Left menu

Filters

Humour»

Rating: 3 Reviews count: 30

Prawo jazdy.

Jest rok 2050. Na autostradzie w Niemczech patrol policji zatrzymuje samochód. Policjant zwraca się do kierowcy:poprosze prawo jazdy. Kierowca posłusznie wręcza policjantowi dokument. Ten go przegląda i zwraca się do swego kolegi. Patrz Ali jakie śmieszne nazwisko ma ten facet. Wyobraź sobie, że on się nazywa Schmidt.

Prawo jazdy.
  • Currently 3 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 3,1/5 (30 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Search

Advertising

Shop news »

St. Croix SOLE
FORESTA krem
FORESTA spray
Aqua-Vu Micro 5c
Aqua-Vu Micro 5
Aqua - Vu 715c Camera System
aqua glo, the dot

Czym Dla mnie jest wędkarstwo

Rating: 0 
Rating count: 0 
 View count: 3541 
Comments count: 0 
ID: 49414 
Node: 29596 

Mam dopiero 17 lat. Wędkuję od 3 roku życia. Lubię to i mogłbym siedzieć nad wodą cały czas, nie wyciagając kija z wody.

Wędkarstwem zaraził mnie przypadkowo ojciec. Nie miał takiego zamiaru, gdyż wiedział, że to drogi sport. Kiedyś sam wędkował, ale przestał. Było to w bieszczadach. Zawsze obserwowałem z mostu wędkarzy łowiących ryby. Widziałem ile przyjemności dorosłemu facetowi sprawia złowienie małej rybki.

Myślałem zawsze wtedy, że jak dorosły człowiek ma tyle przyjemności to ile ja bym miał. Pewnego dnia tato powiedział: "pokaże Ci synu jak się łowi ryby". Urwał długą giętką gałąźć z drzewa. Żyłka potocznie zwana "na pranie" jakaś 0,45mm. Haczyk ze szpilki i czerwony robak. Poszliśmy na małą rzeczkę wpływając do Sanu. Chyba tato nie spodziewał się, że to tak się skończy. Jak się skończyło? Dwa pstrągi. Oczywiście mój zestaw przy zacieciu wielokrotnie lądował na drzewie, ale jakoś w końcu się udało.

Od tamtego czasu wędkarstwo stało się dla mnie życiową pasją. Kiedyś lubiłem spacery, wycieczki na grzyby. Oczywiście teraz też lubię, ale wolę spędzić każdą wolną chwile nad wodą. Uwielbiam momenty kiedy mój spławik delikatnie zaczyna się przytapiać. Kiedy sygnalizator zaczyna piszczeć. Kiedy dzwonek dzwoni. To cudowne uczucie. Zacinam. Czuję maleńki opór. Wyciagam płotkę wielkości małego palca, ale ile myśli pojawiał sie w głowie podczas pierwszego stuknięcia. Wtedy zawsze myślimy. Moze to będzie okaz, może moja życiowa ryba, a moze nawet jakiś rekord. To w wędkarstwie jest cudowne. Nigdy nie wiesz co, jak, kiedy i czy w ogóle.

Wędkarstwo naprawdę może wiele nauczyć. Mnie osobiście nauczyło cierpliwości, ale również tego że w tak jak w zyciu są w nim wzloty i upadki. Nie mógłbym teraz przestać wędkować. Kiedy kotoś po raz pierwszy poczuje na kiju rybę, która próbuje walczyć. Już nigdy nie przestanie wędkować. Czy to nie jest piękne kiedy twój hamulec piszczy, kiedy wędka się wygina, kiedy od holu jakiejś większej sztuki już boli Cię ręka. Nie, Nie. To nie jest zwykły ból. To jest ból który chce się przeżywać wielokrotnie.

Pomyślcie jak pięknia może być chwila, kiedy walczysz z rybą bardzo długo, a kiedy już ją widzisz ona nagle urywa się z haka. W pierwszej chwili towarzyszy Ci uczucie złości, przygnębienia, że było tak blisko. Mnie osobiście to się podoba. Jestem zadowolony. Przecież nie zawsze można wygrywać. Przeżyłem to co najważniejsze. Przeżyłem hol tej ryby,ale to jednak ona okazała się lepsza. Może i to co opisałem nie jest zbyt dobre, ale to tylko dlatego, że czegoś tak pięknego nie da się po prostu opisać, to trzeba przeżyć.

Reviews and comments

Standard view   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book
Reklamy Krokus: PPHU PROTEKT INT. BH jest firmą produkcyjno-handlową prowadzącą swoją działalność szczególnie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, ale także i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Kominiarki strażackie Podstawą funkcją firmy jest zapewnienie klientom możliwości nabycia szerokiego asortymentu ubrań i ubiorów wchodzących w skład osobistego wyposażenia strażaka.

Rybie Oko ma charakter otwarty, każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze i zarządzaniu. Każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może to być np. konkretny istniejący już dział (np. Humor, Wody, Linki, itp.) lub też całkiem nowy. Jeśi chcesz zostać współtwórcą RO wypełnij ten Feedback form i napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje czy zasługujesz na taką rolę.