Left menu

Filters

Humour»

Rating: 2,5 Reviews count: 839

Fishing Rules

Fishing rule #1: The least experienced fisherman always catches the biggest fish.
Fishing rule #2: The worse your line is tangled, the better is the fishing around you.
Fishing rule #3: Fishing will do a lot for a man but it won't make him truthful.

Fishing Rules
  • Currently 2,5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 2,7/5 (839 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Search

Advertising

Staw "Tomaszów"

Last mofified: Wednesday 10 October 2007

Type: Pond

Short information

Staw ten mieści się w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Tomaszów (dzielnica Denków).

Address

Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski
Kod:
Ulica:

Contact information

Tel.:
Fax:
Email:
WWW:

Full information

To prywatny staw, więc nie trzeba posiadać karty wędkarskiej. Za wstęp płaci się jedynie 3 zł (za 1 wędkę) na cały dzień.
Właściciel popełnił jednak jeden błąd, zarybiając staw 10 małymi szczupakami w 2005 roku. Moim skromnym zdaniem to jest błąd ponieważ zarybił staw w którym żyją karpie,karasie,liny, płotki itd. Szczupaki to drapieżniki i mogą wyjadać drobne ryby przez co wyginą wszystkie ryby karpiowate a staw "opanują" ryby drapieżne (szczupaki i okonie).

Wcześniej nie wymieniłem okoni które też są drapieżnikami i mogą "pomagać" szczupakom, ale nie w tym stawie!!!Okonie tutaj nie są duże więc nie powinny atakować płoci, karasi a tym bardziej karpi ( bo są za duże ).W stawie występuje nieliczna grupa amurów ( chyba że wędkarze je już wyłowili, bo amury nie rozmnażają się w Polsce w warunkach naturalnych ze względu na małą temperaturę naszych wód ). Wymiary stawu to ok. 35 metrów szerokości i 50 metrów długości.

Niegdyś na rogach stawu leżały pocięte gałęzie ( było ich naprawdę sporo ), ale niestety właściciel je usunął, bo chyba dobrze wiedział, iż zwalone do wody drzewa i gałęzie przyciągają ryby jak magnes (i rzeczywiście ile razy zarzuciło się wędki między gałęzie zawsze wyciągało się karasia lub płotkę). Wokół stawu raczej nie ma śmieci, chyba że przyjdą wędkarze świnie ( przepraszam za określenie ) i zostawią np. torby po zanętach lub pudełka po robakach. Przy stawie można się spokojnie "rozłożyć" z wędkarskimi tobołami na ławeczce (gdy świeci Słońce) lub pod zadaszeniem ( podczas deszczu).Jest tam również huśtawka dla dzieci.

Można tam łowić z pomostów ( dwa do wyboru ) i nie jestem pewien, ale także ze środka stawu na platformie z zadaszeniem, bowiem tam jest najwięcej ryb ( dopływając tam łódką ). Najlepiej ( jeśli łowimy z lądu ) łowić metodą gruntową i spławikiem.Na brzegach można czasami zauważyć żaby i zaskrońce.Ogólnie daję 4+/6. Zachęcam do połowów na tym zbiorniku ( zwłaszcza dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych wędkarzy).

Reviews and comments

Standard view   
   
 
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book
Reklamy Krokus: Przeczytaj szczegółowe opisy wędkarskich akwenów. Sporo z nich znajdzeisz pod tym adresem: Łowiska wędkarskie Znajdziesz tu także informacje o firmach wędkarskich i kwaterach związanych z uprawianiem tego hobby.

Rybie Oko ma charakter otwarty, każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze i zarządzaniu. Każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może to być np. konkretny istniejący już dział (np. Humor, Wody, Linki, itp.) lub też całkiem nowy. Jeśi chcesz zostać współtwórcą RO wypełnij ten Feedback form i napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje czy zasługujesz na taką rolę.