Left menu

Comments

Search

Advertising

Shop news »

FORESTA krem
FORESTA spray
Aqua-Vu Micro 5c
Aqua-Vu Micro 5
Aqua - Vu 715c Camera System
aqua glo, the dot
Tuleja korkowa

error::1 [2]

  • Some errors occurred, see debug for more information.

Smugobok - Atherina hepsetus

Smugobok

Karpieńcokształtne

Smukłe, wyciągnięte, cylindryczne ciało. Dwie krótkie, daleko odsunięte od siebie płetwy grzbietowe, pierwsza pośrodku grzbietu z 7-10 promieniami, druga w części ogonowej ma 8-11 promieni. Płetwa odbytowa leży naprzeciwko drugiej płetwy grzbietowej i ma 12 promieni. Widlasta płetwa ogonowa. Płetwy brzuszne - przed początkiem nasady pierwszej płetwy grzbietowej. W pierwszej płetwie grzbietowej, w płetwie odbytowej i płetwach brzusznych występuje jeden promień ciernisty (twardy). Linia boczna niewyraźna, z 58-62 łuskami. Wysokość ciała stanowi 1/7 jego całkowitej długości, z tego 1/5 to długość głowy. Średnica oka równa jest długości pyska. Szczęka sięga poniżej przedniej krawędzi oka. Ciało i głowa pokryte łuskami. Wzdłuż linii bocznej biegnie srebrzysta wstęga. Wysunięty do przodu otwór gębowy skierowany jest skośnie ku górze. Na szczękach drobniutkie ząbki. Brak wąsów. Maksymalna długość - 14,5 cm.

W słodkowodnym jeziorze Albufera (Walencja), ponadto w Morzu Śródziemnym i Morzu Czarnym.

Żyje w małych stadkach. Tarło odbywa się od lipca do września, w pobliżu brzegów. Ikra przyczepia się za pomocą długiego, nitkowatego bisiora do wodnych roślin, glonów i kamienistego podłoża.

Skorupiaki planktonowe, ikra i larwy ryb.

Fish and law:

Comments

Standard view   
 
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book
Reklamy Krokus: Wędkarstwo

Rybie Oko ma charakter otwarty, każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze i zarządzaniu. Każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może to być np. konkretny istniejący już dział (np. Humor, Wody, Linki, itp.) lub też całkiem nowy. Jeśi chcesz zostać współtwórcą RO wypełnij ten Feedback form i napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje czy zasługujesz na taką rolę.