 65 lat, pierwsze wiadomości o kobietach zdobywałem mając 12 lat! A TU taki smarkacz dostaje pierwszą nagrodę!"
Odpowiedź z redakcji:

Drogi Czytelniku!
Pierwsze pytanie naszego quizu brzmiało:
"Gdzie kobiety mają najbardziej kręcone włosy?" - Tomek odpowiedział prawidłowo - w Centralnej Afryce.
A co Pan odpowiedział?! I jeszcze narysował?!!!
Drugie pytanie naszego quizu brzmiało:
"Kiedy kobieta ma pianę między nogami?" - Tomek odpowiedział bezbłędnie:
- Kiedy kobieta doi krowę.
A Pańskie wyjaśnienie? Nie mieszaj Pan w to żony! I ten wulgarny rysunek, fuj!
I ostatnie, trzecie pytanie quizu:
"Na co kobiety niecierpliwie czekają każdego miesiąca? - Tomek odpowiedział do razu:
- Na nowe wydanie "Claudii".
A co Pan odpowiedział?! Dzięki Bogu, że nie było rysunku!!!!!!

Quiz.
  • Currently 4 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 3,9/5 (14 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Search

Advertising

Każdy ma inną optykę

Ryszard Siejakowski

Wojtku, nie mam zamiaru negować, Twego punktu widzenia. Każdy ma prawo patrzeć na określone sprawy z określoną optyką. Wiele razy już się zastanawiałem do czego ja właściwie należę. Gdy czytam Statut PZW a zwłaszcza paragraf 3 tego Statutu, raczej skłaniam się do tego że należę do Stowarzyszenia o zasięgu ogólnopolskim a tylko ze względów stricte organizacyjnych przynależę do jakiegoś tworu zwanego Okręgiem. Można się zastanawiać czy należę do PZW czy do ZO PZW. Kilkanaście lat temu, grupa osób niezbyt skorelowanych pod względem psychicznym, dokonała ciekawego zabiegu, sztucznie dokonując podziału na bliżej nieokreślone twory organizacyjne, którym przyporządkowano formę prawną. Zabieg cwany, bo praktycznie zdjęto odpowiedzialność prawną z Zarządu Głównego. I tutaj warto sobie przypomnieć jaka jest hierarchia władzy w Stowarzyszeniu. Otóż najwyższą władzą jest Zjazd Delegatów. Podkreśla to paragraf 17 Statutu. Zarząd Główny sprawuje władzę tylko pomiędzy Zjazdem Krajowym Delegatów. Wprowadzony dualizm, wygodny dla tzw Zarządu Głównego prowadzi właśnie do kompletnego bezhołowia, z którym mamy do czynienia na co dzień. Daję Ci prosty przykład. Zarząd Okręgu zawierając umowę cywilnoprawną jest uzależniony od decyzji Zarządu Głównego. Tak więc osobowość prawna struktury organizacyjnej niższego rzędu jakim jest Okręg ma charakter czysto iluzoryczny. Oficjalnie jest a formalnie jej nie ma.Kilkanaście lat temu, przekroczyliśmy w Polsce granicę, której nigdy nie wolno było przekraczać. Tą granicą była możliwość naturalnego odtworzenia się rybostanu na poziomie gwarantującym taką reprodukcję. Wtedy nie podjęto żadnych kroków zaradczych i naprawczych, zdając się na sztucznie utworzone organizmy prawne, dumnie zwane Okręgami. Jaki jest skutek takiej obłąkańczej koncepcji, widać gołym okiem. Tak niskiego poziomu rybostanu w polskich wodach jeszcze nigdy nie było. Jakby jeszcze tego było mało, ktoś niezborny psychicznie z uporem maniaka forsuje tzw model karpiowy rybactwa w Polsce. Ponad 90% materiału zarybieniowego pod względem wagowym to karp i karaś, powiedzmy sobie szczerze ryby raczej mało pożądane w polskich wodach, które powinna cechować różnorodność a nie monokultura. Taka monokultura w obszarze gatunkowym ma swoje wtórne konsekwencje w innych gatunkach. I trzeba być ślepym i głuchym aby tego nie dostrzec. Z punktu widzenia rybostanu, zdrowa woda, to woda charakteryzująca się odpowiednio wysokim poziomem drapieżników, pełniących rolę naturalnych sanizatorów. Wychodzi na to, że władzom stowarzyszenia nie zależy na wodach o odpowiednio dobrej kondycji pod względem zdrowotnym
Wracając do meritum czyli szczupaka. Mamy do czynienia z permanentnym zanikiem tego gatunku w większości wód w Polsce. I nie jest to jakaś moja fantasmagoria ale fakt nie do podważenia. Jeśli ktoś twierdzi, że uda się uratować zanikającą populację szczupaka zmniejszaniem limitu dziennego połowu, to gratuluje dobrego samopoczucia. Tegoroczna zima i wiosna były specyficzne i wiadomym o tym było już w marcu. Naturalnego tarła nie zastąpią żadne ośrodki zarybieniowe, które są mało efektywne i nie są specjalnie zainteresowane produkcją materiału zarybieniowego ryb drapieżnych. Kto się chociaż trochę otarł o zagadnienia ichtiologii rozrodu ryb, doskonale wie, że problemy z rozrodem ryb drapieżnych zaczynają się po resorbacji woreczka żółtkowego u wylęgu. Tego problemu nie ma u ryb karpiowatych i nawet niezbyt gramotny właściciel płachetka wody potrafi wytrzeć karasia czy karpia. Stąd taka chęć ośrodków zarybieniowych do produkcji materiału zarybieniowego tych ryb. Ryzyko żadne a zbyt gwarantowany, bo szary ludek wędkarski żąda mięcha. Przesunięcie terminu ochronnego szczupaka nie stanowiło żadnego problemu i Zarząd Główny ma kompetencje i uprawnienia do tego aby taki termin wprowadzić. Wynika to z treści paragrafu 6 Statutu, gdzie jest mowa o ochronie wód. Na dodatek większość członków Zarządu Głównego to prezesi Okręgów, więc tym bardziej nie ma tematu. Po prostu zabrakło wyobraźni, chociaż słowo zabrakło jest nieadekwatne. Tej wyobraźni w Stowarzyszeniu nie ma już od ponad dwudziestu lat i dlatego mamy to co mamy czyli najbardziej wyrybione wody w całej Europie. Raczej jest to wątpliwy powód do dumy.
Standard view   

Related to

Kompletny brak rozeznania.

Ryszard Siejakowski
 
RSS 2.0
PDF
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book
Reklamy Krokus: Blog o wszystkim maam.pl

Rybie Oko ma charakter otwarty, każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze i zarządzaniu. Każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może to być np. konkretny istniejący już dział (np. Humor, Wody, Linki, itp.) lub też całkiem nowy. Jeśi chcesz zostać współtwórcą RO wypełnij ten Feedback form i napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje czy zasługujesz na taką rolę.