Lewe menu

Filtry

Komentarze

Artykuł - Słowa to piękne i niebezpieczne narzędzie...Piękne słowa Bardzo dobre (5)

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Udany połów

Mąż wraca do domu i stawia na stole trzy butelki wódki.
Żona pyta:
- Skąd to masz Kochanie?
- Złapałem złotą rybkę!!!

Udany połów
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Wiosenne Amory

Wiosna już przyszła, chuć w naturze
dopada stwory małe , duże,
kaczki krzyżówki i perkozy,
szczupaki, bąki, nawet- kozy.
Wiosna- to czas jest na poemat
a mnie sie plącze taki temat:

więcej...

Amor
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Rekordy/Karaś srebrzysty 

Karaś srebrzysty - 4.05 kg - 54 cm - Rekord Rybiego Oka

Karaś srebrzysty - nieformalny Rekord Polski

Rok: 2009

Ustanowił: Stanisław Białek

Data, godzina i miejsce połowu:

2 05 2009r ok. godziny 7 rano
Żwirownia Pilce, Dolny Śląsk, Kamieniec Ząbkowicki

Szczegółowy opis połowu (sprzęt, przynęta, pogoda):

Noc była cholernie zimna. Nastawiliśmy się na szczupaka ale cała noc nie ruszył. Rano postanowiłem zarzucić na grunt. Założyłem na haczyk dendrobenę nr 3, do koszyczka zanętę Starfish, leszczową, wymieszaną z kukurydzą i pinką.

Brania pojawiły się szybko. Najpierw uderzył okonek, za chwilę karaś około 20 cm. Po ponownym założeniu dendrobeny strzelił ten mój karaś, którego zgłaszam do rekordu.

Hol był trudny bo poczułem go mocno na wędzisku. Woził mnie dość długo. Popuściłem hamulec więcej żeby go zmęczyć. Żylka nie za tęga jak na taką sztukę (22 nr) ale spokój i rozsądek wziął górę. Byłem "podjarany" do bólu. Jak go zobaczyłem, po całej wieczności holu i miałem go w podbieraku, radość moja nie miała końca i jeszcze trwa. Po przyjęciu gratulacji od świadków zajścia odbyło się mierzenie. Włosy stanęły mi dęba - 54 cm!

Świadkami połowu byli: Sylwia Bala zam. w Bielawie, 58-260, ul. Chopina37, oraz kol. Tadeusz Lewczuk, zam. Juzefowek 12a. Cała trójka jesteśmy członkami kolł w Bielawie.

Ważenie ryby odbyło się w drodze powrotnej do domu, w sklepie spożywczym, na elektronicznej wadze w obecności świadków.

Co się stało z rybą po złowieniu: zabrana do domu

Karaś srebrzysty - nieformalny Rekord Polski
Karaś - nieformalny Rekord Polski

Comments

Standard view   

Gratuluję Łowcy naprawdę piękny okaz.. tylko szkoda że ryba skończyła na patelni ;/ takie okazy powinniśmy szanować... a z drugiej strony to moim zdaniem do zabijania okazów przyczynia się także trochę WW... gdzie patrzą na wagę a nie na długość... nie każdy ma wagę nad wodą i często ryby są zabierane do domu gdzie są ważone a potem ich los już jest znany.... ja łowiłem wiele okoni na brąz w długości (WŚ) i do tej pory pływają w zbiornikach apeluje do wędkarzy, że jak już złowią rybkę na rekord i nie mają przy sobie wagi to niech ją zmierzą, zrobią fotki i wypuśćcie okaz do wody a rekord długości prześlijcie do WŚ pozdrawiam

Początek

Karaś srebrzysty - Carassius auratus gibelio

Karaś srebrzysty

Karpiokształtne

Ciało umiarkowanie wyciągnięte, bocznie ścieśnione. Brak wąsów. Łuski duże, 28-32 wzdłuż linii bocznej. Płetwa grzbietowa wysoka, z 17-25 promieniami, jej krawędź jest prosta lub lekko wypukła. W płetwie odbytowej 8-11 promieni, płetwa ogonowa wcięta. Zęby gardłowe jednorzędowe. 4-4. Na pierwszym łuku skrzelowym 35-48 wyrostków filtracyjnych. Grzbiet jasny, brązowawy. Boki i brzuch żółtawe, srebrzyście lśniące. Otrzewna jamy ciała czarna. Długość 15-35 cm, maksymalnie 45 cm.

Stojące i wolno płynące wody o miękkim podłożu, gęsto porośniętym roślinnością. We wschodniej Azji od basenu Amuru po Syberię. Obecnie sztucznie wprowadzony do wielu wód europejskich.

Karaś srebrzysty często występuje razem z karasiem (Carassius carassius), gdyż nie tylko jest do niego podobny z wyglądu i ma takie same wymagania pokarmowe, lecz również - tak jak on jest odporny na niekorzystne warunki środowiska. Rośnie szybciej od karasia, dlatego - zwłaszcza w Europie Wschodniej - hodowany jest jako ryba stawowa. Tarło - maj, do czerwca. Ikra (160000-380000) składana jest w płytkiej wodzie, wśród gęstej podwodnej roślinności. Okres inkubacji ikry trwa 5-7 dni. Dojrzałość płciową gatunek ten uzyskuje w 3-4 roku życia (przy długości 15-20 cm).

Małe zwierzęta denne, zooplankton i rośliny wodne.

Czy wiesz, że... inne, czasami całkowicie zapomniane nazwy karasia to... japończyk, japoniec, karaska i bąk.

Złota rybka (Carassius auratus auratus) z wyglądu jest bardzo podobna do karasia srebrzystego. Ma jednak większe łuski (26-28 wzdłuż linii bocznej). Pochodzi ze wschodniej Azji. Hodowana w akwariach.

Zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW nie posiada wymiaru ani okresu ochronnego.

Ryby i prawo:

Comments

Standard view   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Hydroizolacja - Izolacje fundamentów

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).