Left menu

Filters

Humour»

Rating: 3,5 Reviews count: 23

Wacek

To był zimny listopadowy poranek.
Wacek z chęcią by poszedł już do domu. Ręce mu zgrabiały i ogólnie było mu już zimno. Nieduża renta skończyła się już jakieś cztery dni temu o czym przypominało mu doskwierające ssanie w żołądku. Zimny wiatr zmarszczył wodę niedaleko nieruchomego spławika wędki...
- Chyba dzisiaj już raczej nic nie złapię - pomyślał Wacek i już miał zwijać tak zwany mandźur, gdy spławik zniknął pod wodą. Wacek zaciął i już po chwili miał na haczyku sporych rozmiarów złotą rybkę...
- Ozdobna jakaś... - pomyślał Wacek gdy rybka odezwała się ludzkim głosem:
- Wacku! Wacku!!! Wypuść mnie, a spełnię twoje trzy życzenia!
Wieczorem po pewnej kawalerce rozszedł się apetyczny zapach... Wacek z lubością wciągnął go w płuca. Zadziwiające jak mu się ten węch wyostrzył odkąd ogłuchł 10 lat temu.

Wacek
 • Currently 3,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (23 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Search

Advertising

Targi - "Na ryby"

Rating: 0 
Rating count: 0 
 View count: 8618 
Comments count: 1 
ID: 169107 
Node: 139483 
Targi "Na ryby"

W dniach 30.01-01.02.2009r w warszawskim Torwarze odbyły się kolejne targi sprzętu wędkarskiego "Na ryby". Podobnie jak w poprzednich latach jednoznacznie widać, że taka forma prezentacji swojej oferty przejadła się wielu firmom. Nie wystawiała się ponad połowa większych firm, które najprawdopodobniej uznały to za mało opłacalne.. To zresztą temat na długie dywagacje..

Interesującą ofertę dla pasjonatów przedstawiło natomiast kilka firm rodbuilderskich - Fishing Center, Saks, Specjalista- oraz my, czyli PRACOWNIA ART-ROD. Jest to konsekwencja stałego, dynamicznego rozwoju sztuki projektowania i budowania wędek, jaki ma miejsce w ostatnich dwudziestu latach w naszym kraju.

Taka opcja nabycia profesjonalnej wędki jest coraz bardziej zauważana i doceniana przez wędkarzy. Pierwszoplanowe zalety to ogromny wybór, budujemy wędki na blankach kilkunastu najlepszych światowych wytwórców, do wielu metod i stylów połowu, nie tylko spinningu, castingu, muchy, są to także różne wędki morskie (wszelkie rodzaje do połowu z łodzi, kutrów na pilkery i przynęty naturalne - Pilk, Boat, Offshore RT, plażówki - Surfcasting, trollingowe - Trolling, Downrigger i inne..), a także karpiowe i sumowe. Klient nie musi gubić się w gąszczu setek podobnych na papierze modeli, ma do dyspozycji doświadczonego przewodnika, który dzięki bezpośredniemu kontaktowi, jest w stanie przedstawić optymalne propozycje, omówić różnice, pokazać możliwości wykonania. Najważniejszą według nas sprawą jest tworzenie przemyślanych, możliwie najlepszych wędek dopasowanych do potrzeb i upodobań konkretnej osoby.

Na targach prezentowaliśmy jedynie przykłady wykonanych przez nas wędek, niejako próbkę możliwości. Było to kilkanaście egzemplarzy wykonanych specjalnie na tę imprezę, paręnaście z naszego prywatnego arsenału.. oraz kilka najnowszych modeli fabrycznych ze stajni St.Croix - Legend Elite, Legend Extreme, Avid Inshore.

Targi "Na ryby"

Poza tym pokazywaliśmy przede wszystkim blanki, kilkaset modeli, głównie amerykańskiego Lamiglasa, naszej ulubionej wytwórni, której jesteśmy przedstawicielem na terenie Polski. Do tego osprzęt Fuji, Pacific Bay, Matagi, Struble, REC, American Tackle i detale wykonane przez naszą.

Rękojeści wykonujemy z najlepszych, najbardziej sprawdzonych materiałów, przede wszystkim z naturalnego korka i jego egzotycznych odmian oraz korkogumy, pianek EVA, Duplon, rur typu woven graphite, texalium. Wykorzystujemy najlepsze uchwyty do kołowrotków i przelotki. Całość spajają specjalistyczne kleje, nici i lakiery.

Nasza oferta stale się rozwija. Oprócz stałych, katalogowych, prezentujemy nowy model blanku przygotowany przez Lamiglasa na polski rynek, jest to dwuczęściowy kij długości 2,13m moc 10-20lb, zaprojektowany do łowienia gumami/jigami. Optymalne wabiki to 7-28gr. Wykonany wg koncepcji Certified Pro, czyli kompozycji grafitów IM6 i IM700, jest bardzo szybki, czuły, lekki. Akcję wg szablonu należałoby opisać jako ExFast, z początku wybitnie szczytowe ugięcie pogłębia się wraz ze wzrostem obciążenia, dół jednakże ciągle trzyma zapas mocy.

Z klasyków Lamiego największą popularnością na targach cieszyły się:

 • Certified Pro Magnum Taper- ostre, szybkie długie (2,6m-2,9m) kije do gum i deep runnerów
 • G-1000- krótkie modele na szczupaki i pstrągi, dłuższe pod trocie
 • IM700 Casting
 • XMG- modele Popping ExFast i długie-2,9m- 8, 10 i 15lb
 • Texalium i TRI-FLEX- morskie modele na Bałtyk i Norwegię (2-2,13m w jednym kawałku albo 2,75-3,05m w dwóch)
 • muchówki Perigee i Fiberglass

Reviews and comments

Standard view   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book
Reklamy Krokus: eZ Publish

Rybie Oko ma charakter otwarty, każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze i zarządzaniu. Każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może to być np. konkretny istniejący już dział (np. Humor, Wody, Linki, itp.) lub też całkiem nowy. Jeśi chcesz zostać współtwórcą RO wypełnij ten Feedback form i napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje czy zasługujesz na taką rolę.